Bisexualita

11. november 2007 at 6:29 | darken
Bisexualita
Opravdu jen malé info o této orientaci. Bisexuál je člověk. Překvapivě! V řečovém slangu se říká např.: člověk; který je na obojí, na obě strany; dá si růžovou i modrou; nedělá rozdíly; podobojí atd. Uvedla jsem jen ty slušnější výrazy.

Co na to slovník cozích slov?
bisexualita
  • oboupohlavnost, sexuální náklonnost k oběma pohlavím, hermafroditizmus
Co na to lékařský slovník?

bisexualita
  • pohlavní orientace na jedince obou pohlaví.

A toto na toto téma říká jistý sexuolog Radim Uzel:
"Bisexualita je mýtus.Občasné lovení ve vodách pohlaví, které není vlastní mé přirozenosti, je způsobeno buď tlakem situace, nerozhodností, nebo zvídavým experimentováním."

A tady máte další definici:
Nevyhraněná pohlavní orientace, kdy jedinec může být střídavě nebo trvale eroticky přitahován osobami stejného i opačného pohlaví (nevyhraněnost mezi homosexualitou a heterosexualitou).

Bisexualitou rozumíme celoživotní, neměnný, subjektem nezapříčiněný a nezvolený stav, v jehož důsledku je jeho nositel, bisexuál, pohlavně vzrušován a přitahován přibližně stejně silně osobami obou pohlaví (muži i ženami).

Pan Freud (věděli jste, že původem pochází z ČR?) na to má taky nějaký názor:
Každý člověk má vrozené vlohy mužské i ženské, což se po přijetí příslušného sexuálního chování v souladu s fyziologickým pohlavím projeví vnitřním konfliktem. Sexualita druhého pohlaví je potlačována, ale ne zcela. Na vědomé či nevědomé úrovni se pak při určitém pudovém vzrušení vynoří; u muže například jako latentní homosexualita, u ženy se projeví třeba tím, že mužům závidí penis. Příčinu viděl Freud v hormonálních vlivech.

Bisexualita jako slovo, vznikla spojením latinské předpony bi- (dvojitý) a slova sexus (pohlaví).
Počet bisexuálů se udává zhruba kolem deseti procent.. Ale jejich počet je nejspíš o něco větší, někteří lidé si to totiž nechtějí přiznat.
Jinak takové to s holkou to musí být fajn, zkusím to nebo podobně, když se nějaká holka vykousne s kámoškou na díze - to není bisexualita. Vlastně většina hlavně teenagerů - holek mladých lidí, co o sobě vykládaj, že jsou bisexuálové - se s největší pravděpodobností jen vytahují. Bisexualita je totiž teď něco jako módní trend hlavně u holek. Kdo se nelíbá s kámoškama je out. Bisexualita je stav trvalý, neléčitelný, člověk z toho nemůže vyrůst.
Existují různé druhy bisexuality. U některých bisexuálů se střídá období homo a hetero sexuality u některých to "jde" zároveň.
Na závěr dodám, že není nic špatného na tom vyspat se s jedincem stejného pohlaví a být heterosexuál, jak se říká, zkusit by se mělo všechno. Ale nemusíte kvůli tomu hned začít vykládat, že jste na obojí.
Jedna výhoda se jim ovšem musí uznat, když nemaj kluka, klofnou někde holku. :-)

 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Advertisement