Co se mi líbí...

7. february 2008 at 6:37 | darken |  A co ještě kromě deště...
Takže rozhodla jsem se sepsat seznam mých nejoblíbenějších povídek, který budu tak nějak aktualizovat, třeba si teď ani na všechny nevzpomenu, takže budu přidávat odkazy časem. Poskytnu odkaz, jméno autora, jméno povídky a stručnou "kritiku" - asi je Vám jasné, jak ta kritika bude přísná, když se mi ty povídky hodně líbí. :-)

Domovská stránka: Under the cover

Povídky:
Tohle je slashová povídka s párem Harry/Draco (co byste asi ode mne čekali jiného) a přístupnost je minimálně 15+, pokud je vám méně, nesvalujte vinu na mě, že jsem Vás navedla. xD Obsahuje spoiler na sedmičku a pohrává si s myšlenkou, že žáci, kteří z "voldemortovských" důvodů nedostudovali Bradavice si je šli dokončit jako tzv. osmý ročník. Povídka má i pokračování AMOR FATUMQUE UNA - to se mi ale už tak nelíbí.
Autor: alaana_fair
Povídka s - zatím - nezvyklým párem Albus Severus/ Scorpius. Přístupnost je opět 15+, ale nepřijde mi zas tak nutná - nevyskytuje se žádná sexuální scéna a typla bych to maximálně na preslash. Tato kraťoučká povídka - se spoilerem na sedmičku - má i další pokračování, která se mi líbila neméně, odkazy najdete přímo v povídce.
Autor: xenophilius
Šílené drabble parodizující Erbena - Polednici. :-) Přístupnost tam omezená není, ale určitě bych tomu dala 12+, menší "děti" by z toho mohli mít morální újmu. :-)
Autor: Darkness deStination

Domovská stránka: Fanfiction2 (modrý fan)

Povídky:
Co se dá na toto dodat, myslím si, že je to všeobecně známá povídka. Celkem šílená parodie, co se stane, když si Draco vezme Harryho a přijde se domů "pochlubit" rodičům? Omezení to žádné nemá, ale vzledem k tomu, že je to slash (H/D), tak bych tomu dala nejméně 12+.
Autor: Lucretie Malfoy (přeložila Tofiam)

Tohle je PWP - tedy Point? What´s point? Mně ale přijde, že pointu má a má i velmi hezký - trochu smutný - děj. Opět tam omezení psáno není, ale já bych - vzhledem k tomu, že se jedná o PWP - dala nejméně 15+.
Autor: Tofiam

Tak tohle by měl být také slash H/D, ačkoliv nevím nevím... Povídka totiž není dokončená, autorka to sklapla po osmi kapitolách. Je to hrozná škoda, protože se nedostala ani k zmíněnému slashi. Nicméně povídka je brilantně napsaná a Draco má super - svůj - charakter. Jen škoda, že jsem nenalezla autorku ani snad nějakou zmínku o ní, abych ji kontaktovala. Ta povídka si pokračování rozhodně zaslouží.
Autor. Real

Domovská stránka: Fanfiction (hnědý fan)
Povídky:
Tohle je spíše preslash a zatím ani to ne - povídka je stále "ve výrobě", ale časem by se mělo jednat o slash H/D. Jen to bude muset udělat ještě trochu pokrok v ději, poněvadž Draco je zatím nemrtvý - něco jako duch. Každopádně na každé pokračování se moc těším. :-)
Autor: Mysty15

Najde se snad někdo, kdo nezná tuto povídku? Hm... Každopádně, kdyby jo: Jedná se o slash H/D a to místy docela tvrdý, takže to má místy přístupnost od 18 let. Povídka je tragédie - někdo na jejím konci umře. :´-(
Autor: Blanch

Tuhle povídku absolutně miluju. je to jednorázovka 12+ - slash D/H. Na povídku existuje ještě stejnojménná báseň. jediné, co Vám k tomu ještě řeknu je: Krása, krása, krása, pokud jste ji ještě nečetli čtěte a pokud už ano, přečtěte si ji znovu.
Autor: Laura

Cokoliv bych mohla číst pořád dokola... Nikdy se mi neomrzí. Je to krásný, lehký slash. Psáno nádhernou čtivou formou. Charaktery postav jsou dodrženy... Co se stane, když se v Bradavicích provalí, že Draco je gay?
Autor: Brigminka.
Harlekýn je už - troufám si říci - klasika. Text Vám doslova klouže po rtech, je lehký a jemný... Krásná oddechovka.
Autor: Estriel
Velmi vtipná parodie. Dejte dohromady píseň Daniela Landy Králíček Azurit a Severuse Snapea a máte velmí výbušnou směs. xD
Autor: Noctifer
Tohle je soubor reklam ze světa Harryho Pottera parodizující naše reklamy. Velmi povedené, pro zasmátí přímo ideální - jsou to drabblata.
Autor:Rose Grangerova


Kdo by neznal Kaldořinu mezihru? Krásná povídka... Takový "stockholmský syndrom"... Harry konečně "najde" Malfoye, pomsta bude sladká... Jenže, bude sladká opravdu pomsta? Hm? Slash HP/DM a někdy i 15+.
Autor: Kaldora

Povídka je sice věnována Alexis, ale myslím si, že přečíst si ji může snad každý. Je nádherná. Slovy nádherná, pro Čechy zpěvavě znějící slovenština jí dodává lehkosti. Rodinné prokletí Harryho Pottera se přenáší i na další generaci. HP/DM, DM/ASP
Autor: Clemenza

Kouzelnickým světem se jako potopa šíří strach. Voldemort je stále mocnější a mocnější. Ministerstvo se chová divně. Mizí mudlové, po ticících. Harry s Dracem žijí svým životem, ale co se stane, když jednoho dne zmízí s davem mudlů i Draco a Hermiona? HP/DM
Autor: Clemenza

Harry našel svoji lásku, je dokonalá, požádá ji o ruku, bude s ní šťastný, ví to. Ale jeho krásná nevěsta má přece jednu chybičku, je to sestřenice Draca Malfoye a co hůř, má ho ráda a chce ho na svatbu. Harry se bude snažit, už kvůli ní, Draca přijmout. Jenže to vůbec nebude lehké, pro nikoho. Už vůbec ne, když je rodina Malfoyových rozdělena dávným rozkolem. jak bude probíhat příprava na svatbu? A proběhne svatba vůbec?
Autor: Clemenza

Harry jednoho dne dostane úkol, nic příjemného, vyslechnout Draca Malfoye. Dobře, jde za ním do Malfoy manor, Malfoy je... prostě pořád ten samý Malfoy, do doby, než se mu Harry může podívat do obličeje.
Autor: Silwen

Sobor básniček komponovaných jako povídka. Autorka je - pokud to mohu říci - velmi talentovaná, její básně se čtou lehce a jsou skutečně nádherné. Draco je princ, princ vězněný svým vlastním zámkem, ledovým. Pomůže mu někdo? A jak to dopadně, může princ z ledů žít vůbec šťastně na slunci nebo ho kruté paprsky rozpustí?
Autor: Friday

Co na předchozích fanech nenajdete
Povídky:

Při čtení téhle povídky jsem se musela smát... Hodně moc smát. xD.
Autor: Lorraine
Domovská stránka: Bella mia fiamma addio
Tohle je trochu depresivní povídka. Minimálně 15+ - je to slash H/D. Jinak moc povedené dílo autorky, která má snad všechna díla povedená. (Tuto povídku najdete i na fanfiction.potterharry.net)
Autor: Neph (dříve Rohy)
Domovská stránka: Make love, not war

Horor. tahle povídka je opravdu velmi povedený horor. Nervy napnuté k prasknutí... Zatím ale není dokončená. Prvních pět kapitol ale rozhodně stojí za to.
Autor: Alion
Domovská stránka: Dreamless pas
Velmi povedená povídka na téma, co se děje po válce. Je to 18+, ale myslím si, že povídka stojí za přečtení, i když vám je méně. Silně doporučuji. Čtěte, čtěte!
Autor: MatsChristiana
Domovská stránka:MatsChristianin svět

Pojednává o skutečných postavách, která vymyslela Rowla a které žijí v její hlavě a jejich střetu s ff na ně. Draco se s tím ale nemůže nějak vyrovnat - obvzlášť se slashem. xD
Autor: Rorry
Domovská stanice: Nápoj lásky (to je archiv)
Příběh jedné šestileté holčičky, která je slepá. Moc pěkně a citlivě napsáno v ich formě. Jen mi přijde zbytečné dělat tam ty gramatické chyby, když je jasné, že ta holčička by to asi sama těžko psala, maximálně v bailově písmě. I když... Působí to tak dost autenticky.
Autor: Morgana Ehran
Domovská stanice: Virbus unitis

Zajímavá povídka z prostředí dívčího internátu. Taková... temná... Možná to prý časem bude femslash. Každopádně teď to vypadá dost zajímavě. Ponurá atmosféra...
Autor: Alexis
Domovská stanice: www.thia.estranky.cz

Krásná povídka točící se kolem homosexuálního chlapce Alana, který, když žil u otce, byl psychicky a fyzicky týrán, načež utekl k matce a v novém městě se seznámil s novými lidmi a potkal svou osudovou lásku. xD Přestože mi povídka někdy přijde jako silně červená (nebo spíše fialová) je zážitek z jejího přečtení opravdu silný. :)
Autor: Syhrael
Domovská stanice: SLASH

Katastrofa, Harry Potter, zachránce kouzelnického světa zemřel. Všichni pláčou na jeho pohřbu, ale jsou tací, kteří nepláčou. Dvě osoby ědí, že není všem dnům konec.
Autor: Elfed
Domovská stanice: Animefiction

Jednoho dne se na pozemku Doupěte, kde bydlí i Harry objeví zničený, podviživený, špinavý Draco Malfoy, prosí o azyl. Harry z něj není vůbec nadšený, vůbec, vlastně ho v první chvíli ještě zmlátí, ale potom zasáhne Molly. Je rozhodnuto, Draco zůstane. V této povídce má Harry svoji temnou stránku na očích a Draco už se vůbec nechová jako Malfoy. Přemůže Harry své vlastní já? A co se stalo Dracovi?
Autor: Samayel
Překladatelka: Severka S. Rogueová
Domovská stanice překladu: Labyrintem slov

Doufám, že odkazy fungují.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Neffy Neffy | Web | 7. february 2008 at 18:07 | React

Díky za návštěvu na mém blogu a za zanechání komentářů :o) Jak budu mít čas tak snad se tu porozhlédnu u tebe :o)

2 Ice Ice | Web | 22. march 2008 at 16:34 | React

No super! Hned se na to vrhnu. Zrovna jsem hledala povídku s párem Albus Severus/Scorpius a našla jsem tebe a tenhle stránek stoprocentně plný pěkných povídek. Děkuju! Četla jsem jen několik z výše uvedených, takže teď mám co dělat. Četla jsem jen Zimní zjevení (strašně se mi líbilo, ale ztratila jsem stránku, kde se nachází, takže jsem ho nekonečně dlouho hledala, až jsem na MatsChristianu narazila u Blanch), Muž  v Dracově posteli, Acta est fabula, Harlekýna (miluju Estrieliny povídky) a HP reklamy (u těch jsem se nařehtala). Tak já už přestanu kecat a půjdu číst. :)

3 Ice Ice | Web | 22. march 2008 at 17:25 | React

Já nemůžu nenapsat komentář, abych ti poděkovala za to, že jsi uveřejnila odkaz na povídku Čokoládový hrdina. Je úžasná. Snad jedna z nejkrásnějších, co jsem kdy četla.

4 darken darken | Web | 23. march 2008 at 3:30 | React

Není zač. Jsem ráda, že jsem alespoň někomu něco dobrého "poradila".

Čokoládový hrdina... teď nedávno jsem ho četla znova, je opravdu skvělá... :-)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement