Co všechno doukážou lidé ukrást...

25. january 2008 at 6:11 | darken |  Čarodějnice
Člověk by se někdy až divil, co všechno lidé dovedou ukrást... Miliony, domy, mobily, kabelky, identitu... Ale ukradl vám někdy někdo aktovku? Ještě k tomu plnou toho - blé - učení? Mně jo. Včera.
Včera byl pro mě výjimečný den. Poprvé za ix měsíců jsem šla na oběd sama. X-D Kamarádky totiž chtěli jít do Skály (místní slušnější hospoda), ale já jsem řekla ne (kouzlo minulých Vánoc), nemůžu přece každý den trčet v pubu, non? Takže jsem se sama vydala do naší jídelny...
Když vejdete do budovy, můžete si odložit aktovky, bundu atp. v malé šatně, tak jsem to tam šloupla. Jídelna nebyla moc plná, vlastně byla skoro prázdná... Mrskla jsem aktovku do rohu, bundu na věšák a hurá na oběd! Měli jsme poměrně dobré jídlo - jakési nudle se sýrovou omáčkou. Když jsem doobědvala, přišel do jídelny ješt můj spolužák... Takže jsem si s ním ještě vypila kelímek jakési šťávy neurčité barvy, vůně i chutě...
Říkala jsem si, jak to všechno krásně stíhám a šla si do šatny pro věci, abych už mohla jít domů. Bundu jsem viděla od dveří (ono citrónově žlutou jen tak nepřehlédnete), ale taška nikde! Prohledala jsem celou šatnu aspoň desetkrát, ale moje taška tam OPRAVDU nikde nebyla! Zhrouceně jsem pomýšlela na sebevraždu... Vždyť jsem tam měla úplně všechno! Mobil, peněženku, občanku, průkazku do knihovny, klíče, empétrojku a tunu (pomeřně drahých) učebnic! Ááá!!! Se slzami na krajíčku jsem šla do jídelny za tím mým spolužákem - nevěda, co mám vůbec dělat - a zničeně konstatovala: "Někdo mi čórnul aktovku. Tý vole!" Načež mi solužák s klidem odpověděl, jestli jsem si ji nenechala v gymplu.
Nejdříve jsem znovu prohledala šatnu... Ne-e... S myšlenkami, jestli mi náhodou neharaší na cimbuří, jsem si dala sprinta do mého drahého gymnázia, ale tašku jsem tam stejně neměla, takže další sprinterský kousek zpět do jídelny.
Pomalu postupuji poschodím... před očima se mi objevuje šatna... Úplně prázdná šatna! Ú! Zmocňuje se mě hysterie! Doufala jsem totiž, že si někdo jenom spletl tašky a omylem si vzal tu moji, až by na to přišel, vrátil by mi ji na původní místo... Rozhodla jsem se zkusit štěstí a prohledat šatnu ještě jednou... A... Našla jsem ji!!!! Někdo mi ji šoupnul do fachu... Ale abyste si nemysleli, že jsem ji jenom přejhlédla - nepřehlédla, opravdu tam nebyla, takže si to někdo asi fakt jenom popletl. Když jsem ohledala nalezenou, vše bylo na svém místě, jenom mi (dost možná) chyběla jedna žvýkačka. X-D
Tak to je konec příběhu plného napětí a akce o mém zběsilém hledání aktovky.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Lorraine Lorraine | Web | 25. january 2008 at 9:17 | React

Tak to jsi ještě měla štěstí, to mně se jednou stalo něco podobného ve druhé třídě, že jsem byla na obědě a když jsem odcházela, vzala jsem si batoh, doma ho otevřu a najdu cizí učebnice...Podle žákajdy jsem pak našla adresu té dotyčné, které onen batoh patřil a putovala jsem za ní přes celou obec, abych jí ho vrátila. Ona zase měla můj, měly jsme totiž úplně stejné, jen ten její byl o něco ošuntělejší, byla to už páťačka :-)

No, to jsem se zase vykecala, tak nic :-)

2 Lorraine Lorraine | Web | 25. january 2008 at 9:18 | React

Nemluvě o hromadě dalších věcí, které jsem už stihla ztratit - klíče, peněženku, průkazku, mobil...ale většinou se mi všechno přízní osudu vrátilo, kromě toho mobilu :-)

3 darken darken | 26. january 2008 at 3:52 | React

Tak to máš štěstí, já jsem na ztráty taky talent, na ty nálezy tedy už ale nějak ne-e...

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement