October 2009

Všichni jsou už v Mexiku – původní verze

30. october 2009 at 19:20 | darken |  Harry Potter fan - slash
Au. Oh, všechno mě bolí. Můj zub, moje krční páteř, může mi někdo vysvětlit proč nemůžu otočit hlavu doprava? xD Merline, tohle mě zabije... xD Ok, ok, tohle není k smíchu. Až kolem sebe uvidíte poletovat bílé myšky, pošlete je ke mě, chybí mi... A jsou moje. A mám je ráda. Fňuk.
Ne, ještě není ten pravý čas na otáčení hlavy... Au. Nic, no. Další staro-nové drabble. (Ne)původní verze - ZDE.

Žánr: Humor, parodie
Postavy: nějaký Malfoy, nějaký Potter
Přístupnost: 12+Všichni jsou už v Mexiku - původní verze


Poprvé - původní verze

30. october 2009 at 7:27 | darken |  Harry Potter fan - slash

Pamatujete si ještě na toto drabble - Poprvé?
Jak jsem si v úvodu stěžovala, že jsem někde původní verzi ztratila a psala ho znovu? Tak. Včera jsem si uklízela pokoj a v rámci úklidu jsem snesla na jednu hromadu všechny své výplody, které mám na papíře (docela mě mrzí, že teď už na papír tolik nepíšu, ale je to poměrně časově náročné, když to člověk nedřív napíše do sešitu a pak musí luštit svůj vlastní škrabopis a čtyřmi prsty /tak já vážně píšu/ to naklapávat do počítače. Nedovedu si třeba představit, že bych takhle psala Obrazy!) - věřte mi, byla toho docela kupa - a jala se to třídit. Při té příležitosti jsem si třeba i pročetla část svého deníku z osmé třídy. Ach, nejvíc se člověk stejně zasměje vlastní hlouposti. :-)
No, a našla jsem dvě drabblata, která jsem už považovala za nadobro ztracená. A obě dvě jsem ztratila v krátké době po jejich napsání, takže jsem je pak ještě přesmolovala do počítače znovu. Nu, a jedno z těch drabblat bylo právě Poprvé (To druhé bylo Všichni jsou už v Mexiku). A jelikož si myslím, že ty první verze většinou bývají stejně lepší, uvěřejním je tady. No, a protože Poprvé snad ještě máte matně v paměti, dám sem teď to. Mexiko přijde večer nebo zítra. :-)

(Mimochodem, doufám, že si někdo nevezme příliš osobně anketu.)

Varování: Obsah následujícího textu není vhodný pro děti a mladistvé. Obsahuje náznaky sexu mezi muži!

Žánr: humor
Postavy: Draco Malfoy, Harry Potter
Časové upřesnění: kdysi...
Přístupnost: 15+

Poprvé - původní verze

Doma - část I.

28. october 2009 at 18:25 | darken |  Doma
Tato povídka je pokračováním cyklu Obrazů a stejně jako ony je to trilogie. Chtěla bych upozornit, že pokud jste je nečetli, nebudete pravděpodobně všemu rozumět a zařazovat do kontextu. Pokud máte zájem, můžete si Obrazy přečíst - ZDE.
Co jinak říci... Myslím si, že - jak už jsem napsala v úvodu, Doma je o něčem trochu jiném než Obrazy, které byly hodně pocitové. Doufám, že absencí silných emocí nezpůsobím příliš zklamání. Trochu se bojím, že mi někdo napíše, že je toto mizerné, ale... Nu, Doma je prostě více dějové a dialogové. Navíc první část je rozjezdová, a řekla bych, že trochu slabá. Ale měla by být bez chyb, jelikož jsem ji dost kontrolovala.
No, také se více projeví AU k šestému ročníku, hlavně v tom, že jsem nechala přežít Tonksovou a její matku, což jsou jedny z mála vedlejších postav této povídky, které nejsou pouze epizodní... Pokud by nebylo někomu něco jasné, ptejte se.

Draco je na dně. Sic na svobodě, ale přesto lapený. Je zmatený, cítí se sám, dělá špatná a ukvapená rozhodnutí, a ještě k tomu je tu Tonksová, která se neustále snaží ho nějak povzbudit. Jenomže... Nač se veselit, když svět je jen jedno prádzné, pusté místo?


12+, AU k šestce

Doma

In my place, in my place,
Were lines that I couldn't change,
I was lost, oh yeah

Tam, tam, kde to znám
Hranice bránily se záměnám
Byl jsem ztracen, ou jé...

Coldplay - In my place

Doma

27. october 2009 at 17:59 | darken |  Harry Potter fan - slash

Někdy je domov prostě domov, ale pro někoho se stává vězením se stěnami prázdnými, ač plnými obrazů a vzpomínek.
Draco Malfoy ve svém životě udělal spoustu chyb a je si téměř jistý, že za ně dostatečně zaplatil; dluhy jsou vyrovnány, stůl je čistý, nepořádek od dvěří odmeten. Začít znovu se nejeví jako plán ani jako nutnost, je to potřeba. Ale jak zklidnit bolavé srdce, když mu všechno připomíná, že na světě už pro něj není místo? Jak zklidnit splašený tep, když se vynoří jeden sen z minulosti? A proč se na to zlé nezapomíná tak snadno, jako se to dělo?

Volné pokračování Obrazů je na světě. Možná horší, možná lepší... Srovnávání povídek bych se vyhla, poněvadž oba cykly jsou o něčem trochu jiném. V Obrazech se Draco hledal a na konci se našel, zde by se Draco nejraději ztratil... Obrazy byly o pocitech (a asi bych to neměla přiznávat, ale o mně, snad nikdy jsem se v žádné své povídce tak nestotožnila s postavou jako zde s Dracem), Doma je více dějové... Tam kde bylo v Obrazech zoufalství a plamen, je nyní lhostejnost a otupělost.

Žánr: psychologické, drama, preslash, AU k šestému dílu
Postavy: Draco Malfoy
Časové upřesnění: navazuje na povídku Obrazy - ZDE
Přístupnost: 12+

Povídka je NEDOKONČENÁ

Where will I be?

25. october 2009 at 20:03 | darken |  Citáty

A někdo řekl: Zavěste přírodě na krk cetky, ať nejsou vidět rány, jež utržila.Podzimní

24. october 2009 at 7:52 | darken |  A co ještě kromě deště...
Oslnivě originální název laye, co říkáte? No nic.
Myslím si, že barvy jsou příjemné na oči a snad nebude nikomu čtení dělat potíže.
Omluvte, že Vám nepředložím seznam obrázků, které jsem použila, ale jaksi už je nemám v počítači a dohledávat je na internetu by bylo poměrně beznadějné.
Písnička se nicméně jmenuje Window to the past a je ze soundtracku z Harryho Pottera. Už dlouho jsme tu neměli nic takhle orchestrálního...
Starý lay pod perexem

Uch

23. october 2009 at 19:00 | darken |  A co ještě kromě deště...
Ha! tento okamžik je jeden z nejsladších za posledních deset dní! Byla jsem totiž po tu dobu bez připojení k internetu (protože můj táta je tak trochu trouba) a vážně mi to způsobilo pár problémů ve škole i doma. Nepočítám-li tu frustraci čistě jen z toho pocitu, že nemám přehled a jsem bez slashe!
Takže teď jdu rychle odpovědět na komentáře, které jste mi tu zanechali, a pak jdu dočítat kapitoly, které mi unikly.
Pár informací k budoucímu chodu blogu. Někdy v dohledné budoucnosti změním lay, který jsem chtěla nastavit už před těmi několika dny, teď už bude tak trochu "out", je tak nějak podzimní, no. A jestli jste si všimli toho sněhu, který v minulém týdnu padal... (Aspoň u nás toho svinstva bylo...)
A pak jsem taky napsala slíbené pokračování Obrazů, nevím, jestli je horší nebo lepší, ale určitě je trochu jiné. Uvidíme, každopádně v brzké době sem přidám první část (opět je to trilogie), nejdříve jsem si to plánovala na 28. 10. na "Muže 28. října" a pokračování pak na 1. 11. tedy Všechny svaté a poslední část pak někdy... Nejspíš to tak i udělám, ale nevím, záleží, kdy pojedeme k babičce (přemáhám nadšení z další povinné návštěvy příbuzných *ironic*).

Jo, já vím, ta anketa moc nepasuje k podzimu...

Smells like teen spirit

12. october 2009 at 18:31 | darken |  Čarodějnice
  • Hello everybody,
  • I can't say how much stupid I feel... Actually No..., that was joke. I was never stupid. I think... I am really...

A jemňounce prší...

11. october 2009 at 19:23 | darken |  Básničky
Uch, dnes jsem byla skutečně velmi dobře naladěna. Stihla jsem všechno, co jsem chtěla, a ještě mi zbyla kupa času... Tak jsem si udělala procházku v odpoledním dešti (prostě miluji podzimní krajinu ať už pod rozzářeným sluncem nebo těžkými olověnými mraky) a pak se s rodiči koukala na přímý přenos Velké pardubické (vyhrál Tiuvin s jezdcem Josefem Váňou)... Dokonce jsem se začala do té Prahy těšit (na čemž má ovšem značný podíl i jeden tak trochu povrchní důvod a to, že jsem vytáhla podzimní oblečení a s ním i svou úžasnou vínovou čapku a moc se těším, až si ji vezmu xD). Nu, co z toho vyplývá pro Vás? Že jsem splácala další básničku. :-)


A jemňounce prší


Kolem tebe padají listy
Fouká
Obloha trhá se místy
A jemňounce prší

Podzimní víla čaruje
Ticho
Rudá zář západ maluje
A jemňounce prší

Jsi kol kolem jediný
Nikde
Večer je bez viny
A jemňounce prší

Jaký pán...

10. october 2009 at 19:21 | darken |  Harry Potter fan - slash
Dobrotivý Merline, asi spadnu od smíchu! Spolužák zveřejnil (konečně!) fotky z naší exkurze. Ke své vlastní lítosti musím konstatovat, že na některých těch fotkách jsem i já. xD A mám tam jednu vyloženě povedenou. *smíchy se kácí k zemi* Zároveň mě napadlo, že tu nemám žádnou svou aktuální fotku. ;-) Ha, mrkněte na můj permanentní výraz: http://scruffycz.rajce.idnes.cz/Zoo_Dvur_Kralove/#P9152946.jpg

A za odměnu dostanete drabble. :-) A pak si rychle vyčistěte zoubky a spát.

(edit 12.10. - 17:40 - tak a tohle drabble jsem ještě nikam nedávala. Stoprocentně! Do třetice všeho dobrého... A nemějte mi za zlé, že jsem trochu mimo, ano?)

Žánr: humor, parodie
Postavy: Harry Potter, Draco Malfoy
Časové upřesnění: kdysi dávno
Přístupnost: 12+
Varování: bez


Jaký pán...

To bude chtít ještě hodně práce. Hodně práce.

9. october 2009 at 19:34 | darken |  Čarodějnice
Uch, páni, hrozně ráda bych napsala nějakou srdcervoucí historku ze svého života... Ale vy už víte, že si na hysterické výlevy nepotrpím, že? ;-)

Oh, Harry, jak jsi mohl?

5. october 2009 at 18:44 | darken |  Harry Potter fan - slash
Vzhledem k tomu, že momentálně nemám do čeho rýpnout a napsat něco nového (oki, napadá mě, že bych Vám mohla třeba doporučit jednu knihu, kterou jsem před hodinou dočetla a u konce brečela jako otrhaný klaun uprostřed přeplněného šapitó - na svoji obhajobu musím říct, že jsem v poslední době velmi citově labilní a opravdu se těším, až budu zase cynická, svěží a grandiózní jako obvykle - ale potřebuji si vytvořit potřebný časový nadhled, abych se jenom nerozčilovala nad tím, že to prostě nemělo skončit takhle! No, řekněte, který autor zabije svoji postavu poté, co prošla celou dlouhou trilogií a já si ji tak zatraceně oblíbila?!?!?!??!?! !!! A těch vykřičníků je pořád ještě málo, to si pište!*), jsem nucena sáhnout do svých zásob drabblat a vytáhnout něco, co je na řadě. :)

Když jsem toto psala, zamýšlela jsem se nad tím, na které profláklé téma - ohledně Harryho a Draca - jsem ještě nenapsala drabble. Napadlo mě to, jak se Harryho přátellé dozvěděli o Harryho novém milenci... Využila jsem jedné drobné, bezvěké nenávisti mezi... ale to se konec konců dozvíte. ;)
Bavte se, život je příliš krátký na to, abychom ho strávili s obličeji staženými v zamračené křeči**.

Žánr: humor, parodie
Postavy: Harry Potter, Ron Weasley
Časové upřesnění: kdysi dávno
Přístupnost: 12+
Varování: bezOh, Harry, jak jsi mohl?!

Jsem citrón, co je příliš obyčejný...

3. october 2009 at 5:53 | darken |  Čarodějnice
Zdravím.
"Je to gay. A gaye nemám rád!" - tohle mi včera řekl mladší brácha (13), když mi civěl přes rameno na monitor, když jsem si prohlížela jisté... fotky (nebylo to porno, co si o mně sakra myslíte?). Někdy nevím, jestli se mám smát nebo plakat. Mladší sourozenci jsou tak otravní... Aspoň někdy. A ten můj teda obvzlášť, ovšem zdá se to víc, když se smíchem v hlase vykládá takovéto poznámky, než když spolu zpíváme Globální oteplování. :)

Hanichko, chtěla jsi ofotit článek. Tak jsem ho ofotila, pak jsem našla Spytihněvův komentář a článek našla na netu, musím říct, že jsem nevěděla, že MF Dnes uveřejňuje články z magazínu i na svých webovkách, ale tak...


Ale jelikož v tom internetové článku nejsou obrázky, hodila jsem i to, co jsem nafotila, na ulož to. Fotky jsou celkem mizerné, protože když jsem je dělala, bylo už dost šero, ale číst se to dá. :-)


Pro dnešní noc jsem gay

2. october 2009 at 6:03 | darken |  Preconizo
Vím, ještě se mi nestalo, abych v téhle rubrice doporučovala cokoliv jiného, než jsou povídky nebo videa, ale včera jsem opravdu četla velice zajímavý článek.

Článek: Pro dnešní noc jsem gay

Autor: Tomáš Poláček

Foto: Nguyen Phuong Thao

Periodika: MF Dnes - příloha - magazín

Reportér magazínu Dnes zjišťoval, jestli náhodou není na kluky.

Článek je psaný nadlehčenou, vtipnou formou a autor v něm popisuje svoji "exkurzi do světa gayů". Rande s bohatým podnikatelem, návštěvu gay baru a gay sauny...

U líčení toho, jak se rozhodl s kamarádem navštívit gay saunu mě velmi pobavila část, kdy popisuje příchod svého kamaráda na smluvené místo srazu:
"Hrajeme teplouše, rozumíš?" připravujete ho do akce, jenomže kamarád pak přijde před saunu a vše je ztraceno - ten vůl má ponožky v sandálech. Nikdo mu neuvěří, že je gay!

Zajímalo by mne, jestli je to skutečně tak (ale pochybuji o tom). Jistě vím jediné, ponožky v sandálech jsou strašné, ale co má člověk dělat, když to tak nosí oba jeho bratři, kamarádi a hromada příslušníků mužského pohlaví kolem... Ale je fakt, že to je děs... Dám Vám dobrou radu, jestli chcete nosit ponožky do sandálů, neukazujte se nikomu, kdo má jen štipku estetického cítění.
Ale to jsem odbočila. Autor třeba i popisuje rozhovor s panem podnikatelem o sexu mezi muži, ale nakonec článku dodává, že se přece jen raději vrátí domů ke své přítelkyni.

Och, pokud se chcete pobavit inteligentním článekm, opravdu vřele doporučuji, abyste si sehnali včerejší MF Dnes. :-)) Nebo mě pěkně poprosili a já článek ofotím. ;)