September 2009

Please sister...

29. september 2009 at 19:13 | darken |  Tady zas někdo myslel...
With a sampled heartbeat and a stolen soul
I sold my songs to have my fortune told

Může mi někdo prozradit, které části mého já se zdálo jako dobrý nápad dát si seminář z programování?
Protože jediný důsledek, který to mělo, je, že se mi ve čtvrtek (což je můj oblíbený den) nechce do školy, první dvě hodiny si připadám jako debil a pak na mě kouká můj spolužák, který je na počítače machr, soucitným pohledem a nabízí mi: "Jestli chceš poradit nebo pomoct...", což mu s díky odmítám, protože zatím nepotřebuju s něčím pomoci, jen mám chuť na něj zakřičet: "Nauč mě všechno, ať se necítím jako totální looser zase příští hodinu a nebo se přestaň snažit mi pomáhat!!!" Toto je důsledek úkolu z již zmíněného programování, který jsem sice vyřešila během chemie ve škole (chemie jsou neskutečně nudné hodiny...), ale mám zatracený pocit, že je to blbě.

Udělejte vývojový diagram pro program, který má ze tří čísel zjistit to nejvyšší.

Ehm, vážně, já vím, že si o mně spousta lidí myslí, že jsem tak trochu blázen a tak vůbec, ale když jsem si dávala programování, asi jsem se vážně zbláznila.

And it said
You should know that love will never die
But see how it kills you in the blink of an eye

Chtěla jsem sem k tomuto článku přidat i video písničky, jejíž text jej prolíná - což je jen tak mimochodem song Please sister od Cardigans, ale stále ještě platí moje zvuková dispozice (kdybych se nezbláznila již v únoru při výběru seminářů, zcvokla bych jisto jistě teď z té absence hudby u počítače), raději jsem neriskovala návštěvu na youtube nebo imeem. Chjo, s největší pravděpodobností tenhe stav ještě potrvá...

Please sister, help me come on do what you should
Please give me something I'm not doing so good

No, vlastně nevím, co jsem chtěla říci, tak tohle ukončím. Na zítřejší zákilady společenských věd máme úkol napsat esej na téma "Žijeme pro konzumaci?", tak ji sem prsknu, ať můžete vyjádřit svůj názor na toto téma. Jo, kdyby mi náhodou někdo chtěl esej nějak tvrdě kritizovat do toho, myslím si, že je to za poslední půl rok největší literární poklesek, jakého jsem se dopustila. V podstatě je to takové plácání o ničem půl hodiny před spaním, abych to měla z krku. Není v tom žádný hlubší smysl a v podstatě ani můj názor... Přemýšlím, kdy jsem se přestala snažit s úkoly do školy. Nu,je to už drahná doba...

Dnes mi angličtinář na hodině řekl (poté, co se mne optal, v jakém tvaru je sloveso built - a já mu prudce vytržena ze svých hlubokých úvah odpověděla: "infinitiv"): "Sleep on.", a jako správná studentka bych ho měla poslechnout. (No, vážně, když do Vás někdo půl hodiny hustí teorie o trpném rodu v angličtině a ještě k tomu anglicky, neunudilo by Vás to k spánku?)

I'm gone, done wrong is there nothing you can say
Please sister help me I'm not feeling ok


Žijeme jen pro konzumaci?

Kočičák

27. september 2009 at 17:25 | darken |  Preconizo
Tohle prostě musím doporučit, než na to zapomenu. :)


Název: Kočičák

Autor: Byaghro

Překladatel: Rapidez

Domovská stránka: Poviedky z fanfiction o HP

Odkaz: Kočičák

Fandom: Harry Potter

Páry: Drarry

Varování:G/PG

Zamručené "hmmmmm" mu bylo jedinou odezvou. A to souhlasné "hmmmm" nějak nepřestávalo. Zato Harry se překvapeně zarazil. "Malfoy, ty... předeš?"
Zvuk zakolísal a ustal. "Nesmysl Pottere, Malfoyové nepředou," zamumlal ospalý hlas. "Ještě za tím levým uchem, jo?"

Draco poněkud nezvládá své zvěromágství.
Série o 17 kapitolách v drabblatech. Milá, vtipná povídka, ideální pro milovníky fluffu. Rozhodně nejlepší fluff, jaký jsem kdy četla. Spousta roztomilých scén, a kdo má trochu představivost, rozhodně se uslintá.

Stěnu hlavou prorážeje

27. september 2009 at 16:27 | darken |  Básničky
Tak si říkám, že už jsem pěkně dlouho nepřidala dva články najednou. No, dneska bude výjimka. Ano, mami, slubuju, pak se půjdu učit. Zítra se celý den budu učit, čestný skautský!
Varování: Básnička v žádném případě není vhodná pro děti a mladistvé!

Stěnu hlavou prorážeje
vzpomněl jsem si na Matěje,
jak mě šukal v pokleku
ve králičím obleku.

Toliko k tomu, že humor má být jemný a inteligentní.
Vím, že ten přechodník je špatně, ale přece jen... kdyby tam bylo "proráže", tak by se to nerýmovalo. ;)
Mimochodem mám tu ještě jeden dodatek k minulému článku. Ukázku toho, jak se podobné výkresy dají využít. Pod perexem.

Černou křídou do komína

26. september 2009 at 7:46 | darken |  Obrázky & malůvky

Och, jsem na nejlepší cestě nominovat slovo "debilní" na nejtrefnější slovo v dějinách slov. Protože momentálně je úplně všechno debilní. Debilní.
Nemám absolutně náladu psát něco vtipného nebo vyhrabat ze zatuchlých komnat mého já nějaký ten smysl pro ironii nebo sarkasmus či cynismus, kterým se možná v lepších časech honosím, takže teď to bude vážně bída... Ještěže mám tolik věcí v archívu, poněvadž poslední dobou nedělám nic jiného, než že pročítám starší melancholické slashe.
No, ze všech debilních věcí bych mohla uvést jednu jako příklad za všechny. Stěhoval se nám počítač. A to ne jen tak někam, nýbrž do místnosti, kterou se prochází, do místnosti, která je nejfrekventovanější v našem domě, do zasraného, zkurveného pokoje, kudy každý chodí a... teď se podržte, jakmile vejde, vidí přímo na monitor!!! A vzhledem k tomu, že prostě všichni čumí (a to mi nevyvrátíte, všichni čumí, jen čumí, občas mám pocit, že lidé neumějí nic jiného než čumět), mě to tak zatraceně štve! Normálně mi vadí, když mi lidé koukají přes rameno do sešitu nebo tak, ale takhle si budu muset skoro permamentně hlídat záda. Navíc se během stěhování počítače (které mimochodem zapříčinil můj zasraný starší bratr, jehož existenci poslední dva roky jen proklínám a nic víc, poněvadž si najednou vzpomněl, že z místa, kde počítač normálně máme, špatně chytá wifina /což je o to zajímavější, že 14 dní mu to vůbec nevadilo/, nicméně já to pokládám za další jeho snahu, jak mi zatraceně zkomplikovat život!) vyrvala zvuková karta, takže mi nefunguje zvuk. Musí se koupit nová. Víte co, momentálně je jediné, co bych komukoliv přála, to, aby si někdo mohl pocítit, jaké to je být v mé kůži.
Ok, jsem naštvaná, tak zasraně naštvaná, že mi to naštvání vydrželo přes noc a pravděpodobně budu v takovémhle rozpoložení do té doby, dokud se buď nepřestěhuje počítač nebo se mi nestane alespoň nějaká jiná pozitivní věc nebo se zruší alespoň jedna negativní. Ale na to bych nesázela, mně se takové věci prostě nestávají.

Před drahnou dobou jsem slibovala, že sem dám ukázku svých kresbiček za posledních xy měsíců. No, vzhledem k tomu, že skenování jsem už dávno vzdala, poněvadž máme asi fakt mizerný skener, obrázky jsem vyfotila, upravila velikost a teď jsou tu. To okénko není zmenšený náhled obrázku, ale jen výřez.
Nejsem žádná umělkyně a ani jsem to o sobě nikdy netvrdila.
Spytihněve, nejsem si jistá, jestli je alespoň některý z těch obrázků šišatý. :-)Poprvé

22. september 2009 at 19:40 | darken |  Harry Potter fan - slash
Pamatujete si ještě na článek, který se trochu delikátně týkal prstů a zadku? Po tomto inspirativním zamyšlení mi následovalo takové ehm, přemýšlivé období.
A zřejmě v něm jsem napsala jedno drabble. Nedávno jsem ho objevila a chtěla ho přepsat z kusu papíru (většina toho, co jsem kdy napsala byla v prvopočátku jen kupa slov na cáru vytrhlém z nějakého školního sešitu) do počítače, ale ouha... Už si absolutně nepamatuji, jestli jsem si ten papír donesla k počítači nebo kam jsem ho cestou položila... A včera ani dnes jsem ho nemohla dohledat... Takže drabble jsem zrenovovala v hlavě a napsala znovu.
Však ono se zase objeví... nebo ho někdo z mé rodiny objeví a pak to bude vážně, ale vážně trapné... Zrovna tohle drabble... !!!

Žánr: humor
Postavy: Draco Malfoy, Harry Potter
Časové upřesnění: kdysi...
Přístupnost: 15+


Poprvé

Obrazy - část III.

20. september 2009 at 8:34 | darken |  Obrazy
Vážení a milí, je tu poslední část. Myslím si, že leckoho jí nepotěším, ale možná se najdou i takové duše, kterým konec přinese pokoj a mír.
Povídku bych zpětně chtěla věnovat Ice, za to, že už takovou dobu chodí na můj blog a neláme nade mnou hůl, i když to, co občas píšu jsou pěkné hlouposti a má trpělivost i s mými občasnými kolapsy. :-) No, někde jsem četla, že kdo není divný, není umělec. Jsem já to ale umělec, co? *ironic*

"Přebásnila" jsem první sloku písně House of Cards od Radiohead, která figuruje jako úvod k celé povídce. Strávila jsem nad tím docela dlouho, ačkoliv stále nejsem úplně spokojená. Především se mi nepovedlo dodržet počet slabik na řádek, ale to prostě bylo nad mé síly...

(Radiohead - House of cards)
12+, AU

Obrazy - část III.

I don't want to be your friend
I just want to be your lover
No matter how it ends
No matter how it starts
.
(Jak přítele tě nechci znát
Já chci být prostě v srdci tvém
Konec si může kdo chce psát
Kdo chce, ať píše začátkem)
.
Radiohead - House of cards

Pure morning

20. september 2009 at 7:32 | darken |  A co ještě kromě deště...
Poslední dobou jsem aktivní jako rybička v jezírku u Temelína. Nevím, čím to je, asi tím podzimem. Mám skutečně velmi ráda podzim.
Takže jste asi nemohli přehlédnout změnu vzhledu. Já za to nemůžu vážně. Ale když jsem viděla ten obrázek kokošky pastuší tobolky (to je taková ta tráva, která kouká skrze ty mraky), prostě jsem musela z toho něco udělat.
Takže... Řekla bych, že náš čerstvý lay je lehce snivý a připomíná mi zářijové mlhy a drobounké pavoučky... A pěkně se čte, non? Je... řekněmě... hodně kontrastní k tomu, který tu byl předtím. Ale musím si ho poschválit. :o)

Obrázky:
  • Dream one od Alejky (to je ta kokoška)
  • Gazing od Damien-c (ty mraky)
  • a spousta gimpáckých brushů
Textík v záhlaví je úryvek z písně White Shadows od Coldplay.
Písnička: Iris od Goo Goo Dolls

Během stejné průzkumné mise na Deviantartu, kdy jsem našla tyto obrázky, jsem objevia i neskutečně roztomilý fanart Siria a Rema v padajícím listí. Sice oba vypadají tak trochu (víc) jako holky, ale no...
Obrázek najdete stejně jako náhled umřetého laye pod perexem.


Pomozte si sami, my jsme mrtví

19. september 2009 at 7:56 | darken |  Básničky
Ok, sic mi přijde trochu zbytečné stěžovat si na nedostatek podpory (Asi jako házet perle sviním nebo zvát Severuse Snapea do solária nebo učit Harryho Pottera latinsky nebo ženit Draca Malfoye nebo nadávat hercům, když se vám nelíbí jejich chování ve vaší oblíbené scéně v QAF...; dobře, myslím si, že už jste si udělali představu, jak moc zbytečné to je), ale přece jen mě to mrzí.

Takže... Když necítíte potřebu komentovat, klikněte alespoň na ty ZASRANÉ hvězdičky.

Děkuji.

P.S. Jo, je mi líp, pomohlo mi to. (Což je přesně to, co dnes potřebuji, protože mě čeká náročný den, kdy se budu muset přetvařovat, usmívat se, dělat, že jsem "happy" a "shiny" a absolutně nemám chuť celé své příbuzenstvo poslat tam, kam slashařky často nechají své nevinné *ir* postavy strkat jejich vnější pohlavní orgány.)

Omlouvám se za vulgaritu a otevřenost mého sdělení. Přišlo mi ale, že se to vyloženě hodí k téhle básničce, kterou jsem napsala k začátku srpna. Zvláštní, jak se vše opakuje, i nálady...

(nečekejte nic světoborného, pokoušela jsem se o poezii a lá Ch. Bukowski)


Obrazy - část II.

17. september 2009 at 7:02 | darken |  Obrazy
Třetí a poslední část v neděli.
Za případné chybky se omlouvám a uvítám Vaše upozornění.

12+, AU, smrt

Obrazy - část II.

I don't want to be your friend
I just want to be your lover
No matter how it ends
No matter how it starts

Radiohead - House of cards

PWP

16. september 2009 at 19:43 | darken |  Preconizo
Slíbila jsem, že budu doporučovat povídky? Slíbila. Tak to co? Udělám! A tohle je teprve začátek... Muhehe...

Název: PWP (věnováno Blanch)

Autor: Mandragora

Domovská stránka: Fantasmagorium

Odkaz: PWP

Fandom: Harry Potter

Páry: Harry Potter/Severus Snape, Harry Potter/ještě někdo další

Varování: slash, 18+, autorka varuje, že toto PWP má děj ;)

"Jsem za tebou, šukám tě. Mojé péro projíždí tvoji prdelku až na doraz, tak mi přece nemůžeš říct: Ach bože, ty jsi tak úzký! To by se mě totiž dotklo!"

Vcelku krátká jednorázovka, nejde v ní o sex ani ení určena lidem, kteří si pletou místo, na kterém by se měly nacházet jejich ruce během čtení... Jde o humor. Nemůžu vyzrazovat moc z děje, poněvadž pak byste měli po pointě, ale já v první části valila oči a koukala, co to má být vdruhé se smála jako blázen.

Pokud bych měla tuto povídku ohvězdičkovat v kategorii humorných dílek, dala bych jí devět hvězdiček z deseti. :) Pravda, pokud si někdo nepotrpí na zlehčování sexu a jeho popis, není to zrovna pro něj.

Search & destroy

15. september 2009 at 5:18 | darken |  Čarodějnice
U Ice jsem narazila na velmi zajímavý článek o jejím vztahu k předmětům ve škole. Doufám, že nebude brát jako opisování, když napíšu něco skoro stejného jen s mými předměty a názory.

Někdy mám pocit, že nenávidím celý svět. Do slova a dopísmene, do posledního puntíku.

14. september 2009 at 19:28 | darken |  A co ještě kromě deště...
Tak nový lay-out.

Obrázek: Shattered Sun by Gilad
Song: Rape me by Nirvana

Sorry, písmo je bílé, pozadí černé.

Obrazy - část I.

13. september 2009 at 17:12 | darken |  Obrazy
První část trilogie. Tahle povídka je jednorázovka, ale hrozně dlouhá... Jednak by mi blog stejně nedovolil uveřejnit to celé a jednak by to asi bylo docela dost najednou..., 6 000 slov...
Tuhle část jsem chtěla přidat už ráno, ale šíleně mi blbl blog - poté, co jsem zveřejnila úvodní článek, mi přestalo cokoliv fungovat, takže jsem to ani nemohla přeřadit do správné rubriky. :)
A mám náladu na spoustu komentářů... nebo na vanilkové kapučíno... Ok, jdu si dát to kapučíno.

Draco žije ve svém světe. Světě otcova mazánka, kdy mu všechno prochází. Dobře, otec skončil v Azkabanu, ale utekl. I tak by byl ale život docela fajn, kdyby...
A najednou je Draco hozen do ledové vody, jenomže neumí plavat...
Za případné chybky se omlouvám.

12+
AU k šestce


Obrazy - I. část

I don't want to be your friend
I just want to be your lover
No matter how it ends
No matter how it starts

Radiohead - House of cards


Obrazy

13. september 2009 at 8:45 | darken |  Harry Potter fan - slash
I don't want to be your friend
I just want to be your lover
No matter how it ends
No matter how it starts

(Jak přítele tě nechci znát
Já chci být prostě v srdci tvém
Konec si může kdo chce psát
Kdo chce, ať píše začátkem)


Radiohead - House of cards


Draco Malfoy netušil, že někdy může cítit bolest tak intenzivně. Nikdy netušil, že bolest se může přetavit v štěstí tak rychle a hned na to může všechno zmizet a zůstat jen prázdno, prostor někde v něm, který už se nikdy nenaplní.
Náznaková povídka o smutku, beznaději a naději.

Žánr: Psychologické, drama, humor, preslash, AU k šestému dílu
Postavy: Draco Malfoy
Časové upřesnění: šestý ročník a dál
Přístupnost: 12+


Povídka je DOKONČENÁ

Brumbál byl GAY!

11. september 2009 at 4:49 | darken |  Harry Potter fan - het
Ach. Dobrotivý Merline! Právě čtu jednu povídku s párem Harry Potter/Lord Voldemort... Přemáhám nutkavou touhu se zoufale smát. Nicméně vtipnost nesjpíše neměla být jedním z rysů povídky. Něco takhle absurdního jsem snad v životě nečetla! Ať už jsem kdykoliv řekla cokoliv na obranu slečen, které si hrají na velké slashařky a spisovatelky, teď to ruším. Někomu by se vážně mělo zakázat vystavovat své výtvory na internetu (nebo kdekoliv jinde)!
"Klid Harry. Toužím po tobě," zavrněl mu do ucha Tom. "Po tvém těle," přejel mu rukou po bocích.

"Jen po těle?" podíval se na něj zklamaně Harry. Tom zavrtěl hlavou.

"Ne... po tobě celém. Chci zkrotit tu tvou nepoddajnou duši, srdce, mysl..."

...

"Harry..." zasténal Tom. "Vidíš, co se mnou děláš? Ještě před měsícem jsem tě chtěl zabít, ale teď..." rozepínal mu pomalu a bolestivě zip od kalhot. "Bych se s tebou miloval každý den!" Svlékl mu kalhoty i se slipy. Harry znovu zasténal. Díval se na Toma, jak z jeho plných rtů vycházejí ty krásná slova.

Bože... xD Vím, že to ode mě není vůbec hezké, ale k čertu, já nikdy nechtěla být taktní! Uvedla bych zdroj povídky, ale bojím se toho, že by si to někdo přečetl. Nechci kazit slashové iluze...
Jdu to dočíst... jsem zvědavá, jakou další absurditou autorka překvapí... Doufám, že ta blbost nebude exponenciálně růst. U Salazarových papírových kapesníčků, má to čtyřicet kapitol!

(Pokud by někdo opravdu stál o zdraj, stačí číct...)

No nic, přidávám jedno drabble. :) Není moc vtipné, ale snad se bude líbit.

Žánr: humor, parodie
Postavy: James Potter
Časové upřesnění: třetí generace - James, Albus Severus, Scorpius ... - v Bradavicích
Přístupnost: bez omezení
Varování: žádnéBrumbál byl GAY!

Radost má je bez hranic...

9. september 2009 at 19:34 | darken |  Čarodějnice
Radost má je bez hranic,
jsem-li opilý,
stokráte se cítím líp,
než kdybych nepil nic...
Každý můj pohyb se mění v tanec
a každé slovo v báseň.

Jen tak pro pořádek, tohle jsem nepsala já. Minulý rok jsme měli tuhle básničku napsanou na okně během dní poezie, zaujala mě (divíte se?), avšak autora jsem si nezapamatovala... A na netu jsem ji nenašla, možná se mi za ten rok trochu popletla slova, no... Ale smysl je určitě stejný. :o)

Myslím si, že už jsem se tu věnovala ukázce toho, co se dá najít po zadání slova SLASH do googleu... Sedačky, nábytek... Ale tentokrát jsem našla opravdu třešničku!

Dámská sukně SLASH MINI - to dámská je nutno dodat.
No, google nebo igoogle je poslední dobou stránka, na kterou chodím snad nejvíc. Začala mě opět honit touha po nějakém novém slashi... Takže koukám, projíždím české stránky, anglické stránky (což je u mě letošní novinka) a hledám především H/D slash. A k mému vlastnímu překvapení i nalézám opravdu dobré kousky! Našla jsem toho tolik, že mám na půl roku dopředu vystaráno... Z toho vyplývá, že zase začnu doporučovat...

Tak počkejte, srovnám si, co všechno jsem Vám zatím slíbila.

Obrázky.
Doporučování povídek.

A ještě přidám... :

Nový lay a lá černý humor (Spytihněve, Tobě se určitě líbit nebude)
Fotečky našich nových - úžasných koťat.
A jako pomyslný bombónek jsem začala zase něco překládat. A... ta ironie! je to PWP. Možná se budete červenat... Je vážně zvláštní, že jsem nikdy nic takového nenapsala a teď to překládám...

Uch, teď slyším ve zprávách něco o "státní maturitě"... Ročníku maturit 2011 (to jest i já), cítíš se nadšen, že budeš použit jakožto pokusný králík...?

No, asi bych se měla jít učit... najednou se nám ty testy nějak dělí... nebo pučí nebo nějaký jiný druh hromadného plurálu plurálu...

Doufám, že v nejbližší době napíšu nějaký smysluplnější článek... Nebo vlastně mám ještě něco (důležitý a povýšený pohled) v záloze...

Tak jo, mějte se a nezapomínejte na antimonopolní úřad.

I was never grateful

6. september 2009 at 19:34 | darken |  Čarodějnice
Tak jsem si říkala, že bych mohla napsat nějaký článek. Ehm...
No...
Tak...
Poslední dobou se u mě nic neděje. Vážně NIC.

Rone, zlobíš!

3. september 2009 at 6:06 | darken |  Harry Potter fan - het
O tohle se s vámi prostě musím podělit! A jelikož se mi nechce zveřejňovat článek kvůli jednomu odstavci, tak toto publikuji jakožto drobný úvod k jednomu méně povedenému double-drabblatu (a to prosím neslashovému!) - no, ve skutečnosti je to drabble jen dodatek k úvodu, ale to je fuk. :-)

Poslední dobou trávím spoustu (víc než je pro mě normální, vzhledem k tomu, že se jedná o výkladový slovník) času na stránce http://www.urbandictionary.com, jak už jsem podotkla. Dnes jsem zadávala národní hesla. Bohužel se ještě nenašel nikdo, kdo by tam napsal nějaký pěkný odstaveček o Václavu Klausovi a Jágr tam má jenom jeden příspěvěk, je to žabař.

Zato Česká republika se proslavila, má tam dvě stránky, což sice není víc než třeba Placebo nebo Draco Malfoy, ale zase je to víc, než má Brian Molko nebo Tom Felton.

A tohle mě rozesmálo:

A country where there are copious amounts of good quality girls, alcohol, and small sandwiches.
"Let's go the Czech Republic, I'm hungry, lonely, and in need of a drink."

Žánr: humor, parodie
Postavy: Molly Weasleyová, Ron Weasley
Časové upřesnění: někdy během Ronovy povinné školní docházky
Přístupnost: bez omezení
Varování: žádné


Pomozte vymýtit smrt z našich silnic, jezděte po chodníku...

2. september 2009 at 6:21 | darken |  Čarodějnice

Do lékárny vejde muž s bílou holí a povídá:
"Pane magistře, vy jste mi dal místo borové vody kyselinu sírovou."
"Promintě, pane. Doplatíte mi dvacet korun a budem vyrovnáni."