January 2009

V záchvatu euforie...

30. january 2009 at 8:50 | darken |  Čarodějnice
Juchú! Já se s Vámi prostě musím podělit o svoji radost! Nejenže mi začínají jarní prázdniny (loni jsme byli poslední, tak jsme letos první), ale ještě k tomu byl konečně zprovozněn archiv HP! Hurá!!!
Takže bych mimo jiné byla ráda, kdybyste omluvili moji dočasnou neaktivitu na blogu, asi nebude čas.
Budu dělat vy-víte-co... ;)

You can fly

29. january 2009 at 6:14 | darken |  A co ještě kromě deště...
Zjjistila jsem, že ne vždy vychází věci podle mě... vlastně... skoro nikdy. Každopádně jsem si připravila takový docela pěkný lay-out a... on vůbec neseděl, neuvědomila jsem si možnosti blogu.cz, takže, no... neseděl... jenže už jsem musela prostě něco změnit, tak jsem narychlo něco spíchla.
Je to prázdné, tmavé a... jestli to tu zůstane nevím, ale v tom případě tomu dodělám okraje.

Ještě něco... jsem chtěla. Četly jste už ten článek na Daily slash o zákonu na cenzuru porna na netu? Blanch doporučovala, ať si člověk přečte komenty.. Dva mě hrozně pobavily, prostě jsem neodolala a musela je sem dát. :-)
(Nevíte, proč mi nejdou zmenšovat obrázky?)
Starý lay po perexem.


Končetiny se prodávají na metry

28. january 2009 at 6:00 | darken |  Čarodějnice
Čím to je, že mám vždycky strašnou chuť se s někým podělit o své sny... Možná pro to, že se mi vždycky zdají tak pošahané... Nevím, myslím si, že ve snech vězí něco víc než jedno spánkové období a zlomek sekundy.
Tedy... ze včerejška na dnešek se mi zdálo: [:-)] Byla jsem na nějakém soukromém večírku mé třídy, ale pozor! Odehrávalo se to někdy na přelomu devatenáctého a dvacátého století. Takže jsem na sobě měla šaty typické pro svou dobu, no, všichni jsme je měli a musím uznat, že když si teď vzpomenu na odění některých mých spolužáků, mám na krajíčku. xD No, slušelo by se varovat, že ten sen je takové mírné rapefiction... Tak tedy... trochu jsme pili, že (co jiného se dělá na večírcích, i když nevím, jestli se v devatenáctém století opíjeli už puberťáci... Ale asi jo, mládež je pořád stejná.) a... hodně lidí se skácelo zelenajíc pod stůl, někteří se vypařili, až jsem zůstala sama ještě s jedním kamarádem. No... a pak po mně ten kamarád (raději jmenovitě nejmenovat, až ho dneska uvidím ve škole... asi se začnu smát.) vyjel a pokusil se... no, víte o co. Utekla jsem. Běžela jsem pustým městem, občas projel nějaký kočár s lidmi vracejících se z plesů. Potom mě však přepadl nějaký oplzlý dědek a unesl. Donutil mě dělat kur... (no to radši ne, to je trochu ostré slovo pro blog) tak kurtizánu. Navlékl mě do ostře červených šatů (zmiňovala jsem se už, že nesnáším červenou?)... Přišel den, kdy si mě objednal první zákazník. Už jsem ležela nahá na jeho posteli, když jsem se vzbudila.
Díky Merlinovi, že jsem se vzbudila! Ale víte, co mi není jasné? Proč jsem neutekla... No, sen je sen, probudíš se, je den.

V sobotu jsem byla na plese. Prodávala jsem lístky do tomboly, ale to bylo za chvíli sfouklé. Taky jsem is koupila pět lístků. Tři jsem vyhrála... Třeba keramickou soupravu na ocet, kalendář, indulonu... atd. Tabatěrku! Asi to budu používat jako zrcátko, leda že bych kvůli tomu začala kouřit, protože ta tabatěrka vypadá opravdu dobře.
Dneska mám referát na češtinu z knihy Otec Goriot od Honoré de Balzaca. Věděli jste, že se te to čte Onoré? No, je to logické, ale zní to strašně. Ale čtení té knihy mě stálo hrozného času a trpělivosti. Naposledy jsem se takhle nutila do čtení Karly od B. Němcové... Akorát mi dodávala sílu jedna postava, která "nemilovala ženy", jak to de Balzac trefně nazval, akorát ta postava neměla moc možností se vyjádřit, navíc ne slashově... Ale nějaké náznaky tam byly. x)) Koneckonců... Balzac si nemohl dovolit ve své době naplno napsat, že ta postava je gay. No nic, každopádně jsem velmi zvědavá, jak mi to před tabulí půjde, znalosti mám poněkud vachrlaté.
A ještě k tomu jdu hned zkraje dne k zubaři... Pf... To budou zase kecy.
Zítra asi změním lay-out... Konečně jsem se naučila psát text podle cesty, takže to musím využít. :o)
Mějte se a smějte se.

PS: Co vysvědčení? Máte ve škole těžké období... asi už ne, co? My jsme měli poměrně volno už od pátku... :)

Kapitola čtvrtá

24. january 2009 at 5:11 | darken |  Už aby zase byly Vánoce
Taky si říkáte, že blog.cz je nějak moc hodný? No ano, já si toříkala taky... ještě před deseti minutami. A to totiž než jsem zjistila, že jakýmsi záhadným způsobem mi z rubrik zmizely všechny články. No.
Dost o tom. Je přece víkend!

A mám pro Vás novou kapitolu.


Kapitola čtvrtá

Nač dělat vánoční uklid. Ježišek se narodil v chlévě,v nepořádku se bude cítit jako doma!
Mojmír Moravec

Vezmeš si mě?

22. january 2009 at 5:07 | darken |  Harry Potter fan - het
*volným obloukem vyflusne pecku a vezme si další třešeň*
Tak máme 22. ledna a moje múza je poslední dobou aktivní jako rybička na extázi... No.. ty výtvory, co z toho vzejdou, pak ale vypadají, jako kdybych si tu extázi vzala já (ne, že bych to někdy zkoušela a věděla).
*vezme si další třešeň a zoufá si, protože je poslední*
Včera, když jsem šla ze školy, jsem, navzdory tomu, že jsem právě zhlédla film Děti ze stanice Leningradská, který byl vše, jen ne optimistiký a humorný, jsem si zavzpomínala na základku a tak nějak, ani nevím proč, mi v hlavě vytanula vzpomínka na jednu hodinu rodinné výchovy. xD
*jásá, protože našla ještě jednu třešeň zapadlou pod stolem*
Další mé myšlenkové pochody se od tohoto tématu raději odklonily, poněvadž to nebyla zrovna příjemná podívaná... během té hodiny... Tedy, dá se soudit z toho, co jsem viděla. xD No... a tak jsem se soustředěně snažila vzpomenout na jméno manželky Draca Malfoye. Astorie Greengrassová. Zelená tráva? xD Taky Rowlingová mohla vymyslet něco jiného.
No, a pak se ty dvě myšlenky spojily a vzešlo z toho toto... double drabbble. Otázkou v nadpisu by to mohlo začínat... nebo taky končit. Mohlo.
*vyflusne poslední pecku obloukem, který se jí opravdu povedl*

Žánr: Humor
Postavy: Draco Malfoy
Časové upřesnění: Někdy poté, co Draco vystudoval Bradavice
Přístupnost: 12+
Varování: Není to moc zvrhlé
Vezmeš si mě?

Kapitola třetí

21. january 2009 at 5:35 | darken |  Už aby zase byly Vánoce
Zavítejte opět do mého panoptika.
Sigam, teď se dozvíš, jak mohl být Draco tak podezřívavý. :)

Kapitola třetí

Vánoce v mém domě jsou vždy šestkrát nebo sedmkrát zábavnější než jinde. Začneme s pitím brzy, a když se všichni ostatní rozhlížejí po Ježíškovi, my jich už vidíme šest až sedm.
W. C. Fields

To nejtěžší

18. january 2009 at 7:14 | darken |  A co ještě kromě deště...
Hmm... to jsem nečekala, že to záhlaví bude tak vysoké a ta stránka tak úzká...
No nic, máme tu nový lay. Proč jsem ho nazvala tak, jak jsem ho nazvala? Víte, přijde mi, že ten yakuza v záhlaví se na něco připravuje, na něco moc těžkého, možná ne jeho životní úkol... No, věc názoru.

Za obrázek vděčím autorovi/autorce DragonSamurai2911 (Co to všichni mají s tím dávání čísel do nicků? Já to dělám jenom, když to jinak nejde.). Trochu jsem si s ním pohrála..., vlastně myslím, že teď už by ho autor/autorka nepoznal/a.
Pokud se Vám stýská po době, kdy jsem dávala písničky, které se agresivně rozehrály po vstupu na můj blog (*ironic*), pusťte si písničku The hardest part od Coldplay.

A tohle si neodpustím a musím sem vložit celé video. Myslím si, že tnhle videoklip je úplně úžasný. (A Chris Martin je tam úžasně oblečený! xD)
Obrázek starého laye najdete pod perexem.

(Mmch. Jestli jste si šimli toho předchozího článku... Trochu jsem přeorganizovávala rozcestníky v povídkách.)


Rozcestník k fikci

18. january 2009 at 5:05 | darken |  Fikce

Povídky z fiktivní součastnosti/minulosti/budoucnosti se slashovým zaměřením (kluk/kluk nebo holka/holka).


Povídky z fiktivní součastnosti/minulosti/budoucnosti s heterosexuálním nebo vůbec žádným párováním.

Titulek článku je povinná položka

17. january 2009 at 7:44 | darken |  Tady zas někdo myslel...
Přísahám a slibuji, že tohle je poslední článek o ničem, který přidávám jen z vlstní sobeckosti, protože blog.cz mi umožňuje něco, co moje kamarádky ne - rozsáhlý monolog bez přerušování a třeba i nějakou odezvu. ☼
Bude to krátké a bezbolestné. :o)

Zajímáte se trochu o nynější dění? Já musím uznat, že trochu pokulhávám - noviny čtu jenom ve čtvrtek! Ale i tak...
Entropa - Mystifikace. Satira. Černý humor. Urážka. Podvod.
Tahle kauza je hrozně zajímavá. Vsadím se, že rozsah dopadu svého činu si David Černý nepředstavoval. Dokonce se v pondělí bude sundávat/zakrývat bulharský symbol - turecké záchody.
Nevíte o co go?
Celá ta kauza na idnes - idnes
Tedy, vážení, já fakt ale nevím, co si ten Černý myslel. Nechci mluvit proti jeho dílu, to se mi naopak líbí... jen... Snad si vážně nemyslel, že mu to projde? Sice se pak omluvil, ale snad ani malé dítě nemůže uvažovat takhle naivně.
Ačkoliv si myslím, že každý národ by měl mít trochu té sebekritiky a objektivity, aby uznal, že na té plastice něco je, ty ohlasy se mi moc nelíbí.
Teď jen těžko říct, jestli nám větší ostudu dělá pan president, politici nebo Entropa.
Kterého vola napadlo, že budeme přesedat EU? xD
(Pořádně si prohlédněte náš symbol - to EU2009.CZ - mně to hrozně připomíná Queer vlajku - tou duhovostí barev. Jsme národ homosexuálů! Jupí! xD)

Jan Palach - symbol protestních sebevražd. Šestnáctého bylo výročí jeho protestního upálení. Držela jsem za něj minutu ticha.

No, to je snad dost o vážných věcech... Mám hrozné nutkání změnit lay-out, ale ten momentální se mi natolik líbí, že odolám. (Samochvála smrdí!)
Přeji pěkný víkend. (Já se budu učit... Příští týden bude hrozné mártírium, ta škola...)

Láska je úděl tvůj

17. january 2009 at 7:06 | darken |  Harry Potter fan - slash
Drabble o 80 slovech.
Taky se Vám zdá, že poslední dobou tady oxiduju nějak často? Abych nezkorodovala. xD

Žánr: Humor
Postavy: Amor a Hádes
Časové upřesnění: není důležité
Přístupnost: není nutné omezovat
Varování: CrossoverLáska je úděl tvůj

Prší, prší, jen se leje... ale ono vlastně sněží, tak nic

15. january 2009 at 5:25 | darken |  Čarodějnice
Dostala jsem chuť se s Vámi podělit o... perverznosti blogu.cz, zvláštnosti změny jasu obrazovky, drzosti mého češtináře a...

Neodcházejte od své obrazovky, za chvíli pokračujeme!

♀ Pokud používate blog.cz, všimli jste si té nové slečny, co nás vítá v záhlaví? Ta jak tam leží s tím noťasem... Předtím tam byla - tuším - bruneta - teď ji vyměnili za blondýnu... No, tak to holt bývá... po letech soužití... Vždycky chlap vymění okoukanou brunetu za nějakou pěknou bloncku! x))) A co je vrchol! Té slečně leze podprsenka! Co kdyby to někoho mravně pobouřilo? :D

☼ Změnila jsem internetový prohlížeč... Ne že bych zatratila Mozzilu, ale přestala fungovat. Tak jsem přesídlila na Operu. Výborný webový prohlížeč, musím říct, absolutně mi vyhovuje. Akorát jsem zjistila, že mé záhlaví, které se mi v Mozzile jevilo dokonale ucelené bez takové té čáry oddělující jiný sloučený obrázek, je teď tak trochu "jiné". Nu, tak ho tam ještě chvilku nechám a o víkendu půjde pryč. Nebo možná o příštím víkendu.

& Já mám tak drzého češtináře! xD Víte, on se mě snažil zlanařit, abych šla na češtinářskou olympiádu, což se mi moc nechtělo (byla jsem tam loni a dopadla jsem spíš průměrně... vlastní průměrnost bolí. xD), ale on si nedal pokoj. Ještě včera za mnou přišel, tak jsem mu na to kývla, že se tedy půjdu přihlásit, ještě s jednou kamarádkou. Tak jsme šli do kabinetu češtiny, tam už seděla p.p. Nývltová u počítače, a že prý "slečnu Pappovou už tam má a jakže vy se to jmenujete?" Mmch. Já jsem ta Pappová a otázka byla adresována mé kamarádce. No, myslím, že mi docela spadla čelist. Tak jsem se zeptala, co to má znamenat a ona mi opověděla, že "to jsou asi nějaké čakry tady pana profesora." A můj češtinář zmizel. No to svět neviděl... xD Ale neberte to špatně, můj češtinář je fajn, vlastně je to - dle mě - nejlepší z učitelů, co jsem kdy schytala.

♫ Pořád teď poslouchám dokola jednu písničku. Tedy... když jsem na počítači. Clocks od Coldplay, úplně jsem se do ní zamilovala. :-) Tak flash animace (jak to inteligentně nazývá blog), kdybyste měli zájem.

Ano, otče

13. january 2009 at 6:59 | darken |  Harry Potter fan - slash
No, páni... Věříte vůbrc tomu? Po dlouhé době jsem zase napsala drabble! Dobře dobře... zase z toho nebudu dělat kovbojku...

Postupem času, jak synové rostou a dospívají, se otcové dozvídají spoustu věcí, leckdy by ovšem byli raději, kdyby se je nedozvěděli vůbec.

Žánr: Humor
Postavy: Draco Malfoy, Scorpius Malfoy
Časové upřesnění: Poté, co se Draco oženil, splodil syna a syn navštěvuje Bradavice.
Přístupnost: není nutné omezovat
Varování: Ať Vás nezaskočí O rok později... Vyskytuje se... mno, trochu častěji.Ano, otče

Hal se zatoulal

10. january 2009 at 6:15 | darken |  A co ještě kromě deště...
Život je pro mě nácvik leteckého poplachu. O podrobnostech se šířit nebudu.

-Robert Fulghum-


Tak bych chtěla oznámit, že jsem se pustila do korektury v archívu článků. Povídky zatím vynechávám, ale i na ně dopadne ruka spravedlnosti - chyby a překlepy jsou všude a člověk si jich často ani nevšimne.
Zatím jsem opravila listopad, prosinec 2007 a leden 2008. Vím, že ruzumnější by bylo rovnou ty chyby nedělat, ale... znáte to, někdy není ani čas ani trpělivost.
Co jsem zjistila...
  • Že naprostou většinu článků, které mají budoucí perspektivitu v hloupostech začínám buď citoslovcem nebo slovíčkem tak (popřípadě takže).*významně se kouká na začátek tohoto článku*
  • Dříve jsem předložku přes psala s zet takto - přez. Tato chyba mě docela pobavila. :-)
  • Další chyba, kterou jsem dělala - vydět/vyset... Když se nad tím člověk zamyslí, je to úplně zbytečné, non?
  • Velmi časté překlepy, které dělám, jsou také, že když je na konci slova e, tak já tam napíši é s háčkem. Třeba takto - modřě
  • Můj vyjadřovací jazyk se ustálil na plus mínusové úrovni zhruba v lednu.
  • Dřív jsem všem smajlíkům přidělovala nosy, zhruba v polovině ledna jsem je připravila o čich. x)
  • Překlep století? : se zatím nekonal, ale pár kuriózních bych našla... vy teď už ne. :o)
Chtěla jsem přepsat další kapitolu k povídce Už aby zase byly Vánoce, ale zjistila jsem, že jsem si zapomněla sešit, takže smůla... Místo toho jsem si stáhla mangu Love Neco.

Žijte blaze, já se zase někdy ozvu třeba i s povídkou.

(A mrkněte se pod perex na to, co jsem stvořila ;))

A všude kvetou kytky, stromy...

4. january 2009 at 7:58 | darken |  Čarodějnice
Och, taky se Vám tak nechce do školy? Já jsem si za těch šestnáct dní tak navykla na nicnedělání, že to bude fakt problém...
Navíc moje večerka většinou probíhala kolem druhé ranní, což je zhruba tak pět hodin od mého normálu (a ne v sedm ráno fakt spát nechodím... běžně), navíc jsem to zatím nikde nedospala, takže to budu dohánět při zemáku...
Když už jsme tak u té školy... Jistě nejsem sama, kdo toho má moc. Ať už jsou to prověrky, úkoly, zkoušení, referáty...
Zatím jsem slavila úspěchy v třech oblastech!
  • Otevřela jsem sešit ze zeměpisu, ovšem poté, co jsem zhruba patnáct vteřin zírala na mapku Austrálie a pomalu jediné, co mi něco říkalo, byl veliký nápis přes celý kontinent - AUSTRÁLIE (Dobrá to trochu přeháním, ještě je tu Velká útesová bariéra, Velký Australský záliv, Tasmánie a Žraločí zátoka...), jsem ho zavřela.
  • Udělala jsem všechny čtyři laborky do chemie..., ale tak trochu polovičatě - v každé mám tak zhruba polovinu toho, co by tam mělo být. No, ale já za to nemůžu, to v tom sešitě jsem toho měla málo! xo)
  • Dostala jsem se do poloviny knihy Valčík na rozloučenou od pana Milana Kundery na literární seminář a to i přesto, že mě to moc nebavilo...
No, to, kde jsem žádné úspěchy neslavila a s bezstarostností to odkládala na neděli, raději vypisovat nebudu, jelikož by kapacita blogu (20 000 znaků na článek) ten seznam nepobrala.
Navíc nasněžilo... Hele, já chápu, že k zimě patří sníh, ale to nezabraňuje tomu, abych ho neměla ráda. Nevím, jak vy, ale my bychom tady už mohli lyžovat... A včera v osm ráno u nás bylo -19°C... Což... no, já mám mráz ráda, ale v přiměřené míře... Navíc, i když ted píšu, tak se mi znecitlivují prsty, jelikož jsme včera byli celý den u babičky, tak se netopilo.
No... a kdo se má jako brodit tím pitomým bílým svinstvem do školy?
A víte, co se ještě pojí se zimou? Růžové noci. Ne, opravdu tím nemyslím, že by zimní večery byly kvůli zimě tráveny jistou příjemnou činností v posteli, mám tím na mysli to, že je všude spoustu smogu, různých jiných splodin a všechno to klesá na zem, je v tom nedýchatelno a... vypadá to jako růžovohnědý (někdo by možná řekl barvy srnčí hnědi) opar...
Prostě fuj!

Crazy world

4. january 2009 at 7:15 | darken |  A co ještě kromě deště...
Příchod nového roku bychom mohli uvítat nějak optimisticky, non?
Tak Vám tedy představuji nový, přeplácaný a zářivý lay-out Crazy world. Vím, že ten minulý zde moc nevydržel, ale přišlo mi, že byl docela špatně čitelný... O čitelnosti tohoto nemůže být pochyb.

Obrázek - Deviantart - AxxisH - Fantasy Island

Jak písničku bych sem vložila Crazy world od Daniela Moynahana, ale jelikož mi to nejde (což jistě uvítáte), tak alespoň odkaz (doufám, že funguje), tak jestli si chcete poslechnout... je to taková oddechovka - Daniel Moynahan - Crazy world
Mmch.: Z toho songu pochází i větička v záhlaví, nepřipadalo mi nutné psát to tam, ale zmínit to musím.

Starý lay pod perexem.

Poslední

3. january 2009 at 7:36 | darken |  Fikce - het
Hm... je fakt divné, jak může být někdy těžké napsat pitomý fejeton do školy, obvzláště máte-li předem zadané téma... Nějak mě vůbec nic nenapadlo, nakonec jsem něco sesmolila, no. Ale co za to dostanu, je ve hvězdách...
Ale tak si říkám, že byste mi na to mohli říct svůj názor... A kdybyste si všimli nějaké chyby, taky mi to řekněte. :o) Nějak jsem té kontrole nedala...

Žánr: no, je to fejeton x)
Postavy: nějaké tam jsou
Časové upřesnění: asi současnost
Přístupnost:jak chcete
Varování: strojový, násilně naspaný fejeton se značně vynucenou pointou, ale nechci Vás odradit od čtení, takže suďte mě... xo)


Poslední


Pour felicitér 2009

2. january 2009 at 8:56 | darken |  Čarodějnice
No... jelikož jsem Silvestra přežila tak tak...
(Né, byli jsme s kamarádkou slavit a slavili jsme až do ráno, tak jsem šla spát v deset ráno 1. ledna... jestli je teda pravda, že jak na Nový rok, tak po celý rok, tak budu celý rok pařit nebo spát. :D) a 1. ledna jsem byla tedy indisponována, přeji Vám trochu se spožděním Šťastný nový rok - rok 2009... Snad jste si včerejšek pořádně užili, však víte proč (právě kvůli tomu přísloví...)