Řada nešťastných příhod

23. november 2007 at 6:22 | darken |  Knihy
Tak... včera jsem dočetla poslední stránku poslední kapitoly poslení knihy z řady Řada nešťastných příhod. Musím říct, že je to absolutně ú-ž-a-s-n-á série. Absolutně skvěle jsem si ji užila.
Přestože někdy se mi dějová linie a lidská hloupost zdála absolutně neuvěřitelnou, zdaleka tomu tak nebylo.
Snicketův (budu ho nazývat snicket, neboť jeho pravé jméno nemám ještě tak zažité a Snicket je takové hezčí..., dobře zvolený pseudonym) styl je krásný, dobře čtivý a i já dokážu ocenit zápletku a strhující děj přesto, že jsem z věku hlavního procenta čtenářů této knihy už asi vyrostla.
Moc se mi líbilo Snicketovo občasné "odbíhání od tématu". Vybral si některé slovo nebo slovní spojení, které by snad mohlo být někomu nejasné a podrobně ho vysvětlil i s příklady. To je moc milé a příjemné a děti, které to čtou, se tím i učí.
Také mě moc zaujalo to, že celá ta série byla opravdu vyprávěna. Měla jsem z toho pocit, jako kdyby mi to vyprávěl někdo, kdo to opravdu zažil...
A to občasné odrazování od čtení knihy alá nečtěte to, je to hrozný příběh plný neštěstí - budete mít trauma... Knihám k dokonalosti jistě taky pomohla skvělá obálka a nádherné ilustrace
Jediné, co se mi moc nezdálo bylo to, že sourozenci Baudelairovi (Violet, Klaus a Sunny) myslí a jednají hrozně nedětsky na 15, 13 a 3 let. Sunny dokonce na konci knih, kdy jí jsou asi čtyři roky velmi samostatně mluví a má vyjadřovací schopnosti lepší nežli lecjaký dospělý... Ale na druhou stranu, proč ne? Je to jen román, tak nač si něco nedomyslet?
Našla jsem web o Řadě nešťastných příhod, který ještě bohužel není moc zařízený... lemony-snicket.blog.cz/
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 tadeas tadeas | Email | 23. september 2008 at 19:50 | React

koukněte se na můj nestastneprihody.blog.cz

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement