Filmy + já = to nejde dohromady

25. february 2008 at 5:30 | darken |  Umění
Považujete filmy za umění? Já ano. Jak které tedy... Na telenovelách, kde jakási Juanita vzdychá po jakémsi pohledném Joséovi nevidím nic uměleckého.
Nemám ráda ani romantické komedie alá Amerika. Typickým příkladem toho, co nemám ráda je Lets dance, Hight school musical, Nepolíbená atd. Prostě nemusím ohranou zápletku s koncem, který se dá odhadnout s stoprocentní přesností během prvních pěti minut filmu. Obvzlášť teenagerovské filmy mi nic moc neříkají...
Ale abych nevypadala jako úplný odpůrce "romantiky"... Zbožňuju Titanic a Pretty woman taky můžu, i když mi v hlavě běhají myšlenky typu Bože, to je taková blbost... atd.
Mám hrozně ráda filmy Tima Burtona - ten je opravdu skvělý! Mrtvá nevěsta, Ukradené Vánoce, Střihoruký Edward, Karlík a továrna na čokoládu... a až se sem do těch zapadlých končin dostane Sweeney todd, určitě na něj s kamarádkou půjdeme.
Horory... No, mám je ráda - pociťuji při nic strach (někdy) a to se mi normálně nestává, jsem takový neosobní bezcitný člověk, takže ráda cokoliv "cítím". Třeba horor Nenávist je dobrý nebo Tajemné okno se mi líbilo. Jinak jsem jich moc neviděla, protože je většinou dávají pozdě v noci a to já už spím.
Mám ráda sci-fi filmy. Třeba Kontakt nebo Koule jsou dobré. Můj nejoblíbenější saj faj je asi ale A.I. Umělá inteligence - ten je absolutně nej.
Fantasy ve filmech taky můžu. :-) Ale většinou je točí podle knih, které jsem už četla, takže se rozčiluju, když tam něco předělají. Ráda bych viděla Hvězdný prach... dále klasika Harry Potter, Pán prstenů... můsím se podrobněji vyjadřovat? Doufám, že ne.
Šíleně miluju dokumenty Davida Etenborougha (nějak tak se to píše), ty jsou skvělé! Celkově zbožňuju dokumenty a filmové eseje.
Animované filmy... Hm... Ráda mám Dobu ledovou, jinak nic moc pro mě. Je to moc šílené a veselé. Prostě animáče jo, ale jen, když mě něčím zaujmou.
Jinak jsem celkem filmový analphabet. Ještě někdy svoje myšlenky rozvedu. :-)
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Lorraine Lorraine | 25. february 2008 at 14:30 | React

Tak u Tima Burtona a ještě zčásti u těch romantických filmů a teenagerovských komedií se shodneme, jinak máme ale rozdílné názory :-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement