Scéna čtvrtá: Proč?

4. november 2007 at 4:49 | Natrix |  Omylem
Scéna čtvrtá: Proč?

,Toto jest má smrt! Jsem mrtev. Ne, kdepak mrtev, více nežli to! Matka to tak nenechá!´ Érotovy myšlenky se ubíraly chmurnou cestou.
Pod jeho nohama se míhala anglická krajina - do Řecka daleko. Svou mocí ho bohyně přemístila jen tam, zpátky musí po svých. Ale Diovi díky za to! Za čím delší dobu se s Afrodíté setká, tím lépe pro něj.
,Ó, jak já to zvoral! Co řeknu choti své rozmilé? Vždyť ona už na mne čeká a místo mne jí přinesou jen skelet můj! Ach, Die všemohoucí, proč zrovna já?! Proč jen jsem nepočkal, až příhodnější nastane okamžik? Ach, já hlupák! Vždyť Harry Potter a... Ne, to nesmí být! Chlapec ten bude akorát nešťasten! Co jsem to jen provedl?´
A Éros, neschopen v přemíře citu letět dál, snesl se na vysokou borovici. Složil křídla, opřel se o kmen a snad již posté si povzdychl.
"Co budu dělat?" zoufal si mladý bůh. "Vždyť to nemohu tak nechat. Matka rozcupuje mne! A i kdyby, zde přec nejde o mne, co ten chlapec? Ach, kdyby ten chlapec byl jen chlapec, ale Harry Potter?!
Ach, kdo mi poradí... Kdyby jen byla ještě delfská věštírna...Ne ne, kdyby jsou chyby. Smrtelníci, to nevděčníci špinaví, zbořili krásnou stavbu. Místo ní teď zeje pustá pláň a na ní budova, že větší nemožno viděti a na ní nápis "Tesco". No, tak snad vyrazím již, ať mám to nebezpečenství za sebou."
I zvedl se na nohy, protáhl se a vznesl se znovu do vzduchu. Slunce se blížilo k zenitu a teplota pozvolna klesala. Pod nohami krásného mladíka míjely domy, města, dálnice a trochu řidčeji i lesy a vřesoviště.
"Kam dnes svět onen spěje? Co to má být?" kroutil Éros nevěřícně hlavou, když přelétal nad obvzláště frekventovanou rychlostní silnicí.
V podvečerních hodinách měl již za sebou La Manche a auta změnila pruh jízdy. Okolo půlnoci ho přivítala jeho rodná krajina - Řecko. Tak, čas zaklepat na dveře své matky.
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement