August 2009

P.S. I love you - první část

31. august 2009 at 6:55 | darken |  Harry Potter fan - slash
Ach, opět děkuji blogu za nesmyslnost jménem "příliš dlouhé články".

Už jsem ani nečekala, že tuhle věcičku někdy zveřejním. Vážně... Když něco schovám do některé složky, už se k tomu nedostanu. Viz to, že jsem začala v květnu... pak si dala tří měsíční přestávku a teď během srpna jsem to dokončila. Dala jsem si to totiž rovnou na plochu.

Doufám, že potěším všechny slashové fanoušky, protože tato povídka je učiněný skvost, který si nezaslouží být opomíjen. Doufám, že jsem ho svým překldem moc nesprznila. Než půjdeme do školy, slashově se naladíme. ;)

Název: P.S. I Love You
Autor: Annie (pinkchocolate)
Překladatel: darken
Páry: Harry/Draco, Albus/Scorpius
Rating: Někde mezi PG-13 (P.P. 13+) a M (P.P. tak to netuším, co to znamená...)
Varování: Er... skoro všechen text je kurzívou? Příběh je nebetován. (P.P. nebetován je i v překladu, zároveň varuji, že jde o moji první překladatelskou zkušenost a s tím souvisí některé chyby, občas text nemusí vyznívat úplně česky - já už to četla tolikrát, že mi to ani nepřijde, některé části jsou přeloženy velmi volně a někde jsem se zase striktně držela originálu, hlavně v poslední nekurzívované části, výsledek je, že je to plné přechodníků - přechodníky jsou správně, kontrolovala jsem je s pravidly českého pravopisu - a to by se tak úplně nemělo, jeden přechodník na půl stránky je víc než dost a já jich tam mám...)
Disclaimer: Jen si berz JK Rowlin svět a slashově ho předělávám.
Shrntí: Sto dopisů, posílaných mezi Harry Potterem a Draco Malfoyem během pět a dvaceti let.
Počet slov: 7,558 (P.P. v překladu - 6 498 - to jen pro představu, o kolik je angličtina od češtiny odlišná, když jsem "ztratila" 1000 slov)
Poznámka: nebetováno


P.S. I love you


P.S. I love you - druhá část

31. august 2009 at 6:32 | darken |  Harry Potter fan - slash
P.S. I love you - druhá část

A co dále mimo krále...

29. august 2009 at 7:06 | darken |  A co ještě kromě deště...
Oznamuji, že jsem po roce a devíti měsících historie tohoto blogu změnila název. Vpravdě jsem to už chtěla udělat dávno, poněvadž se mi moc nelíbí, když je něco, co klidně může být česky, anglicky. Navíc iluze jsem si nikdy o ničem nedělala, takže mi je nikdy nikdo nemohl ani ukrást. Logika.
Nyní můj blog "ozdobil" další paradoxní název "Nemám slov", což je kapku blbost, slov tu najdete (bohužel) více než moc.

Dále oznamuji, že jsem po dlouhé době historie Daily slashe konečně zaslala na toto shromaždiště slashařů/ek prosbu (nelíbí se mi říkat tomu žádost, i když je fakt, že jsem nikde neprosila) o zařazení do rozcestníku. Což je další věc, kterou dělám s velkým spožděním vzhledem k tomu, že jsem pro to, aby se slashová komunita navzájem mohla kontaktovat a vesele se družit.

Jako poslední bod oznamuji, že jsem si dnes málem smazala blog. Omylem. Vážně, ve stavu polospánku opilých by se nemělo chodit na osobní stránky, které se dají tak snadno vymazat z historie světa. Blog.cz by tam měl narvat víc dotazovacích oken.

Našla jsem perfektní obrázek Placeba:


Vážně se mi nelíbí, když má Brian krátké vlasy.

Slečno...

28. august 2009 at 6:34 | darken |  Básničky
Nesnáším páteční rána. Vlastně ne, nesnáším to dnešní páteční ráno.

Slečno...


Slečno,
vy máte ale štěstí,
že máte motorkáře v zelený vestě,
co pitomce bere pěstí
a zatáčky jezdí rychlostí dvě stě
(kilometrů za hodinu).


Slečno,
vy máte ale kliku,
že ten váš úžasný chlapec,
žízeň utápí v mlíku
a v noci zalízá za pec
(tu vaši).


Slečno,
čím jste si to jen zasloužila,
že když zhasnou se světla,
nechce po vás, abyste souložila,
však jen svaly mu hnětla
(ve vší počestnosti).


Slečno, slečno,
vy vyjdete z mála,
když jste si narazila
homosexuála
(z bytu od vedle).
.
Prohlašuji, že cílem básně není nijak kohokoliv urazit nebo způsobit újmu na jeho psychickém zdraví. S čistým svědomím rovněž říkám, že veršovánka není v žádném případě homofóbní a pointa čtvrté sloky slouží jen pro pobavení a uvědomění si ironie života a ne pro odsouzení jakékoliv menšiny či většiny.
Tak. Měla jsem pocit, že je toto nutno říci.

Gay historie

24. august 2009 at 8:14 | darken |  Knihy
Kniha: Gay historie
Autor: Jiří Fanel
Nakladatelství: Dauphin
Rok vydání: 2000
Počet stran: 527
Rozměry: 226x175x40 mm
Včera večer jsem dočetla tuto velmi zajímavou knihu. Musím říct, že její "konzumace" byla poměrně náročná a naplněná informacemi. Během čtení jsem si zakládala pasáže textu, které mě nejvíce zaujaly a zapisovala si jména dějiných homosexuálů, kteří mi přišli asi nejznámější. Pochopitelně, kdybych si zaškrtávala každou větu a každého homosexuála, který mi připadl důležitý, asi bych se nedopracovala ke konci.

Jednoho horkého odpoledne

20. august 2009 at 7:12 | darken |  A co ještě kromě deště...
Máme nový lay-out. Projížděla jsem si poslední mé vzhledy a připadlo mi, že z mého blogu musí na lidi padat deprese, poněvadž to tu je skoro pořád černé - naposledy jsme měli nějaké barevné pozadí v polovině dubna! Taky jsem zjistila, že pokud náhodou někdo dostane huť prohlédnout si moje staré laye, má docela problém, jelikož snad žádný z těch posledních odkazů nefunguje! Salazare, budu s tím muset něco udělat...
No, ačkoliv se mi tento layout zdá poněkud nicneříkající a je to takový ten neutrální..., líbí se mi. Do menu jsem narvala skoro všechno, co šlo, tak je teď pořádně dlouhé. Původně jsem tam chtěla nacpat i aukci, ale nějak nevím, jak to s těmi blogovými aukcemi chodíí.

Obrázek: IR_cri_Wuhan od D4D1 z Devu.

Písnička: Dezolát - Vypsaná Fixa


Starý lay mi bude chybět, udělala jsem si k němu citový vztah. :´-) Pod perexem.

Epitaf

19. august 2009 at 8:02 | darken |  Básničky
Ehm. Básnička. Ehm.

Epitaf

Pro poslední tresku
odmítla i desku.
Nedělejme z ní však mezka,
protože jí chutná treska.

Odmítnout však desku
vstříc zlatému lesku
není o velikém třesku,
když získala tu tresku.

A tak dneska
na ní leží jiná deska
jenže to není o desce
ale zatraceně o tresce!

Sakra!

Dotaz

17. august 2009 at 8:45 | darken |  A co ještě kromě deště...
Mám dotaz. Netušíte někdo, jak si v livejournalu nastavit vlastní design? Proč to potřebuji, objasním později, teď musím do práce.

Osudová přitažlivost

15. august 2009 at 6:45 | darken |  Harry Potter fan - slash
Včera ráno, než jsem poctivě šla do práce, měnáhle zahltila inspirace, takže jsem rpostě musela sednout a psát. Pak jsem sice přišla o pět minut později, ale to se snese...

Žánr: humor, parodie
Postavy: Harry Potter, Draco Malfoy
Časové upřesnění: není důležité
Přístupnost: 12+
Varování: žádné


Osudová přitažlivost


On holiday

14. august 2009 at 6:42 | darken |  Čarodějnice
To je zvláštní. Pálí mě oči. Asi budu brečet. Už to tak bude. No jo. Neměla jsem si protírat oči rukou od pepře... !!! (Vážně, na funkci pepřového spreje něco bude...)

