Nabízí se nerudovská otázka: Kam s ním? (4. kapitola)

4. november 2007 at 4:27 | darken |  Heaven & Hell
Nabízí se nerudovská otázka: Kam s ním?

Otevřel oči a zíral do naprostého bíla. Na sobě už neměl ten cool ohoz z Pekla, ale zase bílou řízu Nebe. Ležel na bílé posteli, v bílé místnosti, kterou zalévalo bílé světlo.
,Kde jsem se tady vzal? To jsem fakt omdlel, jo?´ divil se, najednou mu do zorného pole vstoupila tvář povědomého staříka.
"Helemese, už se probírá," zazvonil dívčí hlas, také povědomý.
"No, to bych mu taky doporučoval. Víš, co zatím u Brány natropí Filip?"
"Ale Petře, Filip si určitě poradí."
"No jen aby, je tu novej, takovej cucák... Pche!" řekl pochybovačně Petr.
Draco se mezitím probral úplně a posadil se.
"Takže mladíku, vy jste první reklamace za tisíc sto padesát dva let, takže mi ukažte ty dokumenty!" rozkázal děda. Blonďák mu je podal a rozhlédl se pořádně kolem. V zářivě bílé místnosti nebylo vůbec nic až na něj, lůžko, na kterém ležel, Petra a onu blondýnu, která na něj vrhala hladové pohledy.
"Hm, hmm...," děda si pročítal dokument z obálky a netvářil se při tom zrovna šťastně. Dočetl, zamyslel se a řekl: "Anno, zůstaň tady s mladým panem Malfoyem, potřebuju si zavolat."
"S radostí," usmála se šibalsky Anna a mrkla na Draca. V hlavě jí běželo: ,Čert vem homosexualitu a to doslova." On se nervózně ošil a zoufale se podíval na Petra, ten už byl ale na odchodu.
Jen za ním zaklaply dveře, blondýna si sedla k plavovlasému na postel.
"Tak Draco, vypadá to, že jsme tady sami," zas na něj mrkla, tentokrát spiklenecky.
Petr si to rázoval svižným krokem k dveřím telefonní budky. Měl štěstí, nebyla obsazená. Zabral si ji tedy, vytočil čísla 662 006 a už slyšel oznamovací tón. Čekání mu zpříjemnilo Eminemovo rapování. No, zpříjemnilo...
"Co to tam dole maj za vkus?" kroutil nevěřícně hlavou. To už ho ale zdravila příjemným, trochu šroubovaným hlasem spojovatelka: "Špatný den, tady Peklo. Koho si přejete slyšet?"
"Svatý Petr u telefonu. Chci Lucifera!"
"Počkejte momentík, pokusím se vás spojit...," ve sluchátku bylo slyšet šumění.
"Lituji, ale pan Lucifer, šéf nás všech i našich šéfů, má rozbitou pevnou linku. Mohu vás odkázat na jeho mobil?"
"Ano, jistě."
"Počkejte chvilinku... Á tady to je. Tak tedy: jedna jedna dva, sedm sedm sedm."
"Dík, na slyšenou."
"S bohem svatý Petře. Přeji hrozný den."
,Tss!!! Hrozný den! To se teda trefila,´ pomyslí si a už vytáčí číslo onoho mobilu. Je tu jako uvítací melodie cosi od Atomic kitten.
,To peklo fakt upadá,´ pomyslí si.
"Haló?! Tady Lucifer osobně," rozrezonuje sluchátko zvučný, majestátní hlas.
,Toho Lucifera dělá luciferem jenom ten hlas,´ uchechtne se Petr při představě miniďábla.
"Luco? Tady Petr."
"Petře! Co se děje?" zeptá se hlas, nyní přátelsky zabarvený.
"Máme tu problém! Jak to, že sis tam nenechal mladého Malfoye?"
"Hele Petře," zvážní hlas, "Malfoye mi sem necpi. Vypadá jako světec sám a ještě k tomu se obětoval. To po mně nemůžeš chtít, vždyť by mě rada ukamenovala."
"Ale já si ho tady taky nemůžu nechat. Ten kluk byl v životě jenom jednou v kostele a to ještě na svém křtu. Mně by to bylo jedno, ale znáš ten nový zákon, ne? Co já teda s ním? Nebo spíš kam s ním?"
"Ví Bůh."
"No právě. Asi se ho pudu zeptat. Že se mi teda nechce."
"Heleď se, to je tvůj problém. Fakt sorry, vole, ale já nevim, zeptej se Boha a uvidíš. Musim končit, mám tu dalšího hříšníka. Poslední hoďku je tu nějak plno, jeden za druhým, některý byste si tam mohli nechat. Co tam nahoře děláte? Ale co, vracet je nebudu! Jenom toho Malfoye mi sem fakt nervi! Čus."
"No čau," vzdechne Petr.
,Zatracenej Filip, musím sebou hodit,´ pomyslel si a opustil kabinku rychlým krokem, vydal se k velkým bílým čalouněným dveřím, vedle nichž byla cedulka se zlatým nápisem: Pán všeho tvorstva - říkejte mi Bože. Petr si pomyslel cosi o nabubřelých nedřízených a zazvonil na stříbrný zvonek, který visel pod cedulkou. Dveře se otevřeli a před ním se otevřela vkusně zařízená pracovna chrom sklo. Dojem rušil jen velký plakát s rudým nápisem: Punk´s not dead. Uprostřed místnosti stál moderní stůl a na něm počítač čtvrtého tisíciletí. U stolu seděl hezký mladík s náušnicí v uchu. Honosil se nezvyklou kombinací barvy očí a vlasů. Zelené a blond.
"Echm...," upozornil na sebe Petr.
"Ano Petře?" vrhl na něj jasný, inteligentní pohled.
"Pane Bože, máme problém."
"Už zase?" zatvářil se Bůh znuděně.
"Ehm, ale teď je to vážné."
"Opravdu?"
"Máme tu člověka, který nemůže být přijat do Nebe a Peklo ho nechce..."
"Jo?"
"Uch..., ano pane."
"Tak co řešíš, pošli ho zpátky na zem."
"He? Prosím?"
"Vrať ho mezi živé."
"Jak si přejete, pane, ale to se mi nezdá..."
"Mně je fuk, že se ti to nezdá. Bůh jsem tady já."
"Jistě pane, provedu."
"Jo a Petře? Než pudeš, pusť mi, prosím tě, hifinu, ano?"
"Ano pane, s Bohem."
"Hmm..., s tebou budu taky, neboj," řekl mladík a zase se ponořil do počítače. Stařík vzal z poličky ovladač a pustil hifi soupravu. Ozval se zvuk bubnů a někdo do toho něco zařval. Pomyslel si, že Nebe upadá snad ještě hůř než Peklo.
Vrátil se chodbou k místnosti, ze které vyšel, a otevřel dveře. To, co tam uviděl, ho dost šokovalo.
Draco Malfoy se krčil v rohu pokoje a snažil se být neviditelný, zatímco se nad ním skláněla Anna a chtěla si hrát na doktora a sestřičku.
"Anno!!!" zahřměl Petr a dívka se vzpamatovala a odstoupila od blonďáka, který hrozil, že se každou chvíli zhroutí.
"Eh..., promiň Petře, ale nějak sem se neto... neudržela," koktala rozpačitě plavovlasá světice.
"Anno, já už toho mám plný zuby! Zatím s tím za Bohem nepudu, ale máš poslední šanci. Tohle už hraničí se sexuálním harašením!"
Draco se trochu vzpamatoval, vzpomněl si totiž na to, proč je tady. Stoupl si tedy a zeptal se: "A co teda se mnou bude?"
"Ále, máme tě pustit zpátky na zem mezi živé."
"Opravdu?" ujišťoval se šťastně Draco.
"Jo," řekl stařík unaveně.
"Anno, pojď sem. Ty si tu relativně nová, tak to ještě neznáš. Dávej pozor. A ty si stoupni doprostřed místnosti," ukázal na blondýna. Ten udělal, co po něm chtěl. Petr se na něj pozorně zadíval a soustředil veškerou svou vůli. Z očí mu vyšlehly dva modré paprsky a zabodli se do mladíka a on zmizel.
"Konečně je pryč," oddechl si Petr. Jen jeho blonďatá společnice zůstala trochu posmutnělá.

***

Draco, který při přenosu ztratil vědomí, se probral ve stísněném, překvapivě měkkém prostoru. Kolem byla tma a málo vzduchu. Jenom z dálky slyšel hlasy, když tu se k němu donesl jeden extra povědomý.
,Harry!´ blesklo mu hlavou. "Ale je nějaký posmutnělý, skoro jako by zadržoval slzy. No jo vlastně, vždyť si myslí, že jsem mrtvý!" pomyslel si.
"Háárýý!!!" zařval ze všech sil a hlasy ztichly. Pak se ale znova rozjely v mumlání. Zakřičel tedy znovu, ale již ne tak hlasitě, toho vzduchu tam měl opravdu málo: "Pomóc, Harry..."
Mumlání proťal výkřik a potom rychlé kroky. Potom někdo začal něco páčit nad Dracovou hlavou a on uviděl škvíru světla. Konečně to něco, které bránilo přístupu světla a vzduchu k blonďákovi, povolilo. Zaútočila na něj agresivní záře. Zamrkal, aby si přivykl, jakmile začal vidět, uvědomil si, kde to sedí. Byl v rakvi!
"Uááá!!!" zaječel a vyskočil z ní.
"Draco, Draco!! Jsi to ty? Jak to? Ty žiješ?" sesypal se na něho Harry, ostatní se radši drželi dál, ono vstávání z mrtvých není nic obvyklého ani v kouzelnickém světě.
"Jo, Harry sem to já," opáčil mu s velmi špatně zastíraným štěstím, že je opět mezi živými. Harry mu ještě změřil puls, když se doopravdy přesvědčil, že žije, radostně zavýskl a vrhl se mu kolem krku. Málem ho ve svém sevření poslal zpět odkud přišel. Potom se ale odtáhl a zeptal se: "Draco, co ti bylo? Sakra, já už tě oplakával."
"To bys mi nevěřil, Harry, tohle teda ne," odpověděl mu blonďák. Když se však podíval na svou ruku, uviděl nepopiratelný důkaz toho, kde byl. Na jeho štíhlém zápěstí se blýskaly hodinky i ve skutečnosti stříbrné a elegantní. Jediný důkaz, že tohle nebyl jen sen.
Raději tedy stočil svůj pohled do rozjásaných očí Harryho. Když uviděl tu milovanou tvář, prostě se neudržel a musel ho políbit. Harry, obluzený štěstím, se k němu přidal a objal ho. A tak tam stáli, objímali a líbali se uprostřed obřadní síně, připravené na pohřeb.
 

1 person judged this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement