Oči mé, oči mé, jakpak jsou jen zbarvené

8. april 2008 at 4:30 | darken |  Harry Potter
Jen tak pro informaci, nehodlám se zabývat svýma očima. Sice mají barvu tak nějak každým okamžikem jinou, ale v zásadě jsou modrošedé, takže vím naprosto přesně, jakou mají barvu.
Viděli jste už někdy nějaký obal originálního filmu Harryho Pottera? Nebo DVD? Většinou je na obalu vyobrazený Harry Potter - to dá logika, přece tam nebudou mít Křemílka a Vochumůrku.
Jde mi jen o to - abych to všecko vysvětlila - že moje máma nám (spíše mladšímu bratrovi a mně) včera - bůhví z jaké příčiny - koupila hru Harry Potter a turnaj tří kouzelníků... A hádejte, jaké měl Harry na svrchní části krabičce oči? No schválně... Modré. Modré! Copak, sakra, něvědí takovou známou věc jako, že Harry Potter má oči ZELENÉ po matce!
A nejspíš to nevědí nejen oni. Já chápu, že s barvou lidských očí se nedá nic moc udělat. Prostě mám barvu očí takovou, jakou mám a, pokud si nechci transplantovat jiné oči, takovou barvu budu mít až do konce života, maximálně s měnšími výchylkami v odstínu. Kamarádovi se sice barva jednoho oka změnila z modrého na zelené, ale to jen kvůli tomu, že měl krvácení do oka (blbeček, má myslet na zpětný ráz) a po operaci už má zase obě oči modré. Jinak s tím člověk nic neudělá.
Jenže... copak dneska máme? Áno, moderní techniku.
Třeba ve filmu HP má Daniel Redcliffe (copak já vím, jak se to píše...) modré oči! A to hraje Harryho Pottera! Ten má ale oči zelené! Copak, dí arvit, mu nemohli dát kontaktní čočky?! K čemu máme barevné kontaktní čočky, když je filmaři nepoužívají?
Třeba v scéně v třetím dílu ve vlaku, kdy tam vstoupí mozkomorové. Ať mi nikdo netrvrdí, že barva očí, když je tam detailní záběr na to, jak Harry omdlévá, je zelená! Pf...
Danielovi můžou čočky vadit, fajn, beru. Ale co počítače? Když už počítač umí odstranit z celebrit celulitidu, akné, změnit barvu vlasů nebo dokonce pohlaví, proč by pomocí počítače nemohli změnit i tu barvu těch pitomých očí?
Hm...
U filmu by se to ještě dalo velmi těžce pochopit, ale co ty plakáty? Když by plakát měl zabrazovat Harryho Pottera, tak proč má modré oči? Vždyť barvu očí na fotce v počítači umí změnit každý třetí pomocí photoshopu nebo jiného grafického programu.
Dobře dobře, u tohohle by se to ještě se zavřenáma očima dalo pochopit. Jenomže právě na té hře, co teď mám doma, je Harry Potter kreslený a stejně má duhovky modré. A to ať mi nikdo ani netrvdí, že se to nedá změnit, je přece úplně jedno, jestli na papír nanesu modrou nebo zelenou barvu!
Já se prostě nestačím divit...
Poznámka pod čarou: Za tu vlastnoručně vyrobenou ilustraci se nezlobte, trvala mi asi pět minut, takže nemá zrovna uměleckou hodnotu... xD
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Lorraine Lorraine | 8. april 2008 at 15:31 | React

No jo, taky mně to dřív štvalo, ale potom už jsem to začala ignorovat, co naděláš :-)

2 darken darken | 9. april 2008 at 3:41 | React

Mně to ještě pořád dovede rozčílit. :) Vždyť to je taková zásadní chyba... xD

3 Miraella Miraella | Web | 27. april 2008 at 18:09 | React

Zajímavý článek... Pravda, to, kolem čeho se točí neustále řeč, je v tomhle filmu drze potlačováno. A nejen Dan má jako Harry úplně jinou barvu očí. Ale na knize Ohnivého poháru má "můj" Harry zelená očka... takže je možné, že máš nějakou tu falešnou knihu. A mimochodem, rozkošná ilustrace:D

4 darken darken | 28. april 2008 at 5:02 | React

No... ksem celkem zmatena, protože jsem v tom článku nikde o knihách nemluvila... Ale ano, zelené oči na přebalech knih bývají...

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement