Hrdinové mají vždy vodotěsné hodinky

22. march 2008 at 6:18 | darken |  Fikce - het
Tuhle povídku jsem napsala v osmé třídě! Měla jsem tehdy takovou mánii a zbyl z ní sešit skoro plný různých fantasy povídek, včetně jedné nedokončené, kterou možná někdy dopíšu.
Povídku Hrdinové mají... jsem napsala v myšlence, že ve většině knih a filmů s dobrodružným zaměřením, kde je nějaký hlavní hrdina, postavy nechodí na záchod, všechno jim vždycky funguje atd...
Takže... čtěte, text jsem trochu upravila - nebyly tam odstavce a našla jsem tam jednu dost hnusnou hrubku - jinak je vše tak, jak jsem to v roce 2005 sepsala.
Zařazení: Fantasy, dobrodružné, temné, drama
Postavy: "Hrdina"
Přístupnost: 12+
Upozornění: Mírnější sprostá slova a zmínka násilí

Hrdinové mají vždy vodotěsné hodinky

Přišel jsem do Javorový ulice. No, ulice, spíš ulička. Takový tmavý hnízdo plný sršňů. Tady je můj cíl. Moc pěkný to tady není, ale já stejně nečekal žádnou Plazu.
Nad zaprášenejma výlohama se honosí nápis: Hodinkářství u Velefouse a namalovaný hodiny s mohutným plnovousem.
Zavšivenej krámek se zavšivenejma hodinkama v zavšivený uličce.
Jakmile vejdu, ozve se zvonek a do očí mě hned udeří podezřelý šero. To se dalo očekávat, jak jinak taky, že...
K pultíku přicupitá mužík se zarudlou tvářičkou, bledým čelem a šibalskejma očkama. Jak paradoxní, vůbec nemá vousy. Trochu zvláštní...
No co, dneska už nic nefunguje správně...
A hned spustí: "Brý den, pane, brý den. Copak byste si přál?"
Prohlížím si interiér a mlčím. Když ze mě nic nevypadne. Mužík zvesela začne mlet znova: "No, a budou to hodinky nový nebo chcete opravit? Náramkový, kapesní nebo snad elfí?"
Rozhodnu se pro malou zkoušku. Vědět to musím na stopro. Jó, dneska se chyby nepřipouštěj... dalších pět let v lapáku s těma buranama bych nesnesl.
"Sháním elfí práci. Stříbrný - pokud možno - a s ručičkama z osiky."
Kryje to dobře, ale stejně se mu v očích mihne závan strachu. Hned se však usměje a rozjuchaně odpoví. Až moc rozjuchaně na můj vkus.
"Lituji, pane, ale stříbrný elfí došly. A ručičky z osiky se dnes už nevyráběj." Šibalsky na mě mrkne. "Ale mám tu jedny ze zlata. Poslední novinka. Jsou vodotěsný. Hrozně frčej, nebudou... Správný hrdina musí mít vodotěsný hod..."
Zbytek slova už nedořekl. Vytáhl jsem svůj samostříl - mimochodem taky poslední novinka, extra skladný - a pustil jsem mu osikovou střelu se stříbrnou špičkou přímo do srdce.
Chvíli se chtěl bránit a vycenil na mě ty svoje parádní zubiska, pak se ale otrava stříbrem rozproudila ukradenou krví...
Kleknu si k němu. A vida, krásný exemplář. Už necítím ani hnus a odpor jako poprvé, když jsem svýmu prvnímu upírovi vyřezával špičáky. Tyhle se budou na řetízku hodně vyjímat.
Opouštím tohle zavšivený místo, kde jsem nechal zavšivenou mrtvolu, co se časem promění v zavšivenej prach, a v kapse mám zavšivený vodotěsný hodinky, co musí mít každej zavšivenej hrdina.
Radši si pospíším, ještě musím stihnout Papírovou magistrálu, kde na mě jistě nedočkavě čeká třicátej sedmej a třicátej osmej pár na můj náhrdelník.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Ice Ice | Web | 22. march 2008 at 18:05 | React

No teda, moc pěkný. Nikdy jsem nečetla nic s podobným námětem, o to víc mi přišel zajímavý. A popravdě - už samotný titulek je skvělý.

2 Ice Ice | Web | 22. march 2008 at 19:31 | React

Darken, přidala jsem si tě do oblíbených odkazů. Kdyby ti to vadilo, tak dej vědět.

3 darken darken | Web | 23. march 2008 at 3:50 | React

Děkuju za chválu, udělala jsi mi velkou radost, možná uveřejním i ostatní povídky z té doby. :-)

Že jsi si mě přidala do odkazů, tak to mi vůbec nevadí, naopak jsem polichocena. :-)

4 Lorraine Lorraine | 23. march 2008 at 10:24 | React

No, povídka se mi líbí, originální nápad a šikovné zakončení. A ten název je prostě lahůdka :-)

5 darken darken | 24. march 2008 at 3:44 | React

Děkuji. :-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement