Scéna šestá: Nevinné pohledy

4. november 2007 at 4:50 | Natrix |  Omylem
Scéna šestá: Nevinné pohledy

,Zase na mě čuměl! To si snad ze mě dělá srandu, ne? Nemůže na mě jen tak beztrestně čumět! Ještě mě okouká!´
Draco Malfoy zuří. Ne, že by mu to tolik vadilo, že na něj Potter čumí - jen ať se podívá, v životě stejně nic hezčího neuvidí. A konec konců Potter taky není tak úplně k zahození...
Ale to, že neví, proč na něj pořád tak čumí, to mu pěkně leze na nervy.
,Tupec! Jestli něco chce tak, ať to vyklopí a nedělá s tím zbytečný cavyky!´ Draco pořádně praští do lavice - akorát ve vhodnou chvíli - McGonagallová právě řve na Pottera, tak nic jiného nevnímá.
,Blbečku, co tak zíráš?´ zachytí Draco zase jemně zelený pohled. ,Nebudu se s tebou štvát,´ rozhodne se nakonec a otočí se zpátky dopředu a skloní se nad lavici.
Kouzelnici láteření asi přestalo bavit, opět pokračuje ve výuce a Malfoy jako hodný žáček pilně plní pergamen drobným, úhledným písmem. Co na tom, že místo postupu přeměny špendlíku v hypogryfa je tam ozdobně napsáno Harry Potter mě štve, Harry Potter mě štve, Harry Potter mě, sakra, tak zatraceně štve...?
"Tak, studenti, konec hodiny, do příště si to kouzlo procvičte," skončí profesorka lekci a z lavic se víceméně rychle zvedají studenti a skládají si pomůcky, i Draco Malfoy si uklízí věci do tašky.
,No konečně! Čarodějnice jedna! A ten Potter... Kdo by se mi divil, že si nepamatuju ani ň? Vždyť se mi do zátylku celou dobu propalovaly dva zelený lasery! Musím se mrknout do zrcadla, jestli tam nemám díry! Co to mělo znamenat? Ať už na mě tak nekouká! To není fér!´ vzteká se v duchu blonďák a na věci, které si balí do tašky, se vůbec nesoustředí. Takže na lavici zůstane brk i lahvička s inkoustem a učebnice zapadla kamsi pod ni.
Vztekle škubne popruhem tašky a ten se s rupnutím roztrhne. Aspoň, že to zpraví drobné kouzlo. Ještě naštvanější si ho přehodí přes rameno a vystřelí ze třídy. Na Pottera, který je ještě pořád v učebně, se ani nepodívá.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement