November 2008

Procházka

30. november 2008 at 7:00 | darken |  Básničky
Jako další záplata na mou nečinnost, je tu další moje básnička.Procházka


Když jsem šel jednou doubravou
povznesen nad všechny světa hříchy,
měl jsem jen nebe nad hlavou,
zbavené celé té modré pýchy.
Ptal jsem se sám sebe -
byl jsem tak povznesen,
nad hlavou to nebe -
zda-li je tohle sen?

Just be a gay

30. november 2008 at 6:45 | darken |  Čarodějnice
Aby toho dneska nebylo málo, mám pro Vás jeden řetězák, na který jsem narazila u friday.
A pro zpravení nálady jeden klip od Nightwork. (Ice, tisíceré díky, kdyby nebylo Tebe, nevím, kdy bych na to narazila...)

Just be a gay!

Sníh je pro blázny a romantiky

30. november 2008 at 5:35 | darken |  A co ještě kromě deště...
Ano, správně jste si všimli - máme nový lay na převlečení toho ničeho, co tady už nějaký čásek koroduje. Krom toho jsem jsem změnila "lay" i já - schrastila jsem úspory a obarvia se opět (jaký div!) na červeno-fialovo-hnědo-cosi... No, to já jen tak, že mi můžete gratulovat... xD
Tak k layi, poměrně snivě naladěný lay s nádhernou básničkou v záhlaví jsem nazvala dosti nepoeticky. Viz název článku. Zároveň jste si jistě všimli, že jsem opět vsadila na modrou... Nějak na mě dopadá zimní deprese... Chtělo by to dekompresi... (Připitomělé hlášky tomu příkladem) Nemám ráda Vánoce, ne... kdepak, prostě ne. Prázdniny jsou sice super, ale za to všechno ostatní to nestojí.
Jelikož tento lay řadím i jako Vánoční, mohli jste také zahlédnout v rohu záhlaví věnec s mašlí - toliko k Adventu (dnes je první adventní neděle) a celé té vánoční hysterii. Jen si říkám - díkymerlinovi, že to dvaceti centimetrové bláto už odtává... Při představě, že se tu brzy objeví znovu, mě mrazí...
Na Adventu mám ráda adventní koncerty. Bohužel zrovna ten dnešní nestihnu, jelikož naši taneční mistři nám nacpali taneční jak v pátek, tak v neděli. A za týden mám věneček. Pf... No... mohla bych tady dál nadávat\stěžovat si\smutnit, ale tohle má být objektivní článek! x)))
Takže...

Za obrázek vděčím vyhledávači na googleu, za ten věnec - jisté Sican.
Přivítací song je ve spodní liště (kdyby někdo hledal) a absolutně netuším, co je zač. Stáhla jsem ho z videa - Harry´s Christmas wish - kuk

Obrázek starého lay pod perexem


Siera nevada

23. november 2008 at 7:34 | darken |  Čarodějnice
Víte, co to znamená? Ale no tak... každého, s jen kapkou logického myšlení, to napadne... Dobře, já kdybych nechodila na španělštinu, tak to nevím. x))) Siera nevada - v překladu zasněžené pohoří.
Já, když se dnes podívám z okna, mám pohled podobný. Sníh. Všude sníh. Lesy, pole, kopce, chodníky... vše je čistě, sněhově bílé. A jelikož je ráno, celá ta chladná pokrývka je neporušená. Krása a to si, pěkně prosím, na sníh příliš nepotrpím.
Lyžovat by se sice nedalo (a to i přehlédnu-li to, že nemám lyže), ale je to pro jednou zase fajn. Sice, až půjdu v pondělí do školy, do bot mi bude zatékat a nohavice budou mokré až po kolena, jak jen já to umím, určitě nad krásou přírody jásat nebudu, ale teď mě to celkem blaží.
No... abych se dostala k tomu, co jsem chěla (a věřte nebyla to jen chvála nebesům za to ohavné a každou chvíli tající bílé svinstvo)... Moje zatimní nečinnost na blogu asi jen tak nedojde konce (leda tak konce blogu, ale to si nedovedu představit), naopak na další dva měsíce se ještě prohloubí. Ne, nehodlám tady sáhodlouze vysvětlovat proč a krátké vysvětlení by nestačilo. A ne (zbytečně se neradujte), pořád budu fungovat a Vaše komentáře mě i nadále budou těšit. pokusím se dopsat některé povídky a stvořit Vánoční lay, ale to je tak všechno, co ode mě můžete čekat, leda, že by se snad stalo něco natolik zábavného/depresivního, že bych zatoužila se o tom s Vámi podělit.
Tak... slashi zdar a užívejte sněhu. :-)

PS.: Za měsíc a den bude Štědrý den, těšíte se?

Dumbledor is... gay

20. november 2008 at 6:15 | darken |  Harry Potter
Kdyby Vás ta básnička však velmi znechutila, mám pro Vás takovou zajímavůstku - reakci Toma Feltona na to, že Brumbál je gay. Klik Snad budete rozumět lépe něž já, ale i já jsem tak polovinu toho, co říkal, pobrala. :-))))
I zaujalo mě hledání po youtube téma Brumbál je gay... Klik na druhou - tohle je zajímavé.
Klik na čtvrtou - reportáž, které je dobře rozumět.
Klik na pátou - tohle s tím sice nesouvisí... Brumbál o sobě zpívá, jak je super. xD
Klik na šestou - Merline, tohle... je mládeži nepřístupné. xD
Klik na sedmou - zajímavé... Hmmmm...
Klik na osmou - tohle je pakárna. xD

Nic no, končím, darken se vyblbla a jde se dál. xD

Čtyři živly

20. november 2008 at 5:29 | darken |  Básničky
Ráda bych řekla, že tohle je počin století, ale nějak bych se sekla... a usekla bych si nohu.
Kamarád jednou tvořil do Skauta (člověk by neřekl, kolik lidí tam chodí...) básničku na zadání čtyři živly. Tak jsem si říkala, že to zkusím taky. Sice, no, nic moc, ale aspoň se mi to rýmuje. x-))) A když tady už takovou dobu nic moc nepřibývá (a nejspíš tato pauza ještě potrvá), tak alespoň jako taková mezivýplň.


Time to revolution

16. november 2008 at 6:20 | darken |  A co ještě kromě deště...
Hádejte, co je zítra za den.
Správně, sedmnáctý listopad! Sametová revoluce... výročí.
Zase budou na radnicích viset vlajky, do školy se nepůjde. Myslím, že snad všichni víme proč, takže si "nudnou" dějepisnou teorii nechám pro sebe.
Tak k layi. Halloween minul, Dušičky taky... chtělo to změnu a když je zítra výročí té revoluce...
myslím, že se mi lay docela povedl, i když nevím, ale z nějakého záhadného důvodu se mi moc nelíbí. x)))
A jelikož jsem pořád ovlivněná videem, které jsem Vám tady včera doporučovala, nemohla jsem si odpustit dát sem i ten song. Využila jsem nové "vymoženosti" blogu - nastavit si svůj vlastní box snad skoro do všeho, takže tam na Vás teď kouká jedno velké tlačítko play. Doufám, že se Vaším rituálem, když vstoupíte na můj blog, nestane vypínání písničky, ale do poslouchání Vás nutit nemůžu. :o)
No, ale písnička se možná i trochu hodí k tématu. Hledání lepších dnů... to je snad stále aktuální... lidé by všechno chtěli lepší a ještě lepší... ne, že by to bylo špatně, doufám, že to nevyznělo tak, že já bych chtěla všechno špatné... Když je všechno špatné vede to k revoluci, která by měla "najít ty lepší dny". No, stále je co zlepšovat...

(Starý lay pod perexem)

Throught it all I´ll be looking for better days with you

15. november 2008 at 6:31 | darken |  Preconizo

Možná tenhle článek (i s tím minulým) zavrhnete jako naprostý přežitek znuděné darken, která by radši měla dokončit nějakou svoji povídku, ale já bych Vám strašně chtěla doporučit jedno video. (Odkaz viz výše)
Nedávno se mi Ice v dopise zmiňovala, že málo českých autorů dělá dobrá videa. Tak je to pravda, ale toto video je důkazem, že výjimka potvrzuje pravidlo. Áno, je to tak.

Toto video stvořila jistá Mysty15 (možná znáte díky povídce Řekni proč) a je na "pár" Harry/Hermiona. Ne však, že by spolu chodili či tak, ale o jejich přátelství, že vždycky stáli při sobě. A mně se to strašně líbilo. Písnička byla nádherná...
Tak tady (viz výše) máte odkaz na článek s tímto videem na jejím blogu. Tak se koukněte a napište jí nějaký pěkný komentář, určitě jí to udělá radost. :o)

Mapy - google

15. november 2008 at 6:14 | darken |  A co ještě kromě deště...
Tak jsem dnes po dlouhé době zavítala na Srdce blogu. :o) A hned jsem se dozvěděla zajímavou informaci. *ironik* Do článků si teď už můžu vkládat i mapy! To by bylo, abych toho nevyužila.
Tak tady bydlím:


Chtěla jsem vložit ještě svůj dům, ale ta lemra mapygoogle nechce vkládat satelitní snímky... xD

Venkovský učitel

14. november 2008 at 6:12 | darken |  Umění

Jistě jste již všichni alespoň slyšeli o filmu Venskovský učitel. Četla jsem i, že je hodnocen jako jeden z nejlepších českých filmů uvedených do kin v r. 2008 (to, že tento rok ještě neskončil neberte v potaz. xD).
Když jsem tedy jednou hledala nějaký vhodný film na zkouknutí a narazila na tento, pustila jsem si ho i přes šílenou čtverečkovanou grafiku (čtverve o obsahu centimetru čtverečného... dobře, to přeháním) a nepasující zvuky (za to ovšem může server, na kterém jsem si ho pouštěla).
A teď nějak nevím, jestli litovat promarněných dvou hodin nebo mít radost ze zajímavého zážitku.
Povězte mi jedno: proč, když už se česká - stále ještě docela konzervativní, komunismem ovlivněná - společnost rozhodne natočit film, kde hlavní roli představuje homosexuál, tak prostě musí udělat z homosexuála úchyla, který ošahává bezbranné chlapce?
...
Co bych filmu přičetla k dobru?
Hudbu - to jednoznačně, sice netuším, co "to tam hrálo", ale bylo to dobré a hezky sladěné z filmem. Asi i herecké výkony.

Co bych mu vytkla?
Zápletku. Děj se mi prostě moc nelíbil. Čekala jsem víc.

U čeho nevím?
Dialogy. Nevím, jestli mám duchaprosté holé průpovídky typu Můžeš mi to odpustit? (zrovna tato věta se ve filmu zopakovala snad tisíckrát) jako realistické pro venkovské prostředí nebo, že postavy jsou buď psychicky zabržděné na úrovni šestiletého dítěte či mají IQ bublajícího bahna, ještě se nabízí možnost, že jsou mentálně narušené.
Prostředí, na jednu stranu tam nenajdete žádné sádrokartonové kulisy, ale na druhou, když točíte kdesi v zapadlé části českého venkova, může to vůbec působit nerealisticky?

Ale film bych doporučila, když už pro nic jiného tak pro slashově zabarvenou dějovou linii.

Pod perex jsem vložila tři rozhovory z filmu, které mě zaujaly. Upozorňuji, že nejsou ukázkou klasického rozhovoru ve filmu.

Sběratel

12. november 2008 at 5:53 | darken |  Básničky
Sběratel

Jsem sběratelem sametu,
mám prostě látky rád.
Ráno se vždycky nametu -
s lahví jsem kamarád.
Samet, samet,
jak já bych se rád
namet.

x))) Úžasné dílo, což?
Víte... to u nás vychází školní časopis - Doutnák a tam vzádu bylo mezi básničkama místěčko s tečkovanými linkami - ZDE JE MÍSTO I PRO VAŠI POEZII, takže jsem zaimprovizovala něco, co mi vycházelo na řádky... xD (Ještě na titulní stránce bylo okénko s názvem - Nakreslete si svůj strom, tak poslušná darken nakreslila strom.)

Mmch. poslední dobou přemýšlím (už asi rok a půl), že se do školního časopisu přidám, jenže se mi do toho pořád nějak nechce... Nevím, jestli je to dobrý nápad.

Tortharry

9. november 2008 at 6:37 | darken |  Hudba
Pardón, opět se ozývám s něčím, co by na mém blogu nemělo co dělat... :o)
Ale Tortharry... říká Vám to něco?
Pro neznalé je to česká "hronovská" deathmetalová kapela... Vždycky jsem věděla, že v ní hraje i profesor z mého gymplu. Jenže jsem si vždycky říkala, že je to kapela, no... jen lokálního významu. A ono houby!
Včera jsem si četla noviny Dnes - krom jiného celý sešit věnovaný volbám na prezidenta USA (já fandila McCainovi - ne že bych byla rasistka, ale Obama prostě nemá na to být prezidentem, měl jen velmi dobrou kampaň, vždyť nesloužil ani jedno senátorské období!) a v příloze mě praštil do očí velký titulek Tortharry. Co se člověk všechno nedoví v novinách.
Tak tedy jsem se třeba dozvěděla, že tato kapela měla turné po Brazílii (To tam našemu španělštináři jeho jazyk moc nepomohl) a je to nejznámější česká deathmetalová skupina! Taky že obal jejich nového CD namalovala naše učitelka na výtvarku... Člověk by do ní neřekl, co maluje... xD
Každopádně, když jsem se dozvěděla, že mají i klipy, vrhla jsem se do sfér modré sítě. :)
Našla jsem si jejich webovky - www.tortharry.com a přestože deathmetalu nijak neholduji skoukla klipy.
Musím uznat, že když jsem viděla našeho španělštináře a idola některých dívčích srdcí - Dana Pavlíka, jak hraje na kytaru a "pohazuje vlasy" (on je jako jediný ostříhaný na ježka), musela jsem se smát. A co ten milý profesor dokáže vyloudit za zvuky, to mě taky dostávalo. xD
No, a abych zhodnotila jejich nejnovější klip, tak mi přijde herecký výkon muže, jenž se chce zabít, opravdu mizerný. Já bych ho typla, že se jde kouknout na hvězdy a ne skočit přes zábradlí. x)))
No nic, řekněte sami, jaká by byla Vaše reakce zjistit, že Váš španělštinář (popřípadě jiný profesor) je zpěvák v deathmetalové kapele světového formátu. xD

Roz dav tři, raz dva tři...

8. november 2008 at 8:04 | darken |  Čarodějnice

Dostala jsem hroznou chuť se s Vámi podělit o zážitek z mých včerejších tanečních. :-) Já vím, že to budou jen plané žvásty jako když hrách na stěnu házíš... Ale vydržte to se mnou. :o)

Dáreček

8. november 2008 at 7:27 | darken |  Harry Potter fan - het
No.. je to mírně slabší... pointa pokulhává, ale co byste po mně chtěli, když jsem v zadání měla pár Snape/Hermiona?
Mimochodem jsem se chtěla zmínit, že jestli ještě víte, jak jsem před nějakou dobou přidávala "školní sloh" (ehm...) Milý deníčku, tak náš pan češtinář mi zkazil radost a nenechal mě to přečíst - všechny slohy si vybral! A teď se s nima baví někde v soukromí... Blbé je, že jsem kontrole pravopisu moc nedala... a typografie také nebude úplně v pořádku...Jsem ale opravdu hrozně zvědavá, co mi na to řekne. Počítám, že na mě přehodnotí svůj názor (Ve čtvrtek mi při zkoušení řekl, že jsem chytrá a inteligentní, mladá dáma... A všeobecně mě nejak přechválil... xD Jediné, co mě na tom překvapovalo je to, že to myslel vážně... Věřili byste tomu?)... No tak ať... Jednička by se ale hodila, obvzlášť poté neslavné prověrce z lexikologie... [Jenže kdo říká, že dostanu jedničku? No, já si tím nejsem vůbec jistá... Jak já bych se vrátila na základku, tam to bylo co sloh, to výborná (=známka)].


Drabble pro LayluSilkensovou

Zadaná slova: Severus, Hermiona, noční košile

Dáreček


Neřest

3. november 2008 at 5:31 | darken |  Fikce - het
Tenhle "sloh" už v hlavě nosím, no... hodně dlouho. Ještě k tomu mám i vizi ilustrace, ale vidina všech mých rozkreslených obrázků mě od naplnění představ tak trochu odrazuje...
Musím se přiznat, že když jsem to házela na papír, "mírně" jsem to osekala, protože jsem byla velmi deziluzovaná.... Takže by se to dalo nazvat pahýlem povídky...
A jedno překvapivé upozornění - není to slash!

Žánr: Drama, fantasy
Postavy: nějaké postavy
Časové upřesnění: echm...
Přístupnost: 12+
Varování : svádění, vraždaNeřest

Year after year

1. november 2008 at 6:13 | darken |  A co ještě kromě deště...

Hádejte, co se dneska děje, krom toho, co jsem psala v minulém článku.
No, já Vám to stejně řeknu...
...
(dramatické pauza)
...
Můl blog má narozeniny! Přesně jeden rok!

Razila bych heslo, slavím, ale dárky dostáváte vy, ale momentálně nemám, co bych vám dala. :-)
Možná zítra dostanete povídku, pokud se mi bude chtít ji napsat. x)

A co bych svému blogu přála? Ať ještě tak rok, dva vydrží a pak se přesune na web. :) Dále aby mu stoupl denní příděl komentářů a... to je myslím si dost.

Halloween vs. Dušičky

1. november 2008 at 5:31 | darken |  Jiné temnosti
Včera - tedy třicátého prvního října - byl Hallowen, americký svátek, ovšem.
Musím přiznat, že my tady ho neslavíme, trochu mě to mrzí, byla by to šance se jednou za rok legálně vyblbnout. x))) I když jinak absolutně nejsem pro amerikanizmus, to rozhodně ne, ale Halloween nemá kořeny v Americe... A u nás také byli Keltové, sice je to docela doba, ale byli...

Název Halloween je zkratka ze slovního spojení All-hallow-even, tedy předvečer svátku všech svatých. Své kořeny má v Británii, kde posledního října slavili Keltové svůj Nový rok - Samhain. Toho dne se mrtví vraceli mezi živé a mohli ovlivňovat jejich životy - právě proto se mezi kostýmy objevují duše zesnulých či kostlivci. Keltský svátek přijali i Římané a od nich křesťané. Protože Halloween stojí na pohanských symbolech spojených s čarodějnictvím, začala jej křesťanská liturgie spojovat se zlem a Satanem.

Ale když jsem šla včera na taneční, domnívala jsem se, že by to mohlo být trochu vidět... No... nakonec moje černé šaty se zlatou výšivkou, temně orámované oči se zlatým stínem, ornament okolo pravého oka a dubový list zastrčený za uchem (to je moje specialitka, na kterou si lidi nějak nedokáží zvyknout. xD) vzbudil rozpačitou pochvalu od přátel, pár blbých keců od tanečníka a ještě pár přihlouplých poznámek... Jediné, co mě štve je, že jsem se nevyfotila! Vzpomněla jsem si na to, až když jsem se koupala...
Zítra navíc jsou Dušičky...

Vzpomínka na všechny věrné zesnulé, Památka všech věrných zemřelých či lidově dušičky (In commemoratione omnium fidelium defunctorum), která připadá na 2. listopadu, je v římskokatolické církvi dnem liturgického roku, kdy se církev modlí za zemřelé. Památka se slaví od 10. století, v Česku bývá dodnes zvykem během tohoto dne či období navštívit hřbitov a rodinný hrob. Památka věrných zemřelých se slaví den po slavnost Všech svatých 1. listopadu.
Modlitba za zemřelé patří k nejstarší křesťanské tradici, vzpomínka na mrtvé je součástí každého slavení eucherasie. Památku věrných zemřelých zavedl roku 998 clunyjský opat Odilo(† 1048), který se takto snažil čelit přetrvávajícím pohanským obřadům. Ve 13. století se tento zvyk rozšířil po celé západní církvi. V Aragonii začali kněží slavit v ten den tři mše za zemřelé; tento zvyk potvrdil papež Benedikt XIV. (1748) a rozšířil pro všechny kněze ve Španělsku, Portugalsku aLatinské Americe. V roce 1915 Benedikt XV. toto dovolení rozšířil pro celou církev.
Anglikánská církev slavení této památky zrušila, avšak někde byla památka obnovena v rámci anglokatolického hnutí. Protestantská reformace nebyla ve zrušení takto důsledná: Martinu Lutherovi se její slavení v Sasku za jeho života nepodařilo potlačit.

No... my už jsme hřbitovy navštívili minulý víkend. Trochu zavzpomínat na zesnulé, které jsem většinou ani neznala...

Tak ať už slavíte Dušičky nebo Halloween či dokonce obojí, přeji Vám pěkný víkend. :)