Scéna pátá: Přeměňování

4. november 2007 at 4:49 | Natrix |  Omylem
Scéna pátá: Přeměňování

"Pane Pottere, to snad nemyslíte vážně?! To je tuto hodinu už potřetí, co vás napomínám! Dávejte pozor!" láteří přísně vypadající ženština v černém hábitu a z očí jí šlehají blesky směrem k chlapci v poslední lavici.
Ten jen apaticky sedí a kázání mu jde jedním uchem dovnitř a druhým zase ven. Vlastně pomalu ani neví, že mu někdo spílá.
Profesorka se uklidní a začne znovu vykládat látku. Harry Potter však svůj stav nezmění, jen svůj pohled přemístí trochu víc směrem k oknu.
,Jak to, že jsem si ho nikdy nevšiml?´ zamilovaně vzdychá, jeho výraz je však trochu posmutnělý.
,Ne, on mě určitě nemá rád,´ sklesle vzdychne a začne si znovu dělat zápisky - nechce svou kolej připravit o body a navíc tímhle vzdycháním se nic nevyřeší. Je přece "Vyvolený", zažil mnohem, mnohem horší věci.
Ale řeči se vedou a voda teče, proto jeho ruka s brkem opět klesne a oči se obrátí zpátky na mladíka sedícího u oken - má na něj výborný výhled.
,Vida, i Draco píše, měl bych asi taky... Ale kdo se má soustředit na přeměnu brku v hypogryfa, když mi pohled věčně utíká tam na toho... Agrrrr! Proč zrovna já?! To není spravedlivý!´
Nikdo ani nevěděl a a poslední vyučovací hodina tohoto dne skončila, studenti si pečlivě i nepečlivě složili věci do tašek a začali se urychleně trousit ze třídy. Jen jeden se tam kapku zapomněl.
"Héj, kámo, dělej, nebo tady chceš strávit celej víkend?!" vykoukne ještě ze dveří vytáhlý zrzek a zavolá na posledního opozdilce, který je ještě v lavici.
,Ach jo, tak vzhůru do slunečného odpoledne,´ pomyslí si Harry a pomalu vstane ze židle.
"No jo, už du, sejdeme se i s Hermionou ve společence" houkne na zrzka a pomalu si složí učebnici, pergameny, brk a kalamář. Dneska toho moc nenapsal, snad mu to Hermiona dá opsat.
 

1 person judged this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement