Posezení uprostřed chodby II. (8. kapitola)

4. november 2007 at 4:43 | Natrix |  Bradavická ekologico-psychologická kampaň
Posezení uprostřed chodby II.


"Ale Herm, vždyť to nemůžeš dokázat!" překvapeně zamrká černovlasý chlapec stojící uprostřed potemnělé chodby. Naproti němu stojí dívka s vlnitými hnědými vlasy a uslzenou tváří.
"Vím, proto rači nikomu nic neřeknu. Zatím. Ale takle to nechat nemůžu!" zamyšleně si setře slzy do rukávu. "Mno, asejc bych už měla jít..." pokračuje a pomalu se otáčí, když si ještě na něco vzpomene.
"Harry, co si tady vlastně dělal ty?"
Chlapec zrudne a teprve teď si vzpomene, proč tu vlastně je.
"Heh," vypraví ze sebe s potížemi, "neřeš," před očima však má vidinu blond kluka pod dubem. (Pod dubem, za dubem tam si na tě počíháme, pod dubem, za dubem tam tě oškubem...)
,No, tak si zapírej,´ pomyslí si Hermiona, ale pokrčí rameny, sehne se, sebere svůj náklad a odejde.
"No konečně! Prudička jedna vypadla," zašeptá si pro sebe Harry, ale v duchu se okřikne, je to jeho kámoška!
Znaveně si gecne zpátky na zem a vypustí z mozkovny všechny rušivé elementy. Rona i s jeho psími úchylkami, nervově zhroucenou Hermionu, senilnějícího Brumbála... Má lepší věci na přemýšlení...
,Ach, jak je krásnýýý... Tak strašně mu to sluší, když mi nadává do debilů a ty jeho nadutý, aristokratický kecy! To je ták sladké! (Není Harry náhodou masochista?) Jen si představím ten jeho nosík zvednutý nahoru, až mu do něj prší... Ták roztomilý... Mmmm..."
Ale zarazí se. Znechuceně se pokusí ušklíbnout jeho "pan Cynický": "To je ták... trapné! Fňukat tu jako třeťačka z Mrzimoru," je však násilně potlačen devadesáti devíti procenty pana Zamilovaného. Pan Cynický se však nehodlá jen tak vzdát...
,Héj, je to pravda.´
,Pche.´
,Jo! A neříkej pche, od toho sem tady já!´
,To sotva!´
,Héj, já sem tady ten Cynickej, ty si Zamilovanej!´
,Fakt?´
,Jo.´
,Aha, to bude asi chyba v metrixu.´
Ozve se šramot, zachraptění, spojení se přeruší a naladí se zpátky kanál reality.
"Ale ale..., pan Potter," ozve se chlapci za zády. Ten se překvapeně podívá vedle sebe na plášť, který si zapomněl obléct. (Tupec!) a pak za sebe. Urychleně vyskočí na nohy.
,Sakra. Už zase, dyť to už je potřetí! To už je fakt trapný jako! Co za blázna mi tohle furt dělá!´ Stojí tam vysoký kouzelník s černými vlasy, v černém hábitu (man in black) a tváří se nanejvýš nepřívětivě.
"Pane Pottere, můžete mi povědět co taková, pche, celebrita jako vy dělá v osm věčer v chodbě ve sklepení?"
"Můžu," prostě odpoví Harry.
"Tak dělejte!" štěkne Snape evidentně opět v dobré náladě.
"Stojím, pane profesore."
"Ale prosim vás, povězte mi něco, co ještě nevím."
"Ehm, mno...,pane..., já...," už poněkolikáté za poslední hodinu se Harry začervená.
"Seberte se a vypadněte. Jestli nechcete tady Weaslymu pomáhat s čištěním chodeb," zpoza mužova ramene vykoukne zrzavá kštice. "tak se okamžitě odeberete do jiné části hradu," Snapemu se zlomyslně blýskne v očích. Pozor, burka ide!
"Ale...," odporuje mu Harry už z principu.
"Pottere, pět bodů dolů - za drzost."
Chlapec se tedy zvedne a začne se ploužit směrem do pryč. Za sebou ještě zaslechne nepříjemný hlas zdejšího oblíbeného učitele lektvarů. ("Tak Weasly, vyčistíte celý hradní sklepení od plísní a pavučin a jelikož ste přišel pozdě, budete potom sázet kytky a sbírat odpadku po pozemcích kolem hradu!")
,Prudič,´ zahořkle si pomyslí Harry, ,kdyby tak rači šel pařit. Zrovna neska otvíraj v Prasinkách ten novej klub. Jak je se to..., sakra, jo, Mesiah. Debilní méno, ale třeba tam bude vostrej metáál, hm, nebo spíš taky ne. Vidim to na nějaký Plesíbou...´
Jde, jde, ale najednou....
"Crash!" a...
"Pottere, ty nemehlo!"
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement