December 2009

Přání

31. december 2009 at 18:23 | darken |  Čarodějnice
Do roku 2010 bych chtěla všem popřát:
  • pevné nervy
  • hodně zdraví a štěstí
  • ať se ekonomika naší republiky zklidní a vyhrabeme se z recese
  • ať vláda, kterou si zvolíme, povládne alespoň o trochu lépe než tato
  • ať klesne nezaměstnanost
  • ať se nezavede školné na vysokých školách
  • ať se zlepší úrověň zpravodajství
  • ať se každému splní alespoň jedno velké přání
  • a spoustu lásky, radostí a všech těch klišoidních věcí, které jsou k žití lidského života nutné
  • (a slashařům/kám hodně kvalitního slashe)
Sobě přeji, aby se mi utřídily myšlenky, jelikož v nich mám teď vážně bordel. (A do Nového roku by měl člověk vstupoovat s čistou hlavou... ehm... /alkohol přeci funguje jako dezinfekce, že?/)

A jedno přání z internetu:

Do nového roku Vám přejeme, ať zůstanou vaše auta na stávajících parkovacích místech... Pokud se tak nestane, nevadí, určitě je najdete kdekoli v Evropské unii... A to bez možnosti otravných prohlídek na hranicích a zdlouhavých front tamtéž...
Pokud ale máte slabší nervy, ujistěte se dříve, než padnete k zemi s infarktem, zda u sebe máte odpovídající hotovost pro vašeho lékaře... Může se totiž stát, že budete muset i tento ožehavý a nebezpečný zdravotní problém přechodit...
Přejeme hodně štěstí a pevné nervy,
Váš Shengen


Moje myšlenky

29. december 2009 at 18:29 | darken |  Čarodějnice
Nabízím Vám náhled do mých myšlenkových pochodů. Je to krátké, tak to přežijete. :)

myšlenka č. 1 - 'To si dělá srandu?'
myšlenka č. 2 - 'To je teda pěkně blbej vtip.'
myšlenka č. 3 - 'Hm... Asi bych měla něco říct...'
myšlenka č. 4 - 'A co když to není vtip?'
myšlenka č. 5 - 'Vážně bych měla něco říct.'
myšlenka č. 6 - 'Už mlčím docela dlouho...'
myšlenka č. 7 - 'Proč se na mě tak divně dívá?'
myšlenka č. 8 - 'Hm... Tak něco řeknu.'
přímá řeč č. 1 - 'Co?'
myšlenka č. 9 - 'Fajn, tak to nebylo zrovna dvakrát inteligentní.'
myšlenka č. 10 - 'Asi se musím tvářit jako imbecil.'
myšlenka č. 11 - 'Mohla bych říct něco dalšího...'
přímá řeč č. 2 - "Co???'

Ne, neptejte se v jaké situaci v mé mozkovně proběhl tenhle spor, stejně Vám to neřeknu. xD

Veronika se rozhodla zemřít

28. december 2009 at 5:56 | darken |  Knihy
Jedenáctého listopadu 1997 se Veronika rozhodla, že teď - konečně! - nastala ta pravá chvíle k sebevraždě.Název originálu: Veronika decide morror
Autor: Paulo Coelho
Rok vydání: 1999
Počet stran: 160

Slovinská dívka Veronika spáchá sebevraždu. Ale jak to tak bývá, někdo ji objeví ještě, než prášky dokonají své dílo. Skončí v sanatoriu - někdo by řekl blázinci, kde jí oznámí, že si sebevraždou smrtelně zničila a oslabila srdce, které jí do týdne vypoví službu a ona oprvdu zemře.
Veronika se seznamuje s některými pacienty ústavu, jako je Zedka, trpící depresí, advokátka Mari, postihnutá panickým syndromem a z vlastní vůle zůstávající v ústavu, jelikož je tam život jednodužšíí, než venku, a synem slovinského velvyslance - Eduradem - schizofrenikem.
Postupně se Veronice varcí chuť žít a vidina jejího blízkého konce ji nutí brát každý nový den jako zázrak.
Do všeho se ještě zamíchá lékař - něco jako vedoucí - píšící dizertační práci o tom, jak vyléčit "Vitriol" (hořkost), což je dle něj hlavní důvod šílenství.

Kniha je psána jako druhý díl trilogie o lidských osudech a hledání opravdového života. Dalšídvě knihy jsou: U řeky Piedra jsem usedla a plakala, Ďábel a slečna Chantal

Warrior of time

27. december 2009 at 7:06 | darken |  A co ještě kromě deště...
Tak jo. Nový lay. Líbí?

To je tak, když si s kamarádem posíláte písničky a jedna jeho oblíbená vás vážně zaujme. No. Lay-out je výsledkem jména té písničky a zadání každého slova (krom předložky) do hledáčku DeviantArtu. Růžový stromek (podezřívám ho, že je to sakura) je výsledkem hledání slova time - Time Machine od Werol - a ten černobílý bojovník je výskledkem na hledání slova warrior - The warrior od yoanndurand.

Písnička - Warriors of time od Black Tide

Starý lay pod perexem.


But life's not storybook

25. december 2009 at 7:43 | darken |  Čarodějnice
Tak jo, Vánoce pomalu mizí asi stejně jako perníky z podnosu (už jen dva svátky a konec!) a já mám šílenou chuť napsat nějakou vykecávačku.
Ale víte co? To absolutně nemůžu udělat! Proč? Protože mi nejspíš někdo vyměnil myšlenky. Sice mám pár vtipných příhod, jednu nechutnou a jednu trapnou, ale máte smůlu, protože v mém podání by to momentálně vypadalo asi úplně jinak. (Trochu růžově.) A jsem bez kreditu. Proč mi to jen připadá jako můj největší nynější problém?
Takže já si dávám do konce roku voraz. Možná ještě změním lay-out a popřeju Vám něco do Nového roku, ale nic moc víc ode mne nečekejte. (Pokud se budete nudit, můžete si prolistovat můj zákeřný archív.)
Ok, ještě zítra návštěva příbuzných a jednatřicátého moje možná přítomnost na jedné oslavě konce roku (protože se neoslavuje nový přicházející rok, ale to, že ten bývalý jde konečně k pánu), pokud si to ovšem ještě nerozmyslím a nebudu doma číst nějakou pěknou knihu (mám jich doma z knihovny patnáct) a snášet přítomnost mé celé rodinky (ani jeden můj bratr a ani jeden můj rodič nikam nejdou!) nebo pokud se nestane nějaká neočekávaná nehoda, jako že mi uprchlý masový vrah uřízne hlavu vidličkou na ryby (stát se může všechno, že).
Mějte se vánočkově a nepřejídejte se cukrovím (cukroví je hnus, už třetím rokem nemůžu cukroví ani vidět, jediné, co snesu, jsou perníčky).
Ale řeknu Vám, že na to jak nemám ráda Vánoce, mám nějakou až podezřele dobrou náladu. No nic, musím dopít ten jablečný džus, který se tváří jako bílé víno.


Fajn, Lover I don't have to love není zrovna písnička odpovídající mé náladě, ale poslouchám ji teď pořád dokola, tak se mi její slova vrývají do hlavy...

You write such pretty words
But life's not storybook
Love's an excuse to get hurt
And to hurt.
Do you like to hurt?
I do, I do

Then hurt me...

(Bright Eyes - Lover I don't have to love)

Nox et nix

23. december 2009 at 19:20 | darken |  Harry Potter fan - slash
Tak, nalaďte si přijímače na stanici Slash, případná chyba není na vysílači. Nepřepínejte na jiné programy, naše stanice stále vysílá a máte to bez stupidních pohádek, koled a všelijakého vánočního kýče a vrstvy stoletého lepu. (Ok, kýč to možná je.)
Well, jelikož předpokládám, že nikdo z Vás není takový zoufalec (jako já), aby Štědrý den trávil u počítače (jako já), takže povídku přidávám nyní, přesně jak jsem ráno přislíbila.
K poslechu bych doporučila písničku Poker face od Erica Cartmana (Lady Gaga se může jít klouzat, ehm... Já ji prostě nemám ráda), ale vůbec by se nehodila k povídce, tak si pusťte písničku God rest Ye merry Gentleman z vánočního alba Bright eyes a přeji všem pokud možno co nejlepší strávení svátků a prázdnin (chápu, že někdo měl ředitelské volno už v pondělí a úterý, ale já jsem šla hezky do školy).


Žánr: psychologické, drama
Postavy: Harry Potter, Draco Malfoy
Časové upřesnění: není důležité
Přístupnost: 12+

Nox et nix

Let nothing you dismay
Remember Christ our savior
Was born on Christmas day
To save us all from Satan's power

Bright eyes - God Rest Ye Merry Gentlemen


Láska k tobě ho zabíjí

23. december 2009 at 7:33 | darken |  Harry Potter fan - slash
Tak jo, poslední drabble (trochu trhlé na závěr), ještě Vám večer přidám drobný dáreček ve formě povídky a tím mají pro mne Vánoce odzvoníno.
Drabble na zadané téma "Láska k tobě ho zabíjí".

Žánr: humor, drama
Postavy: Harry Potter, Draco Malfoy
Časové upřesnění: není důležité
Přístupnost: 12+
Poznámka: na fanu publikováno dne
10. září 2007


Drabble pro Rohy(dnes Neph)

Láska k tobě ho zabíjí

Podtitul: Vesele o neveselých věcech


Dopisy

22. december 2009 at 19:12 | darken |  Harry Potter fan - slash
Ták, předposlední drabble. :o)
Mimochodem, nechce se mi kvůli tomu psát extra článek, ale mám nové boty! Jsou skvělé, byla to láska na první pohled! Háček je jen v tom, že mají podpatek vyšší, i než měly moje botky na taneční. xD Takže když jsem v tom poprvé šla tu čtyřkilometrovou štreku do školy po nevyhrnutém chodníku (napůl namrzlý, napůl pod sněhem a sračkami), byl to "trošku" nezvyk. Ale chodí se v nich moc pěkně a ani nohy mě moc nebolí.
Tak jo, a teď si jdu vlasy přelít peroxidem, všechno přebarvit na růžovo a vyházet všechny knížky. (Jo, jsem si vědoma, jak můj výlev o "supr, čupr" botách působí.) Užijte si drabble.


Žánr: humor, parodie
Postavy: Hedvika
Časové upřesnění: není důležité
Přístupnost: 12+
Poznámka: na fanu publikováno dne 10.září 2007

Dopisy

Myši

21. december 2009 at 5:52 | darken |  Harry Potter fan - slash
James Blunt nazpíval Where is my mind?!? *nemá slov* Co si to ten spratek dovoluje? Such a git! Ne, nebudu Vám, dávat odkaz, ještě byste mne pak vinili, že Vás vystavuji nervovým otřesům. (Mnou to tedy rozhodně docela otřáslo... James Blunt... Brr...)

Uch, no, dnešní drabble je tu opět ráno, poněvadž nemám co dělat. xD Zvláštní, dřív jsem dovedla na internetu strávit hodiny a teď najednou nevím, kam se během vstávání vrtnout. Poněvadž televize je, no... (prostě televize, od ní nemůžu nic kloudného čekat), počítač mě nebaví a knížka je skvělý cíl pro spršku čaje, drobečků, másla etc. (Při čtení se prostě nejí.) Asi začnu hrát nějaké internetové hry... :-) Pf...


Žánr: humor, parodie
Postavy: Křivonožka
Časové upřesnění: není důležité
Přístupnost: 12+
Poznámka: na fanu publikováno dne 08. září 2007


Myši

Telefonát

20. december 2009 at 7:40 | darken |  Harry Potter fan - slash
Čtvrtá adventní neděle. Hurá. Ehm...

Žánr: humor, parodie
Postavy: Harry Potter, Draco Malfoy
Časové upřesnění: po Bradavicích
Přístupnost: pro všechny
Poznámka: na fanu publikováno dne 26. srpna 2007


Telefonát

Psycholog

19. december 2009 at 18:43 | darken |  Harry Potter fan - slash
No, máme pár dní do Vánoc, tak se jejich milovníci mohou těšit na ty stokrát známé pohádky, stokrát stupidní moderátorské hlody a stokrát kýčovité reklamy.

Žánr: humor
Postavy: Harry Potter
Časové upřesnění: po Bradavicích
Přístupnost: pro všechny
Poznámka: na fanu publikováno dne 18. června 2007


Psycholog

Drabble pro naty

zadaná slova: psychiatr, jahůdka a filé


Jediná hvězda

18. december 2009 at 19:11 | darken |  Harry Potter fan - het
Dnes jsme byli se školou na filmu Protektor. Pokud mohu soudit, tak to byl velmi povedený a dostatečně názorný film.
(Holocaust - Placebo)

Nu, dneska nepřidám žádné staré drabble, spíše naopak úplně nové. Ne, že by ve frontě nečekala žádná jiná drabblata, nedočkavá, až je vypustím ze svého textového editoru, ale nějak se mi chce dnes přidat drabble, na které mám náladu.

(Proklela bych FMA, oxytocin a jiné nejmenované látky až do horoucích pekel! Už jsem nědy říkala, že nesnáším chemii? Ne? Tedy... Nesnáším chemii.)

Mmch. Já vím, že už jsem s tím Dracem ve vězení otravná. ;-) (Nějaké komenty? Hm? Ne? Ale já bych nějaké chtěla. :o))

Žánr: psychologické
Postavy: Draco Malfoy
Časové upřesnění: po Bradavicích
Přístupnost: pro všechnyJediná hvězda

Zatrolený čaj

17. december 2009 at 6:20 | darken |  Harry Potter fan - slash
Dneska drabble přichází ráno... Máte radost? Dobře, já vím, že je Vám to s největší pravděpodobností úplně šumák (a to ještě hodně málo šumivý), ale já jsem z depresivních písní typu Holocaust přešla na trochu veselejší (alespoň melodií a ta dělá opravdu hodně) jako je Johny & Mary, takže jsem dnes poměrně dobře naladěna, navíc mne čeká den plný nicnedělání ve škole, kde je "den her", do kterého jsem se aktivně nezapojila...
Hm... Navíc jsem zjistila, že moje oblíbená Sněhová série a velmi smutná povídka Nikdo na světě nejsou konečné, jenom není přeložené pokračování. Tak můžete hádat, co jsem dnes celé ráno u mého obvyklého hrnku kapučína, mandarinky a čajových sušenek dělala... (A nemyslete na žádné sprosťárny, já Vás znám... I toho tam vzadu v černé mikině!)
Nu, tak co dneska vymyslím...
Hm... Zásoba starých drabblat se tenčí, za chvíli budu muset přidávat nová. x)


Žánr: humor, parodie,
Postavy: Draco Malfoy, Harry Potter
Časové upřesnění: po Bradavicích
Přístupnost: pro všechny
Poznámka: na fanu publikováno dne 20.května 2007


Zatrolený čaj

Zmrzlinář

16. december 2009 at 18:41 | darken |  Harry Potter fan - het

Žánr: humor, parodie, AU (Lucius malfoy je moták)
Postavy: Draco Malfoy, Lucius Malfoy
Časové upřesnění: není důležité
Přístupnost: pro všechny
Poznámka: na fanu publikováno dne 19.06.2007


Zmrzlinář

Drabble pro Memorin

Zadání: Lucius Malfoy zmrzlinářem

Asi takový pocit...

15. december 2009 at 18:41 | darken |  Harry Potter fan - het
Hledala jsem originální verzi písně Holocaust od Alex Chilton a našla jsem jen něco ne moc valné kvality... Hm...

Žánr: psychologické, humor
Postavy: neurčité
Časové upřesnění: není důležité
Přístupnost: pro všechny
Poznámka: na fanu publikováno dne 27. července 2007


Asi takový pocit

S mrtvým mužem v mojí posteli

14. december 2009 at 18:42 | darken |  Harry Potter fan - het
Divné drabble do divného večera. Trochu jsem si hrála se slovy a písmeny...

