Tosak

26. april 2009 at 7:36 | darken |  Čarodějnice
Já znám tolik pohádek,
které v duši mé se píší.
Nezůstane po nich vděk
a od klasických se liší...

Zajímavé slovo, ten nadpis, viďte? Tosak.

Hádám, že nevíte, co to znamená. Je to totiž zkříženina dvou "kleteb". To snad není pravda! a Sakra! Pokud si člověk prostě nemůže vybrat, kterou z těchle frází by řekl raději... nebo mu prostě přijdou na mysl obě, může procítěně zasyčet: "Tosak!". Má i mnohem hezčí přípuzné jako Tosdop! nebo Toskur! Ačkoliv to už zdaleka nejsou složeniny slušných slov.
Mám pocit jako by mě dohnala moje lenost. Najednou se mi toho tolik nakupilo... Snad za celý můj studentský život mi nepřišlo, že se musím naučit nebo udělat toliko věcí. Asi mají učitelé nutkání naložit nám toho na naše křehká bedra co nejvíce, než budou maturity. A měl by se jim člověk divit? V červnu už nebude vůbec nic a květen je zabitý rovněž.
Včera jsem asi dvě hodiny počítala výpočty z chemických rovnic - když jsme to probírali ve škole, tak jsem prozřetelně chyběla a poté jsem dala na kamrádčinu radu, že je to rozšiřující učivo toho, co jsme brali loni a tudíž si to neopsala. Ono to tedy to loňské učivo vážně rozšiřuje. Roooozšiiiiiřuuuujeee... Jsem mimo. V učebnici o tom mám houby. Ale mám velmi chytrého kamaráda, mezi jehož výhody patří i chemie (no, ono i fyzika, matika, čeština.... je to šprt!). A co udělá vychytralý člověk, když má chytrého kamaráda? No, vychytralý by mu to dal spočítat, ale já jsem snad k tomu ještě trochu poctivá, takže mu dám alespoň zkontrolovat to, co jsem sama vyplodila.
Každopádně po absolutně frustrujícím čase stráveném nad chemií (snědla jsem u toho tabulku čokolády a příště, až mi někdo zase bude tvrdit, že to uklidňuje, pošlu ho přímou čarou do pr... vy víte kam) jsme šli s kamarádkou relaxovat. Vrátila jsem se domů ještě unavenější, než jsem odešla. To je to aktivní relaxování. A sedla jsem si k fyzice. Kamarádka mi prozradila jeden příklad, který budeme v testu. Říkala mi, že s ním vůbec nehnula. Tak jsem si vzala kalkulačku, tužku, papír... A proseděla nad ním celé další dvě hodiny. A hádejte, jak to dopadlo... Nic! Víte, jak je frustrující, když víte, co budete mít v prověrce, ale stejně to nedokážete spočítat správně?
Děsně.
Navíc mám teď takové období, že bych nejraději někam zalzla a do konce světa si četla slash. Mám rýmu, furt mě něco bolí, připadám si jako stařenka v přechodu mezi sedmdesátkou a smrtí.
Na jaře jarní deprese, v létě letní brigáda, na podzim podzimní deprese, v zimě zimní spánek

Abych si pořád jen nestěžovala, tak Vám nastíním jeden velmi zajímavý rozhohov, který mě potkal ve frontě k okénku s vedoucí naší jídleny. Chtěla jsem si jen přihlásit oběd na příští den, což jinak nejde,

Někdo mi poklepal na rameno
Otočím se a koukám do tváře neznámému klukovi kolem dvaceti let věku.
On: Čau, ty jseš z gymplu?
Já: Jo, jsem z gymplu.
On: A do který chodíš třídy?
Já: Do druháku, druhá bé.
On: Takže do druháku?
Já: Jo, do druháku.
On (tváří se jako by to měla snad být všechno): Tak jo, díky.
Já (kouká se na něj jako na tučňáka na Severním pólu): Není zač.
Konec rozhovoru. Chápete to? Mně to přijde tak trochu absurdní. Představte si, že Vám někdo z ničeho nic poklepe na rameno a začne se Vás vyptávat na absolutní krávoviny. No, všichnii jsou blázni, jenom já jsem letadlo.
edit 29.4.09: Ne, ten kluk po mně nejel!

Taky jsem právě dokončila referát na Johanku z Arku (v dějáku jsme příšerně pozadu!). Věděli jste, že Johanka z Arku vlastně vůbec není z Arku? Narodila se v Domrénách a její fotřík se jmenoval Darc a ona si to jeho příjmení upravila jako d´Arc = z Arku, vypadá to více jako šlechtický titul. edit 29,4.09: nevím proč jsem psala, že ona si to upravila, zřejmě jsem dřív psala než myslela, Johančino přijmení opravdu neznělo d´Arc, ale Darc, jenže ho poprvé upravil jistý básník v šestnáctém století a ujalo se až ve století devatenáctém. Ona s tím neměla nic společného, příjmení jí bylo asi tak na stejné úrovni jako je mně norský kožedělní průmysl. Sama se podepisovala jako Jehane (Jeane) de Pucelle (nebo tak nějak) - panna Jana. Tento a předchozí edit směřuje hlavně ke komentu Mixie, který mě docela překvapil (v prvním případě - mě ani nenapadlo, že po mně ten kluk jel - proč byse mě nezeptal spíš na číslo, co by tom přřípadě měl z toho, že by věděl, kam chodím na školu?) a v druhém - správná poznámka! Díky.
Nedávno jsme si s kamarádkama povídali o gayích. Jedna kamarádka dělá na IVT videoklip k písničce Globální oteplování. *potichu se směje tomu, jak ji kazí* A ještě další kamarádka, co jsme si s ní povídali, má jako sousedy dva homosexuály. *skrytě závidí* Jsou to takoví obrovští namakaní chlapi a jezdi v tom drobném smartu. Obrázek
To musí být pohled pro bohy - vidět vystupovat dva bouchače z tak malinkatého autíčka. Nebo nastupovat. Dají si polibek, nastoupí, auto se zhoupne, až táhnou karoserii po zemi. xD Ale ne, taky bych chtěla takové sousedy, jednak bych je mohla špehovat *kontroluje, zda-li má ten dalekohled dost po ruce* a druhak by aspoň byla sranda. To s těmi našem... škoda mluvit.
Tak se mějte hezky.

PS: nechcete kotě?
PPS: nevíte, jak se dlají tvrdé mezery v editoru blogu? Ať to tady mám typograficky správně. x))
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Ice Ice | 26. april 2009 at 10:27 | React

Nezníš zrovna šťastně... Já jsem se ale kupodivu zasmála. Tvoje články prostě člověka baví, ať už píšeš o čemkoli.
Opravdu tě lituju s tou školou. U mě to vypadá podobně, ale díky přijímačkám mám ještě zítra volno, takže dneska můžu v klidu jít na oběd s Quiquillkou, na což se moc těším.
Budu držet palce, ať ti chemie dobře dopadne. Snad tě potěší, že loni jsem strávila jeden celý víkend (ano, opravdu celý!) nad nějakými příklady, kterých dohromady bylo čtyřicet pět. Prostě jsem je nemohla pochopit, takže jsem se musela jejich přesný postup naučit nazpaměť! Hrůza! Ještě štěstí, že táta je vystudovaný chemik. Nakonec jsem dostala jedničku, protože profesor vybral přesně ty příklady, které jsem doma počítala a já si pamatovala výsledky. :o)
A ještě jedna věc pro povzbuzení - jednou jsem snad půl hodiny upravovala nějaký výraz, až jsem se nakonec dostala k tomu samému zlomku, co jsem měla na začátku. :o/
Ten rozhovor mi z nějakého důvodu připomněl jeden, co jsem vyslechla nedávno na záchodech. Bavily se tam spolu nějaké dvě holky.
A: Proč si tak drhneš tu ruku?
B: Protože jsem na ní měla vzorce z chemie. A teď potřebuju, aby se mi tam vešla fyzika.
Ano, takhle se u nás studuje. :o)
O Johance jsem vážně nevěděla. Ale je toho hodně, co nevím, že? Tak třeba minulý týden jsem s údivem shledala, že Spojené státy nemají žádný official language...
A ti sousedi? To musí být opravdu zajímavé. Když se tak zamyslím, umím si to představit. :o))

2 darken darken | 27. april 2009 at 5:24 | React

No, štěstím sice neskáču dva metry vysoko, ale na můj standart jsem docela v pohodě. :)Dokud existuje slash, tak mě nic nepotopí.
Já myslím, že trable se školou známe snad všichni, někdo míň, někdo víc. Je fakt, že od té doby, co jsem přestala chtít samé jedničky a rozhodla se, že mi stačí jednička z češtiny, IVT a ZSV a ostatní je mi šumák (což jsou asi dva roky), mi jde všechno jako zázrakem lehčeji a mám volnější režim. x))) A teď tohle... mě docela dostalo.
45 příkladů? To je docela hnus, mě stačilo těch našich sedm, ale taky jsem byla docela slušně mimo tušení, jak se to dělá.
Ono se asi všude studuje stejně. Nedávno jsme psali prověrku z češtiny a profesor kontroloval taháky. Dost důkladně oproti normálu. Spolusedící měl na lavici jenom papír a tužku a měl krátký rukáv. Profesor mu nejdřív zvedl papír s prověrkou. Pak mu zvedl ruku, prozkoumal tužku a prostě nemohl uvěřit, že tahák nemá. xD
Gay sousedi by byli prima. Asi bych navázala na neexistujívc tradici sousedských vztahů.

3 Mixie Mixie | Web | 28. april 2009 at 10:12 | React

Mýlíš se, Johanka si to příjmení neupravila sama, proč by to dělala? Nikdy nechtěla působit vznešeně, byla to skromná dívka. Toto popletli buď historikové anebo lidé na vysokých postech její doby... O Johance jsem sice nedělala referát, ale četla moc zajímavou knížku od

4 Mixie Mixie | Web | 28. april 2009 at 10:16 | React

Marka Twaina ;) Doporučuji, akorát si nemohu vzpomenout na přesný název (myslím, že "Panna ve zbroji" nebo tak nějak).
Občas se mi stane, že chci říct dvě nadávky najednou, a to potom vznikají složeniny :D
Jo a ten kluk z jídelny po tobě určitě jede ;) Víš to ty, vím to já a ví to snad všichni, kdo si přečetli ten rozhovor ;)
Tu chemii rozhodně nezávidím a popravdě mě začíná docela děsit, jak na všech svých oblíbených blozích čtu buď o maturitě, zkouškách, testech, písemkách, přijímačkách... Co to je kurnik, to jsou všichni kolem tak závyslí na vzdělání? :D
Buď ráda za kamaráda šprta. U nás ve třídě platím za kamarádku šprtku já a není to nic moc (a hlavně to není pravda!:)))

5 darken darken | 29. april 2009 at 4:15 | React

Mixie, jo já vím, že si Johanka z Arku neupravila přijmeni sama. Vlastně se to d´Arc poprvé objevilo v devatenáctém století u jistého básníka Nevimjaksejmnuje, který na ni skládal ódu (to bych hádala, prostě báseň). Já jsem napsala, že si to upravila sama? ... Hm... Proč jsem to udělala? Mmch.: Dnes jen těžko můžeme hádat, jestli byla nebo nebyla skromná. Ačkoliv je fakt, že její život je vážně dost slušně popsán a zdokumentován. (Jo, já četla její životopis, je to opravdu zajímavá postava.)
Mýlíš se (Merline, to je děsné slovo!), ten kluk po mně zaručeně nejel. Já jsem sice docela vztahové dřevo, které touží jedině celý svůj život strávit u počítače nebo u knih; a poznat jenom, jestli mi někdo kouká do výstřihu, je pro mě celkem nemožné, ale ten po mně nejel. Moji teorii potvrzuje i to, že jsem ho nikdy předtím neviděla a nikdy potom. :o) (Jéje, já na takové teorie nejsem, mně to vždy přijde strašně ubohé a vtipné.)
Škola je nedílnou součástí našeho života. Pokud tam člověk tráví osm hodin denně, pět dní v týdny a ještě nějakou část poté věnuje jí, není se čemu divit, že si zatouží vypsat frustraci i na svém blogu. Koneckonců.... na internetu je místa dost.
Já jsem platila za šprtku celou základku a nemusela jsem být ani kamarádka šprtka, to jen když někdo něco potřeboval. :( Docela jsem se té pověsti zbavila, i když pořád za mnou občas někdo chodí pro vysvětlení a jedné holce jsem psala prověrky z chemie, ale pak mě to přestalo bavit, tak jsem si odsedla. Jenže já umím působit dost protivně a moje zápisky přečte jediný člověk - já, takže si spousta lidí rychle rozmyslí, jestli po mě něco budou chtít a raději jdou za třídní šprtkou (je to fajn holka), která si vysvětlováním a půjčováním úkolů může vydělávat. :o)
Za kamaráda šprta jsem ráda, ale ne proto, že by byl šprt. Je to skvělý člověk. A vlastně ani není šprt jen má hodně vysoké IQ a velké znalosti.
xD To jsem se zase rozepsala...

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama