January 2010

Avatar

29. january 2010 at 8:02 | darken |  Preconizo
Včera jsem viděla film Avatar. Tedy... nebyla jsem na něm v kině a popravdě řečeno jsem docela ráda, že jsem za to nemusela nic platit... Po tom chvalozpěvu, který jsem na ten film slyšela, jsem čekala vážně něco úplně jiného.


Chlapi sobě

29. january 2010 at 7:40 | darken |  Harry Potter fan - slash

Tak za odměnu, že jste ty moje hlody pžežili, pro vás má drabble. :-)

Žánr: humor
Postavy: Draco Malfoy, Lucius Malfoy (a není to DM/LM slash)
Časové upřesnění: kdysi dávno...
Přístupnost: 12+
Chlapi sobě


11 důvodů proč je lepší býti ženou než-li mužem

27. january 2010 at 16:40 | darken |  Čarodějnice
Ema je normální holka - Jan Burian (zpěv A. Růžičková)


Dnes před sedmou vyučovací hodinou jsme s holkama v učebně 1.V (pokud by si někdo s tímto znakem nevěděl rady, pak vězte, že je to jen zkratka pro primu A, čili šestou třídu) našli kompromitující materiál, na kterém bylo do detailu popsáno, proč by muži měli ženám závidět.

Tak tedy, ehm, ehm, cituji:

Proč je lepší býti Holkou *přeškrtáno* Ženou (dospělou)

 1. více vaří - baví jí to
 2. víc uklízí - najde finance - 10,- 100,- 1000,- 10 000,- ...
 3. může utrácet za blbosti
 4. drbe, drbe, drbe - dozví so nové informace
 5. mateřská - více volna (dítě spí)
 6. možnost více poznávat muže (krásný ředitel)
 7. více svádí
 8. ňadra patří více k ženě než k muži
 9. žena vchází do dveří 1. až 2.
 10. má neodbYtné partnery
 11. otevřenější zaměstnání (sekretářka)

A moje poznámky...

 1. Kdo říká, že to ženskou musí bavit?
 2. Nenechte se vysmát... xD Já při uklízení víc než pětikábli nenašla... Ale my jsme asi škrti a kapsy si hlídáme...
 3. *smíchem se kácí k zemi*
 4. Jak kerá, jak kerá... A ty echa z drbů jsou většinou úplně na nic, takový informační odpad...
 5. No cement
 6. Ehm ehm... xD Kterého ředitele tím asi mysleli... Kdybyste totiž viděli našeho ředitele...
 7. V životě jsem nikoho nesváděla... Teda vědomě...
 8. Někdy mají i muži výstavní kousky... I když to je tak trochu smuitné, no... A na ňadrech moc plusů nevidím, kdo má číslo podprsenky větší než B a už s tím běhal, zná...
 9. První až druhá...? To je ta znalost etikety! A v páru je to tedy úplně jedno, což...
 10. Některé partnery by člověk raději pěkně odbIl... A někteří chlapi se zas musí lovit s udicí a pomyslnou rybářskou trpělivostí... Pff...
 11. Co si mám představit pod pojmem uzavřené změstnání? Sekretářka... Jakože otvírá dveře...?

Přátelé nade vše

22. january 2010 at 20:03 | darken |  Harry Potter fan - slash
A ještě drabble nádavkem. :-)
Je trochu divné...

Žánr: humor
Postavy: Blaise Zabini, Draco Malfoy
Časové upřesnění: během Bradavic
Přístupnost: 12+


Přátelé nade vše

Ekologie x ekonomie

22. january 2010 at 19:53 | darken |  Fikce - het
Fajn fajn fajn, pořád ještě jedeme na náhradní generátor... V překladu do normálštiny čtěte "furt nemám co říct (nebo možná mám... ale víte, taky nemusíte vědět všechno ;-))".
Já vím... A nebude to lepší... Zítra jdu na ples a spát budu mimo domov, takže i kdybych náhodou chtěla něco psát, nebudu moci... Komu to vadí...
(Hrozně se omlouvám sigam, že jsem jí ještě neodepsala na dopis, zítra se na to chystám, konečně budu mít čas.)
Nejhorší je, že kdyby mi ten čas zabírala aspoň škola... Ale ono ne, škola šla stranou úplně, akorát v ní musím dopoledne sedávat, to je fakt... A nechci ani vidět pololetní vysvědčení... Já zvyklá ze základky na samé jedničky a pak v prváku a druháku tak na tři, čtyři dvojky a teď se mi tam bude skvět čtverec a jedničku budu mít jen z češtiny, matiky, dějepisu (možná i ze semináře z dějáku) a tělocviku. xD Jak hluboce jsem klesla... Kdyby mě to aspoň mrzelo... Hm, Ice, tím jsem odpověděla na jednu Tvou otázku. :-)
Tak něco, co jsem slíbila už dávno, školní esej na základy společenských věd na téma střetávání ekologie a ekonomie. Je rovněž tak trochu splachovací, ale dostala jsem z ní za jedna, tak co... Naši profesoři na slohovky moc velké nároky nemají... Škoda.


Žánr: ehm... esej?
Postavy: ehm...
Časové upřesnění: tak nějak dvacáté století... a jednadvacáté
Přístupnost: 12+ (pro jistototu)

Ekonomie x ekologie

Is it wrong to write a toi toi song?

15. january 2010 at 19:50 | darken |  Básničky
Čím dál tím déle poslouchám své okolí, utvrzuji se v názoru, že lidi strašně rádi žvaní o svých problémech, ale strašně neradi je řeší. Že dospělí se chovají jako děti a děti se snaží chovat jako dospělí. Že něco, co je špatně, se nejlépe zakryje hádkou. Že hlavním smyslem hádky je vyhrát ji. Že kompromis neexistuje. Že argumentace nemusí být logická, hlavně když je dostatečně agresivní, obviňující a hlasitá. Že nejlepší věc na světě, je litovat se.
Lidé na celé planetě jsou stejní. Dnes jsem slyšela ve zprávách na ČT24, že se nějakým "symbolickým hodinám" v US symbolicky posunuly ručičky z polohy za pět minut dvanáct do polohy za šest minut dvanáct. Je to vtipné, vážně. Nedovedu si představit, že se něco lepší. Lidé jsou stále stejní, jen dostávají čím dál tím lepší prostředky k sebedestrukci. Pff... Jsem dnes nějaká zadumaná; původně měla jsem být s přítelem, ale přítel je na LAN párty. Pch... když už se lidé mění za počítače, tak jak se mohou nějaké pitomé minutové ručičky posouvat? Hm? *ironic*
Fajn, tak dnes pro Vás mám jednu písničku, velmi chytlavou se skvělým klipem (vážně stojí za to se na něj mrknout), ačkoliv duchovně trochu slabší, no. A jednu mou dnešní básničku, kterou nemáte šanci pochopit, leda že byste se mi nabourali do mozku. ;) Další bod - proč to dělat jednoduše, když to jde složitě? - proto je na světě poezie, alespoň dle mého češtináře. xDAž Zítra potká Včera


Už aby bylo Zítra
Už aby bylo Včera
Už aby po Dnešku neštěk pes
Tenhle Den byl dlouhý děs
Už aby Minulost potkala Budoucnost
Už aby Vloni zblýsklo Příští rok
Už aby se Čas rozhodl, že poletí
Bude to láska na celé století

Předmět každodenní potřeby – splachovací záchod

13. january 2010 at 19:41 | darken |  Fikce - het
Ehm, jak to říct... Mám teď slepé období. xD
Tak alespoň jednu školní slohovku. bereme teď popis a... no, řekněme, že je to dost nezáživné... Takže nečekejte žádný extra výkon. Moje školní práce jsou absolutní většinou... Nu, prostě splachovací. ;-) Navíc máme omezení na jednu stránku Times New Roman s dvojitým řádkováním. Jo, a to před pomlčkou je zadání, které jsem si vybrala (bylo asi 14 bodů - takové věci jako "popis nějaké budovy", "návod k instalaci nějakého programu", "popis uměleckého díla"... Mno, vyberte si.), a to za ní už samotný předmět.

Žánr: ehm... popis?
Postavy: pokud je záchod postava...
Časové upřesnění: tak nějak dvacáté století... a jednadvacáté
Přístupnost: 12+ (pro jistototu)

Předmět každodenní potřeby - splachovací záchod


Ironie ti nesedí

6. january 2010 at 18:19 | darken |  Harry Potter fan - slash
Jedno drabble.

Žánr: humor
Postavy: Harry Potter, Draco Malfoy
Časové upřesnění: po Bradavicích
Přístupnost: 12+

Ironie ti nesedí


City of glass

4. january 2010 at 5:53 | darken |  Čarodějnice
Bude to tu váznout. Trust me.
Dobře, jaksi teď nemám na blog (a počítač celkově) moc času, jelikož se mi objevila jiná volnočasová aktivitita, takže jsem se logicky musela přizpůsobit a seškrtat čas z něčeho jiného... Lidičky, život se má žít a ne prosedět u počítače. Já to vždycky věděla, ale stejně to byl můj sen (prosedět ho u počítače xD Fajn, možná to byl můj sen až tak na desáté příčce, ale byl). Jak vždycky říkám - v mém bytě budou tři věci: obrovská vana, obrovská postel a pořádný počítač (s obrovskou obrazovkou). Nu, tak teď tu moc nejsem. A když jsem, tak vyhledávám písničky z alb od Daxe Johnsona, jelikož celá jsou k nenalezení, nebo sleduju How I met your mother.
Jak je to s psaním... Nijak. Nic nepíšu, múza utekla za někým lepším a nehce se jí zpátky. Navíc se ani nemám co vypisovat z deprese, je to těžký. *ir* Třeba se pokusím dokončit nějakou svou starou rozepsanou povídku (ehm, slíbila jsem, že je všechny dokončím, co? asi jo no...).
Ale!
Času budu mít ještě míň, jelikož jsem, prázdniny chytře nevyužila jako "skvělou" příležitost učit se a docela se mi to nahromadilo. Navíc teď musím někomu pomoci s fyzikou a to bude ještě větší zabíračka (věřte mi, včera jsme začali, strávili jsme skoro čtyři hodiny nad fyzikou a moc to nikam nevedlo... To bude ještě hodně práce) než narvat do sebe samé chemii, matiku a programování (dobře to programování vynechme) dohromady.
Tak to je nejspíš tak všechno, co jsem chtěla...


Ještě otázka, nemáte někdo (čirou náhodou) typ na dobrou učební metodu fyziky pro jednotlivce?