Žánr: psychologické
Postavy: Harry Potter
Časové upřesnění: není důležité
Přístupnost: pro všechny
Poznámka: na fanu publikováno dne 27.července.2007

S mrtvým mužem v mojí posteli


Něco si dám

13. december 2009 at 19:11 | darken |  Harry Potter fan - het
Draco a jeho touha.

Žánr: humor, parodie
Postavy: Draco Malfoy
Časové upřesnění: není důležité
Přístupnost: pro všechny
Poznámka: na fanu publikováno dne 23. dubna.2007


Něco si dám

Malý princ

12. december 2009 at 20:00 | darken |  Knihy
Jsem na vážkách, jestli mohu říci, že Malý princ je nejkrásnější kniha, kterou jsem četla, prtože jsem četla mnoho krásných knih jako je Krysař, Navzdory básník zpívá, Pán prstenů, Nepohádka, Pán much..., ale s jistotou mohu říci, že Malý princ ve mně zanechal nejvíce...
Nebudu o něm nic moc říkat, protože si myslím, že každý by si měl z knihy nebo básně vzít něco trochu jiného a pochopit ji zcela po svém a o malém princi to platí dvojnásob. Navíc, kdo nikdy v živitě neslyšel o Malém princi je, bez prominutí, negramot.
Nyní máme Malého prince jako povinnou četbu a jen mne mrzí, že mnoho mých spolužáků se jeho četbě vyhýbá nebo říká, že je to nebaví a že je to pro malá děcka...
V anketě "Kniha mého srdce" se umístil jako třetí (za babičkou a Saturninem).
Malý princ mě vždy dovede rozplakat.

recenze - Tento muž mi mluví z duše.

Cukroví (to ví)

12. december 2009 at 17:18 | darken |  Harry Potter fan - slash
Dnes výjimečně dvě drabblata. I když tohle vlastně není drabble - je to moc dlouhé a nemá to pořádnou pointu (vlastně to nemá vůbec žádnou pointu), to mě omlouvá.
Dnes jsem přemýšlela, kam vypadnu na Silvestra...Došla jsem k tomu, že zůstanu doma a budu se přejídat cukrovím. Hm... Ne, budu si číst.
Odškrtávala jsem všechny svoje kamarádky, s kterými by se dalo někam vyrazit a... přišla jsem na to, že jsem je musela všechny škrtnout, poněvadž všechny mají přítele a tedy budou s ním! Svět už nikdy nebude jako dřív. Všechny moje kamarádky jsou zadané. No to je hrozné! Ne, že bych jim nepřála štěstí nebo tak něco... (Ehm, ale aspoň jedna by mohla zůstat single, co vy na to?) ale, copak se všichni zbláznili a já jsem tu jediná normální? Hm... Nebo jsou všichni normální a jediná já se zbláznila.
Kam ten svět spěje...

Nu, dnes je 12.12., drabble má 212 slov a máme přesně 12 dní do Vánoc. Pointu, kterou to vlastně vůbec nemá, odhalíte hned, je to jen takové zamyšlení na téma cukroví, Vánoce, svatba a rodinné víkendy...

Žánr: humor, parodie
Postavy: Harry Potter, Draco Malfoy
Časové upřesnění: není důležité
Přístupnost: pro všechny

Cukroví (to ví)

Překvápko? Větší než si myslíš...

12. december 2009 at 6:56 | darken |  Harry Potter fan - slash
Co je to? Je to cukr? Je to mouka? Jsou to lupy? Ne! Je to sníh! Brr... Nesnáším sníh (ať už s ch nebo h).
Tohle drabble bylo tenkrát psáno podle vtipu.

Žánr: humor, parodie
Postavy: Harry Potter, Draco Malfoy
Časové upřesnění: není důležité
Přístupnost: pro všechny
Poznámka: Na fanu publikováno dne 21.května.2007

Překvápko? Větší než si myslíš...