September 2008

Tobruk

30. september 2008 at 5:51 | darken |  Umění
Ták... včera jsem zase jednou podlehla vábení stříbrného plátna... Tentokrát mě nalákal film Tobruk od režiséra Václava Marhoula.
Tak tedy... nejdříve jsem začala shánět někoho, kdo by šel se mnou, ale většina (dobře, tak všechny, kterých jsem se ptala...) kamarádek mlžila cosi, že válečné filmy nejsou zrovna jejich šálek kávy. Tak jsem se zeptala kamaráda - připadala jsem si pěkně blbě - jako bych ho zvala na rande. :D
No, nakonec jsme vyrazili tři. A jsem i vcelku ráda, že jsem nepřekecala žádnou kamarádku, aby tam šla se mnou, protože slabším povahám by se během filmu mohlo dělat nevolno.
Jako studenti gymnázia jsme měli poloviční slevu (bohužel jen na tento film - většinou to neplatí), ale když jsem kupovala lístky, taky jsem kamarádovi zničila studenstký průkaz, takže mě dnes čeká zařizování nového... Chjo...
No, tak jsem se skrze všechno to okecávání dostala k samotnému filmu.
Zde najdete docela dostačující info včetně hromady komentářů... Jelikož už na promítání jsem si všimla, že se na film přišli podívat "samí starší lidé" (= skoro nulové procento mých vrstevníků), jsou i komentáře u tohoto článku kultivované a věcné (Ne, žádné Hustýýý a milion smajlíků tam nenajdete), také mi přijdou hodně rozporuplné. Někdo psychologii filmu chválí, někdo zatracuje... Těžko říci. (Ačkoliv většina těch komentářů opravdu sedí a je velmi objektivní, nu což... takového světanázoru asi já nebudu schopná...)
Film sleduje osudy vojáka Jiřího Pospíchala (Jan Meduna), který je odvelen k bránění nepřátelské linie v Libyi - u města Tobruk.
Popisuje náladu ve vojenském táboře, život, předsudky, nesnášenlivost, antisemitismus. Přijde mi, že se režisér opravdu nesnažil na něco si hrát. Všechno na mě působilo velmi reálně.
Někdy až moc reálně. K tomu třeba podotknout, že film neměl přístupnost od patnácti let pro nic za nic.
Byly tam poněkud drastické záběry na umírající lidi, spíše než nějaké masové bitky (které si člověk představí pod škatulkou válečné drama) ojedinělé lidské osudy... Inu, člověk moc dobře mohl poznat, že ve válce o nějaké hrdinství vůbec nejde a že lidský život má skoro menší cenu než prsten, který onen člověk nosí.
Také konec není v rytmu hollywoodských trháků - "hrdina", který nás filmem provází, zemře při zachraňování nenáviděného spolubojovatele a zanechá za sebou jen plačícího kamaráda.
Ne, opravdu si nemyslím, že cílem filmu bylo nějaké vlastenectví nebo ukázka chrabrého boje. Prostě jen pocta našim vojákům, kteří tam tenkrát byli, bojovali a umírali.
Po filmu následovala malá diskuze s režisérem a dvěma herci. (Mám i autogramy... xD) Přestože jsem si tam i nadále připadala jako králíček Azurit mezi zajícema, zůstala jsem a dozvěděla se spoustu věcí.
Rozpočet filmu byl 80 mil. korun - což, jak režisér konstatoval - je poněkud malá suma a film byl spíše podfinancován. (Ovšem já sama bych si toho nevšimla, všechno na mě působilo velmi profesionálně) Na četné otázky ohledně pamětníků, podkladů, proč zrovna válečný film... Bylo jich poměrně dost. (ne jako v naší třídě, kde když se někdy zeptá, máme-li nějaké dotazy, odpovědí je jen zařezané ticho.) Kdybych měla všechno vypsat, asi bych tím strávila dopolední vyučování...
Avšak, co mě zaujalo, byl fakt, že režisér s mírnou poznámkou, že se nechce chválit, říkal, že veterání mu film chválili a potvrzovali mu jej se slovy: "Ano, takhle přesně to bylo, možná ještě hůř..."
Asi bych si pomyslela cosi o mílovém egu pana režiséra, kdybych ten film neviděla. Takhle mu věřím.
Skutečná atmosféra, raeálný výzor i výraz herců - ti odvedli skutečně skvělé výkony, počítačové triky sice občas trochu nadnesené, ale spíše ne moc a působí reálně, ozvučení opravdu bravurně provedené - někdy jsem sebou až trhla, když do náhlého ticha zazněl ohlušující třesk dopadající bomby. Zajímavé postavy....
No... co na závěr. Snad jen, pokud máte trochu odolnější žaludek a nedělá se Vám špatně z pohledu na krev, rozhodně stojí za to si na ten film zajít do kina nebo ho alespoň shlédnout na DVD.
Mmch.: Jak absolutně absurdní sponzor filmu mi přišel Lesy české republiky. xD Jednak se film netočil v Čechách a jednak je komplet v poušti a jedinou dřevinu tam představuje sem tam palma. xD

Dýchat, to je hlavní! Dýchat!

28. september 2008 at 4:45 | darken |  Čarodějnice
Nádech...
Výdech...
Nádech...
Výdech...
Dýchat, ano, to je nejdůležitější... nezačnu jančet, nebudu křičet, nebudu nadávat. Ne.
Budu dýchat.
Ale sakra tohle asi opravdu nevydýchám!!!
Pardon, že s tím obtěžuji, ale chtěla bych upozornit, že ještě nějakou dobu bude můj blog pustnout.
Proč?
Ano, na to máte právo - ptát se: proč?.
Protože...
Jak včera brácha děla defragmentaci disku a přeinstalování windows, dělal mi zálohu. Já mu to všechno pěkně nachystala do složek a jemu kurník jen stačilo hodit mi to na cédéčka!!! Nebo dívídí.
Možná se Vám nabídne otázka, proč si zálohu nedělám sama.
Protože nemůžu, brácha je správce našeho počítače (ano, máme jen jeden a to společný, taky nechápu, kde on vzal práva na správce a já musím mít uživatel omezeného) a já si nemůžu ani vypálit cédéčka!
Jenomže co se nestalo... Brácha mou zálohu pěkně odflákl a nezálohoval mi přes polovinu dat! Včetně dvou webových designů, na kterých jsem se sakra nadřela!!! (a myslím to vážně, než já udělám slušný lay out, je to pár hodin práce.) Fuč mám i všechny nové obrázky, polovinu mé diskotéky a kdybych si prozíravě nezálohovala povídky na internetu, mám i po nich. Jen se mlátím klávesnicí do hlavy, proč jsem to neudělala i s těmi obrázky...
Takže teď budu chvíli zpracovávat svého uživatele...
Chjo...
Jsem něžný, jsem krutý, ale jsem život. Pláčeš? I v slzách je síla, tak jdi a žij. - John Lenon-

Kráčející skála

27. september 2008 at 7:01 | darken
Hmm... tak asi povídka nepřibyde, brácha dělá podzimní počítačový úklid a já sotva stíhám zálohovat. :) A pak to ještě všechno budu rvát zpátky, no, to potěš koště.
Ale jako alespoň malou náhradu za mou nečinnost Vám sem napíšu jeden zážitek z tanečních. Napsané to asi nebude působit tak vtipně, ale snad si dokážete představit, jak já jsem se smála.
Takže jeden malý rozhovor...
Náš taneční mistr: "...A nezapomínejte, pánové, že kdybychom padali, tak padáme tak, aby dáma dopadla vždy do měkkého...."
Můj tanečník (na svého kamaráda, který stál vedle nás): "To bych chtěl vědět, jak má spadnout do měkkýho, když já jsem tvrdej jak skála."
Jeho kamarád: "Ty? A kde, prosimtě...?"
Můj tanečník: "Někde určitě..."
V tom v mém mozku cvakne pár koleček a dostanu veliký výtlem, stejně tak tanečnice toho druhého kluka.
Můj tanečník: "To by mě zajímalo, na co ty holky dneska myslej..."
No nic... musím uznat, že na tanečních to není až taká hrůza, je to i docela sranda... Ještě něco Vám předestřu:
Můj tanečník je hrozný provokatér, pořád ryje a provokuje, kohokoliv včetně mě - k mé smůle. A na minulé lekci do mě vždycky ryl, když mi to nešlo. Včera s tím chtěl taky začít, ale jelikož on sám měl hrozný problém s valčíkem, oplácela jsem mu to stejnou měrou (možná ještě větší).
Ale to předbíhám.
Na začátku jsme tancovali džajv a mně se zase jednou nepovedla otočka a ještě se mi smekla noha. Tanečník opět začínál mít kecy, že nám to kazím a to si to k nám přifařila mistrová a začala mu vytýkat, že se mnou hrozně smýká, že nemám šanci udělat otočku a málem spadnu, že to dělá špatně... A já se škodolibě smála a smála...
Tak to vidíte, pokud Vás někdy v době budoucí čekají taneční a bojíte se nebo si myslíte, že to bude úděs, tak zas tak hrozné to není; jen to chce mít bytelnou zásobu silonek, protože pokud máte tanečníka, co Vám šlape na nohy (což ten můj naštěstí moc nedělá, to spíš já občas jemu dupnu na botky... xD), se ze silonek stává jednorázová záležitost.
No nic, mějte se a smějte se a já se zase někdy v dnech buducích ozvu. :)
(PS.: Omlouvám se sigam a Ice, že jsem ještě nenapsala dopisy, ale nějak vůbec nebyl čas, osm prověrek tenhle týden + zkoušení z češtiny a lá maturita z celého prváku, 4 prověrky příští týden... zkuste si to, není to nic lehkého...)

Jdu kolem krčmy

26. september 2008 at 4:53 | darken |  Poezie
Wang Ti
Jdu kolem krčmy ...
V těch kalných, těžkých, krutých dnech
já piju, co mi stačí dech,
doby se propíjím chluší
bych zachránil svou duši.
Kam slunka boží zář se lije,
pít bude se a pilo, pije,
že všechno pije -- každý ví!
-- a já mám být sám střízlivý !?
~*~
Počasí je poslední dobou trochu nevlídné, co říkáte? Hm...
Jen jsem se chtěla omluvit za mou velkou neaktivitu, sice jsem upozorňovala, že to se mnou "půjde z kopce", ale že až takhle, tak to jsem nečekala...
Snad ale o víkendu přidám nějakou povídku.

Happy birthday!!!

22. september 2008 at 5:03 | darken |  Harry Potter
A teď všichni hezky popřejeme Tomu Feltonovi všechno nejlepší! Dneska mu je jedna dvacet a to znamená co? Je plnoletý!
Já mu přeju hlavně všechno nejlepší, jenom to nejlepší, však on si to určitě zaslouží. A spoustu krásných i věrných fanynek (a fanoušků)... xD
Taky mu přeju, aby během natáčení dalšího dílu Harrho Pottera zažil jenom samé krásné chvilky a ať dá D. Radcliffovi na pamětnou. A ať spolu mají co nejvíce záběrů evokujících slash. :)
Prostě...
Happy birthday!
A k tomu je dnes poslední letní den... Hm... Krásný podzim.

Na chlapečky?

21. september 2008 at 7:27 | darken |  Fikce - slash
Ha! Mám tu novou povídku.
Možná z ní bude kapitolovka, ale zatím to berte jako jednorázovku s hodně otevřeným koncem...
Jojo...
Je to zasazeno do prostředí gymplu, konkrétně mého gymplu. Taková alternativní realita. A bacha je to preslash!
Snad tam nebudou žádné chyby...
(Mimochodem povím vám, že vidět svoji vlastní krvavou stopu je fakt divné... Chm...)
Komentáře? Že se ptáte. :o)
Žánr: Psychologické, drama, preslash
Postavy: Honza Jánský (vymyšlená)
Časové upřesnění: Přítomnost
Přístupnost: 12+
Na chlapečky?

Budiž světlo!

20. september 2008 at 7:36 | darken |  A co ještě kromě deště...
Už mě nějak omrzel bouřkový lay...
Ano ano...
Moc široký... na mě.
Poslední dobou mi přijde všechno divné...
Temné, pesimistické, defétistické...
Tak se mi zachtělo alespoň můj blog převléknout do nějakého optimistického kabátku.
Snad tím potěším všechny, kteří mají rádi zelenou a bílou barvu stejně jako já.
Obrázek stvořila jistá Callu (drobně jsem si ho upravila) a jmenuje se Clear cut light.Jako doprovodnou písničku jsem tentokrát vybrala předělávku What I´ve done (Linkin park) od String vitamin quartet

Mimochodem neznáte někdo recept na to, jak se tvářit mile?
Dělá mi to problémy.
Umím se tvářit ledově, netečně, smutně, zasněně, zle, jako bych chtěla zavraždit člověka, jemuž pohled věnuji, i s celou jeho rodinou... Ale mile zřejmě ne.
Za normálních okolností by mi to nevadilo, ale když na to měl narážky i můj tanečník v tanečních... Tak si říkám, že bych milou grimasu taky mohla zařadit do repertoáru... Jenže ouha... nějak mi to nejde.

Hm...
Na druhou stranu ale...
Už nemusím přemýšlet nad svým budoucím povoláním.
Když už mám image masového vraha, proč se jím nestát?

Starý lay pod perexem.

(perex)

Prší, prší, jen se leje, to se nám to z okna směje

16. september 2008 at 7:11 | darken |  Harry Potter
Viděli jste už v televizi tu reklamu na cédéčko Harryho Pottera? Tedy... myslím knihu na CD.
Koupili byste si něco takového?
Já možná jo, ale spíš bych si koupila namluvené Cokoliv, hodila bych si to do empétrojky a poslouchala při matice.
Jo... To by bylo něco.
Ale tohle by také nebylo špatné, možná někdy...

Hm... takhle si ve škole užívat, to by mi stejně neprošlo. xD
To nám to poslední dobou chladne. A co? Že se ptáte.. počasí přece! Ono je toho sice víc, co se nenávratně blíží k bodu nula, ale chladnější počasí beru narozdíl od jiných věcí kladně.
Miluju podzim. Fakt, když jsme měli v angličtině téma Věci, které máme rádi a ony jsou zadarmo, většina lidí řekla rodina, přátele a tak. jenže rodona i přátele mě něco stojí. Nervy, čas i peníze. A já stojím něco je.
No... prostě jsem řekla podzim. (A hvězdy)
Včera nám celý den pršelo... Ideální počasí na terénní exkurzi.
Hihi.
Pardon. *aktivně se stydí za to, že se zase vykecává na sáhy daleko od toho, co chtěla*
Znáte video Saving Draco? odkaz
Je to jedno z mých nejoblíbenějších... Hrozně dlouho jsem hledala hudbu, která to video doprovází. Protože do té jsem se úplně zamilovala a chtěla si alespoń zjistit, od koho to je. A dneska jsem si konečně vzpomněla, že bych se také mohla podívat, co k tomu autorka píše nakonec do titulků. Ha! A mám to. *blažený úsměv*
No... on mi ten úsměv zase z tváře sjede...
Ale vy se mějte, smějte a užívejte si podzimního počasí.

Aby pes znal celou ves

16. september 2008 at 6:22 | darken |  Fikce - het
Z neděle na pondělí se mi zdál sen. Docela divný sen, musím podotknout. Tak jsem na jeho motivy napsala povídku. Je taky tak trochu divná.
Možná za to může to, že jsem ji psala v podivném rozpoložení.
Žánr: Psychologické,drama
Postavy: ~~~~~~
Časové upřesnění: Přítomnost
Přístupnost:12+
Varování: je to divné
Aby pes znal celou ves...

Light up

13. september 2008 at 5:26 | darken |  A co ještě kromě deště...
Hm...
Jak začít?
To je vždycky nejtěžší...
Snad tím, že...
Asi si koupím vlastní klávesnici!
Proč?
Máma mi zase vyhrožuje, že mi zakáže počítač, ale moje matka není jako ostatní matky. Ona nejenže zakáže počítač, ale i dokonale znemožní přístup k němu. Tudíž něco zabaví... poslední dobou mívá v oblibě právě klávesnici.
No, řekněte... je tohle normální?
Ne, je to na palici a já jsem určitě adoptovaná!
Hned, co člověk ráno vstane vyhrožovat, nadávat a buzerovat.
Tak jo...
To máme jeden důvod.
Včera jsme chtěla přidat článek, ale blog.cz mě vůbec nešel (blog, že... známe...) Byla jsem z toho docela nejistá, ale něco jsem si uvědomila.
...přijde mi, že se blogu věnuju až moc. A vzhledem k tomu, že moji budoucnost na počítači nevidím zvrovna v optimistickém světle...
Abych pořád nechodila kolem horké kaše.
Prostě svoji činnost na blogu výrazně omezím. Je to jen blog, ne můj život. Navíc koho to baví číst nějaké věčné vykácávky?
Budu se snažit i nadále alespoň jednou týdně něco přidat, povídku nebo tak... (pochopitelně pokud nebudu mít k dispozici počítač, asi to jen tak nepůjde... *už teď se lituje*). Citát taky přidám jen když mě nějaký hezký zaujme.
Tak jo...
A teď pár posledních fňuků z mého šíleného života.
Včera jsem ztratila na tanečních část podpatku... xD
Bolí mě kotníky.
Jsem v mimořádně mizerném rozpoložení.
Včera jsem měla opravdu mimořádnou smůlu. Vytasila mě fyzikářka a já fyziku od konce června neviděla. Takže na otázku: "Vzoreček?" Následovalo moje zblednutí (Já se nečervenám, já blednu) a (sama se obdivuju, jak jsem se ovládla, že jsem nezačala nervózně koktat) prosté konstatování (trochu alibistické): "Paní profesorko, já se moc omlouvám, ale včera jsem se učila na matematiku (pravda, půl hodiny jsem jí věnovala) a na fyziku jsem si ani nevzpomněla." No... vlastně to dopadlo docela dobře, napsala mi pětku a příště si mě přezkouší. (Ale ta pětka... Úúú...)
Ve čtvrtek jsme psali diktát, i těm největším šprtkám ze třídy se zdál těžký. Mám v něm nejspíš dvě chyby, možná víc... xD
Tak dobře, budu doufat na to, že moje matka má chabou paměť a já se ještě ozvu. Zatím Vám přidám alespoň něco. :o)
Mějte se a smějte se. :-)

Citát k 11.9.08

11. september 2008 at 6:04 | darken |  Citáty
Dva vrazi uprostřed noci se octli v situaci, která je na mrtvici, mírně se přiopili - no jo, co si budem povídat - Modrou mrtvolou - a teď se baví šibeničním humorem - prostě sranda jak v márnici
Ingrid - Zločin a trest

***

Taky vám dělá takové potíže se ráno dokopat k tomu jít do školy? Jestli Vám to dělá stejné problémy jako mě dnes, tak jste šťastní lidé, protože mě se dnes do školy docela (výjimečně) chce. xD To se asi těším na ten diktát... x)))

Romeo a Julie po Potterovsku

11. september 2008 at 6:00 | darken |  Preconizo
Určitě už každý z Vás četl (nebo minimálně slyšel o) Romea a Julii. Shakespeare, klasika...
Ale četli jste i potterovskou verzi?
Spíše parodii.
No...
Název: Romeo a Julie po Potterovsku
Autor: Martan
Zařazení: Je to absolutní AU, odehrává se, když je Dracovi i Harrymu 17
Takže je to slash H/D. Co jiného byste ode mě taky čekali, že...
Povídka se původní předlohy drží jen velmi, velmi okrajově, vlastně jen v zápletce, že se do sebe zamilují dva lidé ze znepřátelených rodů a díky nepřízni osudů to nakonec skončí tragédií.
Je to psáno z pohledu vypravěče a celou povídku glosuje Draco jakoby ze záhrobí, musím ale uznat, že ty jeho řeči nemají chybu.
Možná jste ji už četli a pak mi jistě můžete jen dosvědčit, že během čtení povídky se chytá jeden záchvat smíchu za druhým. xD
Tak si aspoň zavzpomínejte na dobu, kdy jste ji četli. :)

Citát ke 10.9.08

10. september 2008 at 6:13 | darken
Ve smíchu je klíč, kterým dešifrujeme celého člověk
Thomas Carlyle

Snob

10. september 2008 at 6:12 | darken |  Harry Potter fan - het
Jedno drabble na přání... Bohužel byl byl v zadání i pár, pokud chcete, změňte si tam tři slova na zastánce mudlů Potter. Však vy poznáte, jaká slova to jsou. :)
Žánr: Psychologické, humor
Postavy: Draco Malfoy
Časové upřesnění:zatímco harry studoval
Přístupnost: bez omezení
Drabbble pro Victorii

Proč?

10. september 2008 at 5:55 | darken |  Čarodějnice
Viděli jste už ty nové fotky Harryho a Draca? Určitě ano, jakpak by ne! Tak pro info, najdete je u Cucy nebo u SuRoo...
No, já jsem z toho docela slintala... A pan Dokonalý (jak ho SuRoo vhodně pojmenovala) je tam opravdu dokonalý. :-*
(Tohle je snad historicky první okamžik, kdy používám tenhle lehce trapný smajlík) xD
Jinak co?
Asi nic.
Starý (modrý) fan pořád nefunguje (hořím chorobnou touhou přečíst si jednu povídku - konkrétně je to Trochu od všech citů od Lilithky - která je jen na něm, pokud jsem dobře informována) ale asi brzy shořím, poněvadž to na jeho obnovení nevypadá...
Pořád piju vychladlý čaj s citronem a vidina dne ve škole mě příliš neohromuje...
Ale pouštím si Snow patrol a teď jsem u jedné povídky na hnědém fanu našla zajímavý komenář.
Chápu vaše zaujetí Dracem, ale neexistuje. - elessse
A víte co? To je hrozná škoda.
To by bylo něco, takový Draco Malfoy naživo! Jak by asi vypadal? Jako Tom Felton? Nebo ne? Měl by modrošedé oči nebo šedé? Jak by byl vysoký? A co pleť? Měl by nějaké pihy a byla by opravdu tak krásně světlá?
Otázky, na které neexistují odpovědi, snad jen v hlavě Rowlingové. Škoda.
Ale mě přijde, že každý fanoušek nějaké knihy a nejde o to, jaká je to kniha, jestli je to zrovna HP nebo LOTR nebo Honzíkova cesta... Každý má své vlastní postavy.
Já mám svého Harryho, svého Draca a v mých představách jsou to gayové a mají se řekněme...moc rádi.
(Pak je tu ovšem i moje racionální já, které občas vykoukne nad okraj, a tvrdí, že Harry skončí s Ginny v trapném heteráckém manželství...)
Každý si ty postavy představuje trochu jinak. Pro někoho je Harry vyšší než Draco (přesto, že i v knize se píše opak), někdo si ho představuje jako D. Radcliffea... (já tedy ne...)
Nedávno jsem se tak zamýšlela nad tím, proč mám vlastně tak ráda slash H/D.
Ne, proč mám ráda slash, na to pořádnou odpověď asi nenajdu, je to asi jako, proč ráda kreslím nebo čtu... Nějakou roli mají geny, nějakou výchova, nějakou moje okolí a to je vše. Proč pátrat dál?
Takže proč zrovna Harry/Draco. Tak určitě to bude proto, že zbožňuji Draca. Pak mi taky v mysli vytanula myšlenka, že v páté třídě jsem byla platonicky zamilovaná do Harryho Pottera. xD (Ano, za tohle se opravdu stydím a dalo mi celkem práci to napsat.)
Navíc... já jsem vysoce pravděpodobnostní člověk. Sázím na pravděpodobnost. A v tom, že by se ti dva dali dohromady vydím určitou možnost... Kdyby to ovšem byli gayové, že...
Jsou stejně staří, oba. Navíc v knize byli pořád jako rivalové... věční nepřátelé, a to, že se nenávist často přehoupne v lásku, to se někde pořád omílá. Je jen logické, že mě to taky napadlo.
Pak taky to bude tím, že první slash, co jsem četla (Acta est fabula od Blanch) byl právě H/D a já většinou dávám přednost tomu, co tady bylo první. Když jsem četla alexandrovskou trilogiii od M. Renault, prvně se Alexandr spároval s Héfaistionem. Když ho v druhém díle začala dávat dohromady s Bágoem, no, řekněme, že mě to iritovalo. Navíc před tím jsem viděla film, kde byl Alexandr také dáván dohromady s Héfaistionem.
Takže jasná volba. xD
No, myslím, že to moc analyzuju... :D To já dělám se vším ( Např.: Jdu takhle ze školy a vidím dělníky, jak v červeném mundúru rozkopávají chodník, samozřejmě nejdřív začnu v duchu klít, že zase budu muset jít po silnici, pak si ovšem vzpomenu na moji věřící kamarádku, která nikdy nemluví sprostě a trochu ji to vadí, když na ni někdo tak mluví, od ní se dostanu k víře, od víry k Bohu, od toho k tomu, proč já nevěřím a už mi to v hlavě šrotuje... xD
Prostě mám ráda slash Harry/Draco a jeho čtení/koukání/psaní mi přináší radost. Tečka.
Zamýšlíte se na tohle téma? A když ano (což asi ano), k čemu docházíte?
Mimochodem připomnělo mi to včerejší informatiku. Pracovali jsme ve wordu a profesor nám ukazoval jeho grafické fce. Měli jsme tudíž docela volnou zábavu, takže já jsem tam udělala Harryho Pottera (však víte kolečko - hlava, je tam i tvar blesku - jizva) a k němu jsem dala bublinu a do ní napsala - I am Harry Potter and I am gay! I dont shame for it! Kamarád se mi koukal přes rameno a smál se. xD Řekl mi, že jsem švihlá, ale že to je dobrý a ať to uložím. xD
No nic... to byla taková vsuvka z mého soukromého života, co já dělám při hodině ve škole. xD

Citát k 9.9.08

9. september 2008 at 7:05 | darken |  Citáty
Když chce osud někoho zničit, udělá z něho hlupáka.
Publius Syrus
o*o
Tý jo! Dneska je mlha hustá jako smetana! Už se i docela těším, až půjdu do školy... xD

Starlight

9. september 2008 at 7:03 | darken |  A co ještě kromě deště...
Jaksi mi docela docházela fantazie (to je ta lidská omezenost) s názvem... xD
Minulý lay tu byl opravdu docela dost dlouho, co myslíte? Na mě....
Tak jsem zatoužila po změně a tenhle obrázek si po tom, abych z něj udělala lay přímo říkal. :)
A bude k tomu i hudební doprovod...

A na mě je ten lay dosti nezvykle široký...
Starý lay jako obyčejně pod perexem.

Drarry sims 2 style

9. september 2008 at 5:45 | darken |  Preconizo
Tak jsem dneska chytla nějakou romantickou náladu...
Fajn, kecám, až se ze mě stane romantička, tak se začnou lesy červenat studem, co že to se mnou udělaly.
(Obvzlášť s třemi prověrkami na krku se moc romanticky necítím.)
Ale chci Vám ukázat jedno video.
A jak už to poslední dobou se mnou tak bývá, bude to slash Harry/Draco v sims 2.
Ale tohle video je prostě... dokonalé.
Má dokonalé kulisy, postavy, dialogy... prostě dokonalé.
A co je nejdůležitějš, Harry s Dracem jsou tam dokonalí!
(Takže hm... kdyby tady byl náhodou někdo, kdo neví, co je to slash, tak ať se na to nekouká)
Autor: Jesluvsims (je to její první video, tak to je fakt dobrá...)

Citát k 8.9.08

8. september 2008 at 6:02 | darken |  Citáty
Se s mrtí se nelze smířit, lze si na ni jen zvyknout.
J. Kulhánek - Noční klub
o*o
Hm...
Že bych ten blog podcenila? Zase mi jde psát plynulý text...
Divné...
Tak já jsem z toho jelen, v editoru píšu normálně a na blogu se mi to zobrazuje nesouvisle. Z toho by se jedn pomátl.

To nejlepší

8. september 2008 at 5:32 | darken |  Harry Potter fan - slash
Máte tady moji předtaneční povídku. Napsala jsem ji těsně před tím, než jsem musela vypadnout z domu a jít na taneční, takže se v ní tanci nevyhnete. xD
Jsou to vlastně tři mini povídky slepené do jedné, kurzíva značí vzpomínky.
Ten humor v zadání se vztahuje jen na jednu část.
'
Mimochodem, může mi někdo prozradit, proč blog.cz zase přestal dovolovat psát souvislý text?! Asi si na to budu stěžovat, protože to snad není normální! Tohle!
'
Žánr: Psychologické, humor, romantika
Postavy: Harry Potter, Draco Malfoy
Časové upřesnění: někdy poté, co Harryho třída dokončila Bradavice
Přístupnost: bez omezení
'
To nejlepší
'