Making me glorious

12. august 2009 at 4:20 | darken |  Hudba
U Salazarových lněných spodků! Já bych zakázala chodit do práce na šestou... !!!
O důvod víc proč pilně studovat.
To je tak hrozné, že už se blíží škola... Depresivní myšlenka. Teď mi všichni říkají, že až budu chodit do práce, budu si říkat "jéje, to když já jsem chodila do školy...". Kecy. Jestli mi vyjde zaměstnání, které chci dělat, budu se do práce těšít.
Nehledal někdo - kromě Ice - písničku z reklamy na Prima kino? Mám pocit, že ji shánělo víc lidí. No, tak...
Andreas Johnson - Glorious
Tak toť vše. Myslím, že teď si lehnu na klávesnici a budu chvíli spát. Pak se obleču a půjdu do práce. Tam se zašiju do prvního kumbálu, který najdu, opřu se o koště a budu spát. Dobrou.

Obyčejná holka

8. august 2009 at 7:22 | darken |  Fikce - het
Tak jo, tahle drobnost mě napadla už... no, je to dávno. Krátké věty jsou cílené, povídečka by se měla číst pomalu. Možná nemá moc smysl, je bez zápletky.
No, měla jsem v hlavě delší úvod, ale nějak mi ho vyhnala moje paranoia. Opět mě totiž popadlo nutkání učit se napřed programování, ze kterého mám příští rok seminář a sama o o sobě umím sotva vysvětlit, co je to algoritmus. Asi by mě ani nenapadlo něco se učit napřed, ale zrovna na seminář programování chodí samí IT šílenci, takže se obávám, že tam budu jediná, která s tím nemá zkušenost. Ale co, koneckonců právě tam bych se to měla naučit, ne? Jo, řekněte tohle mému paranoidnímu já. Navíc když má pravdu.

Uch, no nic. Algoritmus je obecný popis postupu řešení úkolu - programu, je tvořen posloupností pokynů - příkazů, pokyny popisují určitou činnost - akci.


Žánr: psychologické (pokud se to tak dá nazvat)
Postavy: nějaké postavy
Časové upřesnění: není důležité
Přístupnost: bez omezení
Varování: žádnéObyčejná holka

Jen tak mezi námi

6. august 2009 at 7:31 | darken |  Harry Potter
Koukla jsem se, jestli jsem v tomhle měsíci už publikovala článek začínmající slovíčkem "tak". No, k mé smůle to byl zrovna ten minulý. Nic, no.
Včera jsem byla - stejně jako několik dalších lidí - na Harry Potterovi. Dobře, byla jsem mezi posledními a konkrétně toto byl ten úplně poslední termín, ve kterém to naše kino promítalo. Šly jsme na to s kamarádkama. Já jsem spoléhala na to, že stejně jako loni bude kino poloprázdné, ale zřejmě měl film letos lepší reklamu, poněvadž bylo celkem narváno - neměly jsme ani čtyři místa vedle sebe.
Uch, počítám, že Harryho už probíral leckdo a leckde, navíc, kdo chtěl, šel si na to do kina a, kdo nechtěl, toho to tak jako tak nezajímá, tak jen prostě shrnu svoje dojmy a nebudu se v tom moc nimrat.

Sexuální výchova

4. august 2009 at 10:18 | darken |  Preconizo
"Ano, lásko, copak potřebuješ?"

"Už jsem ti říkala nejmíň desetkrát, že máme povinnost Jamesovi vysvětlit ... ty věci kolem sexu. Je to příkaz vedení školy. Tak se toho koukej ujmout!"

"To za našich mladých let nebývalo!" bědoval Harry znechuceně.

"Máš pravdu, my si to museli zjistit sami. Má matka by určitě raději snědla talíř běhnic, než by mne o tom poučila. Před naší svatební nocí mi řekla, že si mám lehnout, zavřít oči, nechat tebe, ať si poradíš a myslet na to, že je to nutné pro zplození potomků!"

"Jo a ty jako poslušná, maminčina dceruška jsi to vyplnila do posledního písmenka...!" zaškaredil se Harry při tristní vzpomínce.

"Co prosím?" nakrčila Ginny čelo výhružně.

"Že to bylo od našich rodičů a vychovatelů nezodpovědné, nechat nás takhle bez informací," ujišťoval ji Harry honem.

Název: Sexuální výchova

Autor: Veronika

Domovská stránka: Nápoj lásky

Odkaz: Sexuální výchova - jen pro registrované

Fandom: Harry Potter

Páry: Albus Severus Potter/James Potter, Harry Potter/Lucius Malfoy, Albus Severus Potter/Scorpius Malfoy, James/Glorie, Harry/Ginny
Varování: slash, incest, znásilnění, popis sexuální scény (a to nejhorší ze všeho) a nevěra

Tak. Tuto povídku bych zařadila mezi takové to každý s každým. Možnmá si po přečtení úvodu můžete myslet, co je to za prasárnu, ale není to nijak hrozné. Ačkoliv se tu vyskytuje hned ěkolik aspektů, které já osobně v povídkách nesnáším jako je incest, generační rozdíly mezi partnery a párování Haryho Pottera s kýmkoliv jiným než je Draco, zkousla jsem to. Stálo to za to.

Nejpřednější stránkou toho všeho byl asi humor. Nasmála jsem se jako dlouho ne. Pokud máte chuť příliš nepřemýšlet a jen se nechat pobavit dynamickým příběhem, je to něco právě pro vás.

Malý úvod: Rodiče musí svého skoro sedmnáctiletého syna Jamese poučit o tom, jak to chodí v posteli, když se zrovna nespí. Harry ale Jamese nechtěně poučí o něčem trochu jném než je plození potomků.

Kdybych to měla bodovat, dala bych asi 9/10.

Way to a fairytale

4. august 2009 at 7:28 | darken |  A co ještě kromě deště...
Tak. Konečně se mi dostala možnost změnit lay. Merline, co to stálo!
Nicméně máme konečně jiný vzhled. Původně to mělo být barevnější... No, nevím. Vždycky, když šáhnu po barvách, tak to zkazím a pak to působí tak nějak... šedě... Pozadí není černé, ale šedo-tmavě modré. nenechte se zmást.
Za obrázky vděčím:

Bionic - El mar de los dragones
WiciaQ - There is only one way to...
Leonidě Fremov - Sailboat in the sunrise
Hakubaikou - Fairy tale

Písnička je Sam´s town od The Killers

Básnička je moje.
Starý lay pod perexem. Jako obvykle.

Umřel nám slash

3. august 2009 at 8:31 | darken |  Čarodějnice
Tak dámy (a pánové), toto se bude týkat slashe. Obecně. Shledávám, že se můj blog plní články, které hloubají nad mou vlastní sobeckou maličkostí.

Moje budoucí nové boty

2. august 2009 at 7:47 | darken |  Harry Potter fan - slash
Můžou za to Dracovy budoucí nové boty. Drabblík (110 slov) vznikl během náhlého přílivu inspirace. Občas mi až leze na nervy, když je Draco v fanfikcích takový... no, prostě když z něj dělají idiota. Tohle drabble by se mohlo do takovéhoto typu povídek zařadit. ;)

Žánr: humor, parodie
Postavy: Harry Potter, Draco Malfoy
Časové upřesnění: není důležité
Přístupnost: 12+
Varování: žádnéMoje budoucí nové boty


Kapitola devatenáctá

1. august 2009 at 6:53 | darken |  Už aby zase byly Vánoce
Tak. Konečně poslední kapitola. Přiznávám se, že je trochu odfláknutá, no.
Ráda bych řekla, že mi psaní povídky bude chybět, ale vzhledem k tomu, že tu mám další čtyři rozepsané, tak tomu zřejmě nebude.
Teď se budu asi do konce prázdniny flákat, vzhledem k tomu, že budu mít ovšem opět čtrnáctidenní brigádu, tak to flákání nebude tak horké. Pak se podívám na to, kterou povídku si vyberu k pokračování. Asi před měsícem se mi sice v hlavě zformovala úplně jiná povídka a já jsme se do ní chtěla nadšeně pustit, ale pak jsem se ovládla, sepsala si základní body na papír a dopíšu něco, co mám rozepsané. Nejspíš se vrátím (už asi po třetí) k Honey life, zedituji ji, opravím a vzhledem k tomu, že už jsem úplně zapomněla, co jsem s ní chtěla dělat, půjdu s ní úplně jinou cestou.
Narcissa je - jako v celé povídce - značně OOC, Lucius se směje, Draco je hormonálně vyšinutý a vyvrací si svoje omyly.
Tak toto je moje poslední tečka k Vánocím. Uzavírám je citátem, kterým jsem je započala a doufám, že se Vám moje povídka alespoň trochu líbila.
Kapitola devatenáctá

A Vánoce jsou vždycky prapodivné, ať už přicházejí v prosinci nebo koncem srpna.
Robert Fulghum


Úhel pohledu (POV) Malfoyových