Vem to čert

17. may 2008 at 6:04 | darken |  Harry Potter fan - slash
Uh, tak jsem konečně přepsala nějakou povíkdku... Ještě mám v zásobě jednu, která je ale taková lehce romantická, takže nic pro mou dnešní dobrou náladu.
Tahle povídka je na mě docela rekordně dlouhá. xD
.
Žánr: Humor, temné
Postavy: Draco Malfoy, Severus Snape
Přístupnost:(raději) 12+
.
Vem to čert
.

Draco se procházel po prosluněné louce. Od světlých paží se odrážely zlatavé paprsky a pečlivě pedikúrované nohy jemně došlapovaly na zelený koberec jarní trávy.
Ptáčci zpívali a jemu přišlo, že to dělají jen pro něj.Všímal si optimistické atmosféry nebesky krásné louky a zhluboka vdechoval čerstvý vzduch.
Znenadání mu však někdo prudce sevřel rameno, ostré nehty se zaryly do jeho citlivé pokožky a agresivní ruka zatřepala celým jeho světem.
Draco se probudil. Otevřel oči a zíral do ksichtu přímo onomu drzému parchantovi, který se opovážil vyrušit jej uprostřed aristokratického snění.
Zarostlá tvář, zatuchlý dech, šaty vypadadající, že si na nich pochutnávalo stádo hypogryfů, pak je obnosila celá rodina rudých hlav, která je nakonec ještě šoupla svému ghúlovi. Prostě celkově nevyhlížel zrovna pomilováníhodným dojmem. Vlastně lem pláště svého nejspodnějšího sluhy by mu Draco nenechal políbit.
Zjev se narovnal, hrdě vypnul hruď a okázale pronesl: "Barnabáš čtvrtý řečený hudlikavý jméno mé a přišel jsem si pro tebe, smrtelníče!"
Malfoy ospale zamžoural do lidskému zraku špatně proniknutelné tmy, protřel si oči, poškrábal se v podpaží a poté, hodný své aristokratické výchově, děl: "Co?" a posadil se.
"Ehm," odkašlalo si zjevení a trochu zrozpačitělo.
"Barnabáš Salem čtvrtý řečený hudlikavý, čert druhé kategorie, přišel jsem si pro tebe, vypršela ti smlouva!" zopakoval.
Draco se zamyslel, trochu ho to sice bolelo takhle poránu, ale nikdo není ve dvě v noci zrovna Merlin. Zaujalo ho jedno slovo - čert (a pak ještě hudlikavý, ale to už je vedlejší). A aby dokázal, že jeho otec nevyhodil galeony za hodiny rétoriky pro nic za nic, řekl: "Fakt?"
Individum lehce zrudlo a pro větší efekt dodalo: "Hudliky, budliky!"
"Pořád nevěřim," reagoval na to Draco, zazíval, opatrně se vysoukal z pod peřiny, aby nevzbudil druhou osobu, a posunul se na okraj postele. Pomalu se začal probouzet jeho mozek.
"Opravdu, jsem čert!" zahřímal onen podivín.
"To by mohl říct každý, dokaž to nebo vypadni z mé ložnice a nech mě vyspat, budu mít ráno kruhy pod očima!" vedl si dál svou blondýn v saténové noční košili.
Čert v odpověď vykasal kazajku a ukázal na Draca holou řiť, nad kterou vyrůstal povislý ocas porostlý hrubou, nahnědlou srstí.
Draco se znechuceně odvrátil a dostal chuť vzbudit svého partnera, aby toho šarlatána vyhodil, přece si na něm nebude ničit nehty on! Avšak malfoyovská hrdost nakonec převládla a on se rozhodl, že tohle zvládne sám.
"To bych si uměl vyčarovat taky," opáčil tedy čertovi a samolibě se ušklíbl.
"Eh..." zasekl se Barnabáš, ale pak se sebral a připomněl si svou pekelnou pověst nejtvrdšího hráče piškvorek.
"Ale tohle neumíš!" vykřikl, předpažil a z dlaně mu vyšlehl mocný plamen, až ožehl ozdobné řezání na stropě. Ale Malfoyovi to pořád bylo málo.
"To jsme se učili v pátém ročníku..."
A teď se Barnabáš opravdu naštval!
"Hudliky, budliky! Hříšníku! Neštvi mě nebo ti ukážu svou pekelnou moc a to se mě pak boj!"
Draco nenápadně zašátral pod polštářem, až nahmátl svoji hůlku.
Ten druhý začal prohledávat kapsy a postupně házel na zem různé ohavné předměty. Chcíplou myš, kohoutí pařár, shnilou hrušku, kus kůže, na které se ještě hemžili červi, gumovou kachničku...
"Á, tady to je!" Vítězně si zamnul ruce nad jakousi starobylou knížečkou, pravým kopytem přešlápl a žluté kachňátko zapískalo. Čert polekaně vyskočil a vyjekl, vzápětí však kachničku s dalším písknutím odkopl a už podával Dracovi onu brožuru.
"To je můj identifikační průkaz čerta druhé kategorie. Uvaž a pohlédni, smrtelníče!" ani tentokrát nezapomněl dodat své obvyklé hodliky, budliky.
Blonďák si knížečku opatrně vzal, namířil na ni hůlkou, aby ověřil, že mu ze strany papíru nehrozí žádné nebezpečí a otevřel ji.
Na první stránce na něj zíral vykulený zarostlý paroháč, pod fotkou byly napsané staré známé informace, které mu čert celou tu dobu hustil do hlavy. Následně přes to bylo vyraženo velké zlaté kopyto.
Poklepal na to ještě jednou hůlkou, za účelem osvědčení pravosti dokumentu. Pravý. Škoda, trochu rozladěně ji stáhnul.
"Eh... Fajn, věřím ti, že jsi čert, ale co, sakra, pohledáváš v mé ložnici?!" zeptal se a v ruce pevněji sevřel hůlku, bohužel mu to nedávalo takovou jistotu, jakou chtěl, protože s Barnabášem to nic nedělalo.
"Jak už jsem řekl, jdu si pro tebe, lidský červe!" oznámil namísto toho s nově nabytou sebejistotou.
"Oh, pro mě? Proč? Já... Já ještě nechci zemřít, nechci do pekla! Jsem na to ještě moc mladý a příliš krásný!" Dracův tón naopak pomalu přetával znít arogantně a začala se mu třást brada. Tohle si přece nezasloužil! Přece nebyl tak zlý! Navíc donedávna ani nevěděl, že peklo není jen báchorka pro malé děti, tak co po něm chtějí?!
Čert odněkud vytáhl stočený pergamen a poklepal si s ním o dlaň.
"Uzavřel jsi smlouvu s ďáblem, holenku. Hudliky, budliky!"
"Cože? Já? Já, Draco Malfoy, že jsem se spolčil se špinaým out zjevem?!" vypískl blonďák ublíženě.
"Co?" ukázal teď svoji slovní zásobu zase Barnabáš.
"Malfoy? Malfoyové mají u nás přece protekci! Vždyť už jejích praotec Abraxas se uvilil dělat Luciferovi děvku, aby si jeho potomci mohli nerušeně hřešit!" Urychleně rozmotal pergamen a pokračoval: "Ne, já jsem tu pro Severuse Snapea, to on s námi podepsal smlouvu, bydlí tu, ne?" Zmateně zatěkal očima po setmělé místnosti.
"Smlouvu? Jakou smlouvu?" zeptal se překvapeně, ale zároveň s úlevou, že to není na něj, Draco.
"Hele!" Strčil mu čert pod nos pergamen, Malfoy si posvítil slabým lumosem a zvolna četl: "Já, níže vlastní krví podepsaný, Severus Snape odkazuji peklu svoji duši výměnou za úspěch, slávu a... a... a lásku Draca Malfoye! Peklo si skrz svého prostředníka vyzvedne svoji odměnu přesně za tři roky ve dvě hodiny ráno..."
Dál Draco nečetl. Tohle mu stačilo.
"Bydlí tady teda Severus Snape? Adresa odpovídá i vaše jméno ve smlouvě..." blekotal dál Barnabáš.
,Ten parchant!´ pomyslel si jen Drco.
"Ano, bydlí tu," Odpověděl čertovi, otočil se na druhou stranu a zatřepal svým druhem, jak nejsilněji to šlo.
"É, co je, mami, nech mě ještě spát..." mumlal rozespale Snape.
"Severusi, vstávej! Máš tady návštěvu!" škodolibě se ušklíbl Draco. Jakmile se černovlasý muž zvedl, nestihl při pohledu na čerta ani popadnout hůlku, protože ten popadl jeho a proletěl s ním stropem.
Draco se rozvalil po celé šířce postele a blaženě se protáhl. Konečně má zase celé své letiště pro sebe! Stejně to mezi nimi poslední dobou vůbec neklapalo. Jen škoda toho stropu, to zase bude muset pozvat Pottera, aby mu to opravil. Ale počkat, Potter si přece na práci vždycky sundává košili. A je dost sexy...
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Lorraine Lorraine | 17. may 2008 at 8:11 | React

Ty jsi vážně blázen, zase jsem se jednou pořádně zasmála. Gumová kachnička, hudlikavý...dokonalé :-)

2 darken darken | 19. may 2008 at 6:07 | React

:) Tak to jsem ráda, že si se smála. :) To byl účel.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement