December 2010

IV. Harry

31. december 2010 at 19:28 | darken |  Stíny života
V novém roce
nezapomínejte ptát se
květin, jak se jim kvete,
ptactva, jak se mu lítá v povětří,
a sebe, jestli máte dostatek přátel

-Jaroslav Suchý ml.-


Další kapitola. Přeji všem příjemný vstup do Nového roku. A jdu se vrhnout na seminárku.

IV. Harry

Come carpe diem baby...


Offline

29. december 2010 at 21:20 | darken |  Čarodějnice
Offline. Tak bych samu sebe charakterizovala... Ne jen teď a nemá to co do činění s komunikací. ... Jen se prostě cítím odpojená, bez spojení, utnutá, mimo linku. Ne, že bych neměla dost informací. Ne, to ne... Mám jich dost, možná by dokonce neškodilo, kdybych jich měla méně...
Jen si připadám odpojená od všeobecného myšlení, tak zoufalá, bez smyslu, jiná, odlišná, na nic. Offline. Nevím, vždycky jsem snadno propadala depresivním myšlenkám, pocitu marnosti a nesmyslnosti bytí, ale teď, ty poslední dva měsíce už ani neznám nic jiného, pořád mě to straší v hlavě, to jedno velké NIC. To že naprosto NIC nemá smysl a já s tím nemůžu NIC udělat. 
Včera jsme měly s kamarádkami Hawaii párty. Bylo to vtipné a já uprostřed ní utekla v letních šatech s věncem těch trapných, kýčovitých plastových kytek na krku ven, šla jsem v pantoflích zasněženou noční cestou a měla jsem šílenou chuť zavolat bývalému, který asi ani neměl ponětí, co pro mě znamenal a nebo ho možná měl a právě proto se se mnou rozešel. Ale tím bych ničeho nedosáhla, že? Kdybych se mu ozvala. Tak jsem zavolala kamarádce, která mi právě chvíli po té, co jsme se s bývalým rozešli, říkala, že až budu mít chuť ozvat s jemu, tak ať radši sjedu v adresáři o příčku níž (ona je Míša a on Michal) a ozvu se jí. Volala jsem jí a ona zrovna byla v kině. Tečka. A jendo velké NIC.
Vážně mám plné zuby těch věčných negativních pocitů, kdybych si pak nepřipadala jako příživník na společnosti a ještě větší blázen, objednala bych se k nějakému psych(ologovi)iatrovi, ať mi napíše nějaké to placebo pro veselejší myšlenky. Jenomže... Špatné nálady má přece každý, ne? Spoustě lidem je smutno a je to přece normální. Ne? Nebo ne?  Vidím (Nebo ji chci vidět?) tu zoufalost v některých svých kamarádkách, které mi sice tvrdí, že jsou se svým životem naprosto spokojené, ale o chvíli později čtu na FB nějaký depresivní status nebo slyším jejich prohlášení, že "všechno je na nic". 
A tak jsem offline asi taková až do smrti budu.
No, abych se dostala od těch maniakálních myšlenek k tomu, co jsem chtěla. Ice mě označila v poznámce, kde šlo opět o to, pustit si přehrávač na náhodný výběr a pomocí názvů písniček si odpovídat na otázky, ať už odpovědi zní jakkoliv nesmyslně. A jako obvykle jsem to udělala, ale nechce se mi s tím na FB někoho obtěžovat, protože moji známí vesměs tohlecto nesnášejí.

Vánoce jsou prostě na nic

24. december 2010 at 15:14 | darken |  Harry Potter fan - het
Přeju všem alespoň trochu snesitelné Vánoce! 


Žánr: humor
Postavy: Draco Malfoy
Časové upřesnění: Současnost
Přístupnost: bez omezení

Vánoce jsou prostě na nic


III. Draco

19. december 2010 at 21:31 | darken |  Stíny života
Dnes jsem se místo učení a dějepisný seminář věnovala psaní další kapitoly. :-) A definitivně jsem přehodnotila termín, do kterého tuto povídku chci dokončit. A jako své poslední a definitivní rozhodnuti stanovuji, že uvidíme.
A přeji všem příjemný poslední týden před Vánoci.

III. Draco


Come carpe diem baby...


No. 2

16. december 2010 at 16:37 | darken |  Básničky
Dneska se mě kamarádka  během hodiny angličtiny zeptala, co to znamená "Bad-tempered". Měla jsem ji říct, ať se podívá na mě a bude mít definici toho slova přímo před očima. Což mě samozřejmě v tu chvíli (vůbec, velmi často mne napadají geniální myšlenky až nějakou dobu po tom, co pro ně nastala adekvátní situace)  nenapadlo.

No jo, básnička, podstatně starší. Nejméně dva měsíce, vím, že jsem ještě chodila s bývalým, když jsem ji psala. (Dneska jsem s ním - a naštěstí i s jinýma lidma - musela přetrpět nákupy. Na jednu stranu bylo velmi vtipné pozorovat někoho, kdo dělá, že neexistujete, a během toho pozorování taky dělat, že ten dotyčný neexistuje. Ale... Ta část mého já, která zrovna držela štafetu v mém mozku, tu ironii jaksi neocenila. A taky už to začíná být, nu, řekněme, že poněkud únavné. Společní známí jsou peklo, vážně. Vypadla jsem, jak nejrychleji jsem mohla. Tečka. Už abych byla někde jinde, daleko od něj.)
No. 2

Utéct času
Utéct době
Utéct hlasu
Utéct sobě

Doběhnout dál
Překvapit sebe
Doběhnout tam
Tam, kde je nebe

II. Harry

14. december 2010 at 20:04 | darken |  Stíny života
II. Harry

Come carpe diem baby...


I. Draco

6. december 2010 at 17:27 | darken |  Stíny života
Muhehe, čekal někdo tohle, no, řekněte čekal?
Povídku bych chtěla dokončit do Vánoc, ale nevím, ak budu stíhat, ale do konce roku snad bude, protože poté mi už do popředí vstoupí takové věci, jako je maturita, seminárka, přijímačky.
A chci moře komentářů! (Ještě si to sobecky dám na Daily Slash.)

Úvod

I. Draco

Come carpe diem baby...


Stíny života

6. december 2010 at 17:19 | darken |  Harry Potter fan - slash

So wash your face away with dirt
It don't feel good until it hurts
So take this world and shake it
Come squeeze and suck the day
Come carpe diem baby

Metallica - Carpe Diem BabyJen další den. Další den v kolotoči dnů, zim a jar, let. Časně prosincový den, kdy ženám podkluzují podpatky na zledovatělých chodnících, dětem mrznou nudle u nosu a mužům vítr odnáší klobouky. Anglie je tak jako v minulém roce (ale ne dřív, pozor, předtím ne) pokryta sněhem. Nižší střední třída jezdí lyžovat do Skotska k Ben Nevisu a vyšší do Alp pod Mont Blanc. Městská doprava jakoby zamrzla ve věčných zácpách, na dálnicích se tvoří kolony, letadla mívají zpoždění. A Londýn... Londýn žije hlavně v noci.

Žánr: psychologické, drama, preslash, AU k epilogu sedmého dílu
Postavy: Draco Malfoy, Harry Potter
Časové upřesnění: Současnost
Přístupnost: 15+

Povídka je VE VÝROBĚ

Balada o mytí vlasů

5. december 2010 at 21:23 | darken |  Básničky

Balada o mytí vlasů

Mé vlasy krvácely rudou
A to ještě chvíli budou
Změna je život
Když nechceš ukousat se nudou

A musíš taky zažít trochu bolesti a zlosti
Vyhnout se vyumělkovanosti

A čert vem tvůj názor
A čert vem tvou vlast
A čert vem tvou bolest
A čert vem tvou strast

A ty sviňský vlasy se stejně dostanou všude

If I were a princess

3. december 2010 at 20:18 | darken |  A co ještě kromě deště...

Slibovaný lay je tu. Nó... Já vím, že jsem si s tím nedala nějak moc práce, ale mně se ta holčička líbí sama o sobě. (A jestli jste čekali něco vánočního, tak máte smůlu.)

Obrázek: Dark od TimelessImages

Písnička: IamX - Song Of Imaginary BeingsJá vím, já vím, zase IamX. Ale já Chrise prostě miluju. A s písničkama jsem si tentokrát dala opravdu práci. Vybírala jsem svoje aktuální srdcovky, mezi nimiž SOIB kraluje.

She asked exactly: Tell me what is love? But breathing life alone?

Pokud si někdo povšimne písně O Children od Nicka Cavea, tak vězte, že to nemá moc co do souvislosti s Harrym. Tam mně Nick spíše překvapil a během té 'taneční' scény jsem nevěděla, zda se smát nebo dojmout, nějak jsem byla na pochybách, zda to působí víc směšně nebo dojemně.