V šeru ticha

8. february 2008 at 6:14 | darken |  Čarodějnice
Včera jse se utrhla od Harryho Pottera sedmičky (Mám ho!!! Jupí!) a od španělštiny (zítra z ní zkouší - rozhodně ne jupí!) a věnovala jsem asi hodinku času Čété dva - koukala jsem se na takový dokument V šeru ticha.
Byl to moc zajímavý zážitek. Celý pořad byl rozdělen asi do osmi kapitol - např.: Pralesy a katedrály a prokládaly ho citáty z Bible a co já vím z čeho ještě... Teď snad k tomu, o co šlo. Esej Josefa Císařovskému ukazovala krásy přírody v kontrastu s civilazačními díly. Základní otázka byla: Vrátí se industriální civilizace do systému přírodního koloběhu? Zvuková stránka byla hodně uklidňující - zvuky přírody a jemná relaxační hudba... Mmm... Nádhera.
Krásy pralesa se ukazovaly opravdu, opravdu... jasně a celý dokument mě úplně okouzlil. Musela jsem nad tím zamyslet? Zda je opravdu nutné žít v "zajetí" techniky a moderna, když ke štěstí by přece stačilo tak málo...

Každý den, každou hodinu, každou vteřinu něco nenávratně mizí...

Lidské bohatství roste jen proto, že přírodního bohatství ubývá...

Na konci každé cesty bývá ticho...

Možná by stačilo se jen zaposlouchat do ticha pralesního rozpadání a zrození nového života a chránit ho. A chránit ho, i když nepřinese okamžitý užitek.

A někdo řekl: Zavěste přírodě na krk cetky, ať nejsou vidět rány, jež utržila.

Pralesy jsme už spálili zbývají zvířata a ptáci.

Ale co já bych Vám tady vykládal, našla jsem záznam na stránkách ČT, tak se podívejte, pokud máte hoďku volného času. V šeru ticha
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 svettram svettram | Web | 8. february 2008 at 6:14 | React

moc pekne

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement